The Other Side

Telegram канал на The Other Side

Почерпете ни!

Почерпете жадния редактор и екипа на The Other Side! Благодарим и наздраве!

5,00 €

Концерт на Soulfly в София

Концерт на Jeff Scott Soto и Tsena Koev в Бургас

онцерт на Krzysztof Drabikowski's Батюшка в София

Концерт на Denuit в София

Категории

Архив

Концерт на Temple of Katharsis в София

RSS Коментари

Концерт на Anneke Van Giersbergen в София

AMARANTHE пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с AMARANTHE, STRATOVARIUS и FLESHGOD APOCALYPSE. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 22 септември (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на KILLSWITCH ENGAGE, TARJA TURUNEN, PHIL CAMPBELL и AS I LAY DYING.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанат AMARANTHE и ще си припомним какви истории разказaха STRATOVARIUS за българските фенове. Ще бъде излъчен концерт на FLESHGOD APOCALYPSE и репортаж от чилийския фестивал “Santiago Gets Louder”.

Васко Катинчаров и Amaranthe

Васко Катинчаров и Amaranthe

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c MANOWAR, SINSAENUM ще правят кавър на MELVINS, класическата песен ще бъде нa LYNYRD SKYNYRD, в “Exotic“ ще бъдат представени SURVIVE. Клипове, концертни и акустични изпълнения на DEMONS & WIZARDS, JINJER, THE DARK ELEMENT, UNDEROATH и KHANЪ също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

GUTALAX идват на Grind Over Sofia 2020

Второто издание на фестивала Grind Over Sofia 2020 ще се проведе на 16 май 2020 г. в столичния клуб Mixtape 5.

Организаторите от Autumn Souls Of Sofia с голямо удоволствие ви представят следващата група в афиша на фестивала. Една от най-култовите банди в стила, се завръща в България. Другарки и другари, приятели за нас е чест GUTALAX да бъдат част от Grind Over Sofia.

Gutalax идват Grind Over Sofia 2020

Билети можете да намерите при eTicketsMall, цената им е 40 лева до 15 май 2020 г., в деня на концерта и на входа билетите ще са по 45 лева.

Потвърдилите до момента групи, които ще вземат участие в събитието са: SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH (Death Metal, Австрия), ROTTEN SOUND (Grindcore/Death Metal/Punk, Финландия), GUTALAX (Gore´n´Roll, Чехия), THE CHURCH OF PORNTHEGORE (Porngrind, Румъния).


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

 

“Четири балади за пиано от Димитър Христов” в изпълнение на Ганка Неделчева в “Картини от една изложба”

Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “Четири балади за пиано от Димитър Христов” в изпълнение на Ганка Неделчева. Събота, 22:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.

Професор Ганка Неделчева е реномиран пианист с впечатляваща активност като солист и камерен изпълнител в най-широк стилистичен диапазон – от времето на Барока до съвременния ХХІ век. Близо 20 години тя посвещава като изпълнител на творчеството на изтъкнатия български композитор Димитър Христов (1933-2017), теоретик и педагог с международен авторитет, Генерален секретар на Съвета за музика при ЮНЕСКО.

Ето какво ни разказва професор Неделчева за албума “Четири балади за пиано от Димитър Христов”:

Димитър Христов обичаше мащабните идеи, които експонират в широк план творческите му експерименти и художествени търсения. Синопсисът на цялото му творчество, в т.ч. и клавирното, показва как реално се случваше това.

През 50-те години на ХХ век той започва да пише сонати за пиано. Не е имал идея за техния брой. Оказва се, че жанрът го вълнува в продължение на цели 50 години, интерес, разпростиращ се по време преди и след смяната на века… Христов завършва цикъла от 32 сонати за пиано през 2011 г., но изведнъж ни сюрпризира с ноктюрни. Изненадата беше във всички посоки – за публика, за изпълнители, за неговите колеги – композиторите. Беше слушал ноктюрните на Шопен в изпълнение на Анджей Вазовски, американски пианист, и това се оказа вдъхновение за неговите 12 ноктюрни. Христов сам ги определя като реверсия на Шопеновите образци (21:12). Аз ги изпълних през 2013 на прегледа Нова българска музика. Те имаха голям успех – 17 пъти бяха изсвирени в България и Китай. През 2015 (виждате – много скоро, след 2 години) последва още една изненада – творческият ритуал е отново в олтара на Шопен – с 4 балади за пиано и пак като реверанс към неговите 4 клавирни балади.

