На 16 септември в „От другата страна“ по Радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Geirmund Hansen (RENDEZVOUS POINT). Ще разберем подробности за концерта на MGLA, както и за новия проект SHADOWS OUT OF TIME. „В Мазето на Вакашински“ – DAGORATH и MARTWA AURA.
Специално интервю с Geirmund Hansen (RENDEZVOUS POINT). Бойко Гюров (BGTSC) за концерта на MGLA на 22 септември в София. Представяне на варненския проект SHADOWS OUT OF TIME – гости в студиото Георги Пехливанов и Ивайло Георгиев (DRIVE YOUR LIFE). В „Мазето на Вакашински“ – Ясен Вакашински представя полските Black Metal банди DAGORATH и MARTWA AURA.

В предаването ще звучи музика на: MESZECSINKA, GUTALAX, INSOMNIUM, INFECTED RAIN, BORKNAGAR, EDGUY, A PALE HORSE NAMED DEATH, THE DEVIATION PROJECT и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
ANGELES издават новия си албум „Fire It Up“, работят над ново видео
Dark Star Records съобщиха за излизането на новия албум „Fire It Up“ на калифорнийските рокери ANGELES.

Angeles – Fire It Up
Освен това, групата работи по видео към заглавната песен „Fire It Up“, режисирано от Pearry Teo от Killer Movies Network.
Траклистът на „Fire It Up“ е:
1. Fire it Up
2. Give it to me
3. Good times don’t stop
4. Freight Train
5. Anti – social media
6. Gone too soon
7. Eye of the storm
8. Magic
9. Wicked
10.Freedom
11. Little bit faster

Angeles
ANGELES са:
Dale Lytle – китара
Gwendolyn Casella – вокали
Danny Basulto – ударни
Mark Ludmer – бас
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
Група ЕКС с нов ЕКСклузивен концерт на 14 септември в Маймунарника
Септември ще бъде май и чудни песни ще цъфтят на воля поднесени с финес от оригиналните екс вокалисти
Наближава новият ЕКСклузивен, култов концерт на младата група ЕКС съставена от оригиналните екс вокалисти – Ерол Ибрахимов (УИКЕДА), Светльо Витков (екс-фронтмен на ХИПОДИЛ) и Кольо Гилъна (екс-фронтмен на КОНТРОЛ). На 14 септември в клуб “Маймунарника” тримата тенор-баритони ще изпълнят заедно, с пълно гърло и на живо, едни от най-сериозните хитове на ЕКС бандите си, сред които: “Обичам”, “Бий хлапето”, “Let me да те лов ю”, “Боби”, “Леле Како”, “Скакауец”, “Най-щастливият ден”, “Бате Гойко”, “Мариана” и какво ли още не. Специфичното е, че всеки ще пее и в песните на другите, с което музикалната картината ще бъде по-пълна, цветна и особено ефектна.

Екс
“С този иновативен подход се надяваме да изпъкнат по-добре вокалните невъзможности на всеки от нас и хората да ни оценят по достойнство и артикулация”, споделят тримата по време на репетиция. “Ще има и по-сериозна брас секция – специално подбрана сред финалистите от популярно телевизионно музикално шоу Брас Мастърс”, добавят още те в разгара на репетиционния период.
Всички тези уникални и единствени по рода си изпълнения ще се случат под съпровода на небезизвестните музиканти от SVETLIO & THE LEGENDS, участвали и в култовите формации ХИПОДИЛ и ХОЛЕРА. Важно е да отбележим, че всички тези вокалисти и артисти, които ще видим на куп на 14 септември в “Маймунарника” са дали сериозен тласък и имат важна роля във формирането на ъндърграунд сцената в България.

