Rebel Store отваря врати днес
Днес отваря врати най-новият метъл магазин в гр. София – Rebel Store. Това е първият по рода си магазин, който ще продава само лицензиран мърчандайз на световни и бългаски банди. Rebel Store е своеобразен наследник на култовия О4З, тъй като се държи от Максим Александров, който над десет години беше част от екипа му.

Rebel Store работи в тясно сътрудничество с водещи дистрибутори на официален и лицензиран, музикален и развлекателен мърч. На място ще се предлагат тениски, хуудита, раници, книги, шапки, значки, нашивки и др. Магазинът предлага и собствена линия дрехи и аксесоари „Rebel Clothing”. Скоро ще могат да бъдат закупени и билети за предстоящи концерти.
Адресът е ул. „Чипровци“ 3 (в близост до бул. „Хр. Ботев“ и Женския пазар), като е отворен от понеделник до събота между 10:00 и 19:00 ч.
Екипът на Rebel Store работи и върху изграждането на уебсайт, където ще има възможност артикулите да бъдат закупени и онлайн. До тогава следете фейсбук страницата и инстаграм профила на магазина.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
Даниела Шъмуей за фотосесията си в Царската гара в Казичене
„Събуждането на изоставените сгради“ е проект, който започна през февруари 2019 г. Днес продължаваме да го представяме и отново ви срещаме с неговата създателка, нашата стара познайница Даниела Шъмуей. Този път се спираме на „Царската гара“ в с. Казичене – сграда със 100 години история но тънеща в разруха и забрава.
Ще споменем с няколко думи и проекта за да напомнинм на читателите ни за целта му, но нека първо да попитаме за „Царската гара“. Разкажи ни малко повече за нейната история.
Построена е през 1910 г. във виенски стил от Цар Фердинанд. По-късно и неговият син Цар Борис III я разширява благодарение на неговата страст към железопътния транспорт.

Даниела Шъмуей
Един любопитен факт който вероятно малко хора знаят е че още като млад Цар Борис III учи за машинист и получава свидетелство за управление на локомотив, като част от уроците и практическите си упражнения той получава именно на теснолинейката от Казичене към двореца „Врана“, която теснолинейка е тръгвала точно от тази гара.
Благодарение на цар Фердинанд и неговият син Цар Борис III в първите 40 години на XX век е изградена почти цялата железопътна мрежа в България. Именно на тази гара са посрещани редица велики личности по онова време има и сведения, че през нея са минавали Джордж V и Александър I Караджорджевич.

Даниела Шъмуей
За жалост обаче сградата е и изпратила към изгнание и самият цар Фердинанд, който поема именно от тук пътуването си към Западна Европа от което не се завръща. По-късно, след края на Втората световна война Цар Симеон II и остатъкът от семейството също напускат родината си.
Очевидно сградата има дълбока история повдиган ли е някога въпроса за реставрация?
Многократно и през 2008 г. благодарение на кмета на с. Казичене Антон Владимиров тя е обявена за архитектурен паметник на културата. Все още обаче бива повдиган въпроса за реставрация и през януари 2017 г. става ясно че „Национална компания по железопътна инфраструктура (НКЖИ)“ взима становице за ремонт на гарите „Казичене“, „Искър“ и „Подуяне“ но не и на „Царската спирка“. Ремонтът по линиите вече е започнал.
Всъщност НКЖИ обясняват че теренът върху който е построена сградата е техен но не и самата сграда.

Даниела Шъмуей
Когато сградата се води паметник на културата върху нея права притежават само общински администрации и Министреството на културата от там обаче заявяват че нямат предоставени права за управление на обекта.
Случва се едно прехвърляне на топката и не ставя ясно кой какви права притежава и кой трябва да понесе реално отговорност за сградата. Очевидно в нашата мила и прекрасна родина на никого не му се занимава да реставрира стари сгради и не мога да си обясня защо.
Припомни ни на кратко за проекта „Събуждането на изоставените сгради“.
Това е проект в който се заснемат полусъборени и разрушени сгради в духа на готиката и на една отминала епоха.
Участие в проекта взимат „Къщата с ягодите“, „Баните в Овча Купел“ и „Царската спирка“. В бъдеще проекта ще се развива и ще бъдат заснети тепърва подобни сгради.