“Четири балади за пиано от Димитър Христов” в изпълнение на Ганка Неделчева

“Четири балади за пиано от Димитър Христов” в изпълнение на Ганка Неделчева

Разказвам тези детайли, защото те имат отношение към появата на албума с балади. Димитър Христов възкресява опита на Шопен като идея и жанр, но средствата и светоусещането на модерния творец го отвеждат на светлинни години от вдъхновението с име Шопен. Мащаб и внушение, реализирани с дисонантния експресивен музикален език на модерното време, отвеждат към неподозирани дълбочини на музикалното преживяване, което в повечето случаи е силно поляризирано – бурно и яростно, нежно, шеговито и драматично…

Всъщност целият творчески път на Димитър Христов е илюстрация за нестандартно, иновативно и провокативно българско присъствие в модерното музикално време на ХХ и ХХІ век. Разполагаше с внушителни средства за това – богата ерудиция, висок професионализъм, постоянен информационен обмен за концертния живот по света и издателски проекти в най-големите центрове за това. Имаше мисия не само на творец, а и на просветител. Всяка от неговите творби – за пиано, за глас, за оркестър, както и всяка негова книга беше част от добре обмислена концепция – за изкуството, за неговото възприемане и въздействие върху читателя или слушателя. Нужно е това уточнение, защото и появата на четирите балади за пиано като творби и диска с тях – също са концептуално ситуирани.

В албума “Четири балади за пиано от Димитър Христов” ще откриете романтиката на модерния човек, който е разтърсван от вулканични състояния, породени от настоящото време и неговата реалност.

Тъй като това е последният опус на Димитър Христов, той носи белезите на житейска равносметка, може да се интерпретира като една реминисценция към етапите в живота на всеки homo sapiens, която не е лишена от механизмите на своеобразна автооценка на неговите четири житейски сезона. Сугестиите и обобщенията са многопосочни, многовариантни, определени и силно индивидуални.

В работата ми над баладите композиторът често ме насочваше: „Мислете баладите като 4-частна симфония”, а това вече неслучайно означава и драматизъм, и противопоставяне, и шега, и борба, и оптимизъм, и крушение… Виждате един нов превод в състоянията на ХІХ век с друга лексика“ – завършва професор Ганка Неделчева.

Албума “Четири балади за пиано от Димитър Христов” ще чуем в предаването “Картини от една изложба” на програма „Хоризонт“ на БНР в навечерието на Деня на независимостта, в събота, 21 септември, след новините от 22:00 ч.

 


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

AEGRUS с нов сингъл от новия си албум „In Manus Satanas“

Финландската Black Metal група AEGRUS пусна за слушане песента „Ascending Shadows“, която е от новия ѝ албум „In Manus Satanas“, на който предстои да излезе на 11 октомври 2019 г. чрез Saturnal Records.

AEGRUS е Black Metal банда от Кувола, Финландия, основана през 2005 г. от вокалиста Lux Tenebris за да предаде своята визия за сатанинската преданост и подигравки срещу християнството – визия, която с течение на годините става все по-дълбока и холистична със своите мизантропски възгледи за Луцифер и Сатаната, като светлината и тъмнината действат като водеща сила зад страстите, за интереса към мрака, окултното, саморазвитието и трансценденталното познание.

