Дръм енд бейс мелачки и маниашки сайтранс на концерта на R.O.B.T.F в събота
Броени дни остават до концерта на завръщането R.O.B.T.F. Силни дръм енд бейс вибрации са обладали репетиционната и любимите Eco Teleporter-звуци добиват все по-живи и оглушителни честоти.
Въпреки че групата не беше активна повече от седем години, с изключение на краткото събиране през 2017 г., по случай феста „В памет на Църо“, интересът и обичта на феновете към нея остават все така силни.
Затова когато в началото на годината лейбълът Goa Galaxy излезе с идеята да домакинства такова събитие през есента, тя беше веднага приета от действащите членове на R.O.B.T.F, въпреки перманентната им заетост с други проекти.
При новината за активизирането, към групата цяло лято валяха предложения за участия на фестивали и концерти, но те отклониха всичките, макар и не без съжаление, с намерението да излязат напълно подготвени, чак на това специално шоу.

R.O.B.T.F: O.J., Пепсъна, Здравко, Малкия, Нуфри
Така в събота, 28 септември, на сцената в Mixtape 5 отново застават един до друг Здравко „ZZ“ Минев – клавири и програминг; Добрин Филипов „Малкия“ – китари и Димитър Василев „Нуфри“ – вокал. Столчето на непрежалимия Църо достойно заема Петър Александров „Пепсъна“. Те са подготвили нови версии на най-обичаните парчета на R.O.B.T.F като: “Green Level”, “Groovybonecrusher”, “Aerostar”, “One and Only” и мн. др. Ще има и чисто ново парче, което е станало толкова яко, че по всичко личи, че няма да е последно за групата.
В допълнение, по щастливо стечение на обстоятелствата, преди няколко месеца от Щатите се завърна и вторият вокал, Огнян Драндийски „O.J.“, с който проектът действа от 2007 до 2012 г. и той също ще се включи с две парчета, за да бъде реюниънът пълен.
Идеята зад това събитие е да хвърли мост между поколенията и стиловете, на различни разклонения в електронната музика. Ето защо, след дръм-енд-бейз мелачката, поднесена от R.O.B.T.F със силна фънк и рок вибрация, в техния неповторим фюжън маниер, във втората, парти част на вечерта зад пулта последователно ще се сменят четирима ди-джеи, с разнообразни сетове в психеделичния транс, които ще забавляват маниаците чак до сутринта.
Програма на събитието:
22:00 – Отваряне на вратите
22:30 – R.O.B.T.F
00:00 – Psytrance парти: OGO, GOADelic, Slimec, Mysticophonia
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
В „Тотална инвазия“ на 25 септември
В следващата „Тотална инвазия“ на 25 септември ще гостува група SLAVE PIT и ще звучи нова музика на NETHERBIRD, URN, BODYFARM и ACID REIGN.

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
На 23 септември в „От другата страна“ по Радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем първата част от интервюто с Markus Vanhala (OMNIUM GATHERUM). Ще разберем подробности за концерта на STONED JESUS, както и за новите издания на DIGITAL SHADOWS, FROM THE ASHES и NEVER PRЕY.
Специално интервю с Markus Vanhala (OMNIUM GATHERUM) – част едно. Ивайло „MadHamish“ Александров (Rawk’n’Roll) за концерта STONED JESUS на 27 септември в София. Борис Тимчев за „States of Withdrawal“, новия албум на DIGITAL SHADOWS. Разговор с Владимир Волощук за „Abomination“, дългосвирещия дебют на FROM THE ASHES. Александър Иванов за „Smuggler City (Chapter III)“, новия сингъл на NEVER PRЕY.

В предаването ще звучи музика на: SHADOWS OUT OF TIME, MYRATH, THE FERRYMEN, MONSTER TRUCK, MACHINE HEAD, GOAT SEMEN, ODD CREW, LACUNA COIL, DRIVE YOUR LIFE и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!



