Даниела Шъмуей
Ще се радвам на подкрепата на обществото и ако имат интерес могат да се включат в проекта и да помогнат с каквото могат. Чужда помощ на никому не е излишна.
Какво целиш да постигнеш с този проект?
Широк отзвук в обществото и успешна реституция на сградите.
Снимките са прекрасни но би ли ни разказала повече за заснемането?
Заснемането протече много интересно и много забавно с доста адреналин и тръпка. Фотограф е Георги Велев с когото с охота и интерес вече 5 години вървим по стъпките на успешно развитие във фотографията и различни съвеместни проекти.

Даниела Шъмуей
Определно това беше една от фотосесиите ми в която имаше много адреналин и мога да разказвам много създадох поредната доза спомени. Имаме доста материал за обработка но както винаги и от тази фотосесия има така наречените „шедьоври“ както ние си им казваме.
Направили сме и „мейкинг“ повреме на заснемането които се получи брутално як и доста забавен. Препоръчвам да го гледате вече го има качен в страницата ми. Интересно е пък и има на какво да се посмеете.
Знаем, че ти също често заставаш зад обектива за да ни покажеш любопитни неща. Планираш ли някакви твои проекти като фотограф?
Имам вече разработен проект и работя по осъществяването му. Проектът се казва „РАЗЛИЧНИТЕ“, който има за цел да покаже различните хора които не се вписват в общо приетите норми и възгледи на обществото. Очаквам да излезе официално през 2020 г.

Даниела Шъмуей
Фотограф: Георги Велев ©
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
На 2 декември в „От другата страна“ по радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Lars-Göran Petrov (ENTOMBED A.D., FIRESPAWN). Ще разберем подробности за предстоящия концерт на ORDINUL NEGRU и NOCTURN, новите сингли на SАХАТ и JACKETT, както и за преиздаването на първите албуми на IRFAN.
Специално интервю с Lars-Göran Petrov (ENTOMBED A.D., FIRESPAWN). Гияс Гулиев a.k.a. Mrazek (The Other Side) за концерта на ORDINUL NEGRU и NOCTURN на 7 декември в София. Разговор със Звезди Керемидчиев за „Те ме чакат“, новия сингъл на АХАТ. Петър Петров за „Gods Greet Me With a Thunder“, новия сингъл на JACKETT. Разговор с Калин Йорданов за преизданията на „Irfan“ (2003) и „Seraphim“ (2007), първите два албума на IRFAN.

В предаването ще звучи музика на: SMALLMAN, ICE NINE KILLS, JUDAS PRIEST, EUFOBIA, MISERY LOVES CO., (0), БАЛКАНДЖИ и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!
Gus G. (FIREWIND) пред камерите на Фрактура в неделя
В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Gus G. (FIREWIND), AMORPHIS и TRIVIUM. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.
На 1 декември (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на BLIND GUARDIAN, SEPULTURA, MAYHEM и BRING ME THE HORIZON.
Пред камерите на Васко Катинчаров ще застане Gus G. (FIREWIND) и ще си припомним какви истории разказaха AMORPHIS за българските фенове. Ще бъде излъчен концерт на TRIVIUM и репортаж от круизния фестивал “MegaCruise”.

Васко Катинчаров и Gus G. – Firewind
Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c MR. BIG, ACCEPT ще интерпретират симфония на Mozart, класическата песен ще бъде нa QUEENSRYCHE, в “Exotic“ ще бъдат представени DIMLIN, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на KORPIKLAANI в България през 2010 г. Клипове, концертни и акустични изпълнения на PRETTY MAIDS, HEART OF A COWARD, WE SELL THE DEAD, HATE CAMPAIGN и BEARTOOTH също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.
Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!





