Aegrus

Aegrus

„In Manus Satanas“ съдържа песните:

1. Hymn to the Firewinged One
2. Nightspirit Theosis
3. Gestalt of Perdition
4. At the Altar of Twilight
5. Ascending Shadows
6. Nemesis
7. The Black Wings Upon Me
8. In Manus Satanas

Aegrus - In Manus Satanas

Aegrus – In Manus Satanas


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

MYRATH и ELAINE с концерт в София

BGTSC представя: Концерта на MYRATH, който ще се състои на 27 февруари от 19:00 ч. в столичния клуб Mixtape 5. Концертът на музикантите от Тунис и Франция е част от европейското турне “The Magical Tour 2020” на което гостува и шведската „принцеса“ ELAINE.

Концерт на Myrath в София

Билетите ще са в продажба от днес на обяд онлайн и в мрежата на Eventim, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV, Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазини На Тъмно, дюкян Меломан, Office 1 Superstore, билетна каса на Eventim на ул.“6-ти септември“в София, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

Билетите за това шоу ще са на промо-цена от 35 лева до края на септември. От 1 октомври ще са на редовна цена от 40 лева, а в случай на останали места в деня на събитието и на място в клуба цената на входа ще е 45 лева.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

INFLICT представиха видео към песента „Decayed Memories“

Българската група INFLICT показа официален видео клип към песента „Decayed Memories“. Парчето е записвано от Васко Райков и Петър Братанов. Видеото е изработено от NFC Studios с режисьор Симеон Самарджиев. Всички кадри са заснети в Свищов и околностите.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Тази неделя е концертът на MGŁA в София

Концертът на култовите MGŁA, MARTWA AURA и DAGORATH ще се състои тази неделя, 22 септември от 19:00 ч. в столичния клуб Mixtape 5. Очаква ви поредната много силна Black Metal вечер, тройна атака от утвърдената вече полска сцена.

Mgla

Mgla

Програмата за вечерта ще е следната:

19:00 – Врати
19:30 – DAGORATH
20:30 – MARTWA AURA
21:40 – MGŁA

Mgla с концерт в София

Билетите са в продажба от днес на обяд онлайн и в мрежата на Eventim, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV, Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазини На Тъмно, дюкян Меломан, Office 1 Superstore, билетна каса на Eventim на ул.“6-ти септември“в София, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

Билетите са на редовна цена от 35 лева, а в случай на останали в деня на събитието и на място в клуба цената на входа ще е 45 лева.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

WEIGHT OF EMPTINESS и BLEAK REVELATION в София на 20 септември

Чилийската Progressive Death/Doom Metal група WEIGHT OF EMPTINESS идва в столичния клуб Live & Loud на 20 септември. Преди тях на сцената ще излезе софийската Melodic Death/Doom Metal банда BLEAK REVELATION. Началото е от 21:00 ч.

Концерт на Weight of Emptiness в София


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

GOAT SEMEN и DEMIURGON в София на 28 септември

“Sit Mors Grata” – турнето на перуанските касапи GOAT SEMEN минава и през София! Събитието, домакини на което са Metal Force HMC, ще бъде подкрепено от италианските брутални детметъли DEMIURGON, а от българска страна ще бъде отбелязано със завръщането на MASS GRAVE.

Концерт на Goat Semen в София

Ритуалът ще се извърши на 28 септември 2019 г. в столичния клуб Grindhouse – Skateboard Club. Входът е 15 лева.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

KHANЪ с три концерта през октомври

Софийската Folkcore група KHANЪ ще представи своето ново ЕР на живо с три концерта из страната.

Khanъ с концерти през октомври

Датите ще бъдат както следва:

11.10 – София – клуб Live & Loud + SCARS OF A STORY (Румъния)
18.10 – Бургас – Бар Без Име Бургас + Ф.О.Н.
19.10 – Пловдив – Пост-културна сцена + Ф.О.Н.

И на трите събития групата ще представи новото си издание „Отвори Очи“ както и песни от по-ранните издания на бандата.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Метълургия

Концерт на Obscura, Suicidal Angels и Sadist в София

Концерт на Baest в София

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Концерт на Opeth в София

Концерт на Oranssi Pazuzu в София

Концерт на Sunn O))) в София

Акустичен концерт на Maiden uniteD в София

Концерт на Pero Defformero в София

Статистика

  • 773 954 hits