Екс
Група ЕКС се събра официално за първия си ЕКСклузивен, емоционален и весел концерт през декември миналата година, когато феновете буквално препълниха столичен клуб, а емоциите и веселбата преляха и извън него. На 14 септември, този път на открито, бандата очаква всички свои симпатизанти и съмишленици за още по-голям купон в навечерието на новата учебна година. През есента ЕКС се готвят да зарадват и феновете си извън пределите на Бълграия с голямо европейско турне, включващо 8 дати в големите градове.
Билети за концерт на ЕКС на 14 септември в “Маймунарника” се продават с пълна сила в системата на Eventim и в EpayGO. Могат да се закупят още от щанд на Eventim на ул. „6-ти септември“, Office 1 Superstore, безиностанции OMV, Orange, Usit Colours, Билетен център НДК, Български пощи, Билетна каса на “Арена Армеец”, Технополис. Цената за билет е 15 лева, а в деня на концерта и на място (на входа) ще е 18 лв. Деца до 7 годишна възраст влизат безплатно с възрастен придружител и с попълнена декларация на входа.
Публикацията е подготвена от Радост Пенева
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
Dan Donegan (DISTURBED) пред камерите на Фрактура в неделя
В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Dan Donegan (DISTURBED), HAGGARD и SCORPIONS. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.
На 15 септември (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на LACUNA COIL, KXM, BULLET FOR MY VALENTINE и DRAGONFORCE.
Пред камерите на Васко Катинчаров ще застане Dan Donegan (DISTURBED) и ще си припомним какви истории разказaха HAGGARD за българските фенове. Ще бъде излъчен концерт на SCORPIONS и репортаж от немския фестивал “Impericon 2019”.

Васко Катинчаров и Dan Donegan – Disturbed
Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c W.A.S.P., WEEZER ще правят кавър на TOTO, класическата песен ще бъде нa DANZIG, в “Exotic“ ще бъдат представени HOTEI, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на DORO в България през 2010 г. Клипове, концертни и акустични изпълнения на MESHUGGAH, ROTTING CHRIST, SKILLET, CYPECORE, FRANK CARTER AND THE RATTLESNAKES и ХАНГАР 42 също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.
Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
“Earth Healer” от Medwyn Goodall в “Картини от една изложба”
Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “Earth Healer” от Medwyn Goodall. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.
В наши дни китаристът, по-точно е да се каже мултиинструменталистът, Medwyn Goodall вече е легенда в света на New Age и инструменталната музика, с над четири милиона продажби на албуми. Със своите 4 златни диска, 1 платинен и поредица престижни награди, той се сдобива с международно признание за своята продуктивност в различни стилове, но най-вече като автор на запаметяваща се музика, с ярко изразена мелодичност, емоционалност и въздействие. Всичко това му дава възможност през 2002 година да стане независим от продуцентите като основе собствен лейбъл – MG Music.

Medwyn Goodall – Earth Healer
Medwyn Goodall е роден в Йоркшир, Англия, и вдъхновен от хитовете на BEATLES и BEACH BOYS, започва да се занимава с музика още като дете. На 11-годишна възраст среща поп-звездата Cliff Richard, който го насърчава да следва кариерата си като изпълнител. Не след дълго Goodall започва да композира песни като тийнейджър, печелейки местна известност с групата си TRAX. По-късно усвоява впечатляващ набор от инструменти, включително мандолина, пиано, барабани, арфа, флейта, камбанки, панова флейта, вибрафон и синтезатор. Докато учи в колеж по изкуства Goodal открива свое звукозаписно студио, продуцирайки артисти от класически ансамбли до пънк групи. Вдъхновен от природата, започва да записва собствена ambient инструментална музика, и така се появява неговият дебютен албум „Angel Sleep“ с лейбъла на New World Music през 1989 г.
Ето как Medwyn Goodall ни въвежда в проекта си “Earth Healer” („Земен лечител“): “Тук ще доловите настроения от дълбок размисъл до празнично веселие, с които призовавам всички емоции и енергии на възраждащата се от собствената си пепел птица Феникс да подкрепи лечебния дух на Човека. Опитах се чрез балансирана комбинация от успокояващи и вдъхновяващи мотиви да засиля усещането за предстоящо откритие и зареждане с позитивна енергия. Използвах над дузина инструменти от всички епохи и култури, включително панова флейта, мандолина, бодран и далсимър“.
Този албум ще чуем в предаването “Картини от една изложба” на програма „Хоризонт“ на БНР в събота, 14 септември, след новините в 21:00 ч.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!





















