The Other Side

Telegram канал на The Other Side

Почерпете ни!

Почерпете жадния редактор и екипа на The Other Side! Благодарим и наздраве!

5,00 €

Концерт на Soulfly в София

Концерт на Jeff Scott Soto и Tsena Koev в Бургас

онцерт на Krzysztof Drabikowski's Батюшка в София

Концерт на Denuit в София

Категории

Архив

Концерт на Temple of Katharsis в София

RSS Коментари

Концерт на Anneke Van Giersbergen в София

BENDIDA с нов сингъл „The Legend of Gilgamesh“ и лирик видео

Софийската Symphonic Fantasy Metal група BENDIDA представи официално новия си сингъл „The Legend of Gilgamesh“ и лирик видео към него с тържествен акустичен концерт в Studio-5/НДК тази събота.

Bendida

Bendida

Песента, която предшества втория студиен албум на бандата, носи името „The Legend of Gilgamesh“ и е вдъхновена от древния Акадския епос. В текста присъства и част от оригиналния текст с автентичното му звучене.

 

Автор на лирик видеото е Кремена Николова – вокалистката на BENDIDA, a песента е записана в Zero Project Studio, смесена и мастерирана от саунд инжинера Владимир Бочев.

„First of the Heroes“вторият си дългосвирещ албум на BENDIDA, ще излезе през 2020 г. чрез румънския лейбъл Psychosounds MusicПромоцията му ще се осъществи в София на 6 март и в Букурещ на 7 март.

Bendida

Bendida

BENDIDA е в състав:
Кремена Николова – вокали
Вини Атанасов – китара, вокали, композиции, текстове и аранжименти
Александър Панайотов – бас
Велислав Казаков – барабани
Бисера Димитрова – цигулка
Ралица Георгиева – клавир
Вяра Грънчарова – виола да гамба
Пламен Димитров – валдхорна


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Rebel Store отваря врати днес

Днес отваря врати най-новият метъл магазин в гр. София – Rebel Store. Това е първият по рода си магазин, който ще продава само лицензиран мърчандайз на световни и бългаски банди. Rebel Store е своеобразен наследник на култовия О4З, тъй като се държи от Максим Александров, който над десет години беше част от екипа му.

Rebel Store

Rebel Store работи в тясно сътрудничество с водещи дистрибутори на официален и лицензиран, музикален и развлекателен мърч. На място ще се предлагат тениски, хуудита, раници, книги, шапки, значки, нашивки и др. Магазинът предлага и собствена линия дрехи и аксесоари „Rebel Clothing”. Скоро ще могат да бъдат закупени и билети за предстоящи концерти.

Адресът е ул. „Чипровци“ 3 (в близост до бул. „Хр. Ботев“ и Женския пазар), като е отворен от понеделник до събота между 10:00 и 19:00 ч.

Екипът на Rebel Store работи и върху изграждането на уебсайт, където ще има възможност артикулите да бъдат закупени и онлайн. До тогава следете фейсбук страницата и инстаграм профила на магазина.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Даниела Шъмуей за фотосесията си в Царската гара в Казичене

„Събуждането на изоставените сгради“ е проект, който започна през февруари 2019 г. Днес продължаваме да го представяме и отново ви срещаме с неговата създателка, нашата стара познайница Даниела Шъмуей. Този път се спираме на „Царската гара“ в с. Казичене – сграда със 100 години история но тънеща в разруха и забрава.

Ще споменем с няколко думи и проекта за да напомнинм на читателите ни за целта му, но нека първо да попитаме за „Царската гара“. Разкажи ни малко повече за нейната история.

Построена е през 1910 г. във виенски стил от Цар Фердинанд. По-късно и неговият син Цар Борис III я разширява благодарение на неговата страст към железопътния транспорт.

Daniela Shumway_0206

Даниела Шъмуей

Един любопитен факт който вероятно малко хора знаят е че още като млад Цар Борис III учи за машинист и получава свидетелство за управление на локомотив, като част от уроците и практическите си упражнения той получава именно на теснолинейката от Казичене към двореца „Врана“, която теснолинейка е тръгвала точно от тази гара.

Благодарение на цар Фердинанд и неговият син Цар Борис III в първите 40 години на XX век е изградена почти цялата железопътна мрежа в България. Именно на тази гара са посрещани редица велики личности по онова време има и сведения, че през нея са минавали Джордж V и Александър I Караджорджевич.

Daniela Shumway_0006

Даниела Шъмуей

За жалост обаче сградата е и изпратила към изгнание и самият цар Фердинанд, който поема именно от тук пътуването си към Западна Европа от което не се завръща. По-късно, след края на Втората световна война Цар Симеон II и остатъкът от семейството също напускат родината си.

Очевидно сградата има дълбока история повдиган ли е някога въпроса за реставрация?

Многократно и през 2008 г. благодарение на кмета на с. Казичене Антон Владимиров тя е обявена за архитектурен паметник на културата. Все още обаче бива повдиган въпроса за реставрация и през януари 2017 г. става ясно че „Национална компания по железопътна инфраструктура (НКЖИ)“ взима становице за ремонт на гарите „Казичене“, „Искър“ и „Подуяне“ но не и на „Царската спирка“. Ремонтът по линиите вече е започнал.

Всъщност НКЖИ обясняват че теренът върху който е построена сградата е техен но не и самата сграда.

Daniela Shumway_0049

Даниела Шъмуей

Когато сградата се води паметник на културата върху нея права притежават само общински администрации и Министреството на културата от там обаче заявяват че нямат предоставени права за управление на обекта.

Случва се едно прехвърляне на топката и не ставя ясно кой какви права притежава и кой трябва да понесе реално отговорност за сградата. Очевидно в нашата мила и прекрасна родина на никого не му се занимава да реставрира стари сгради и не мога да си обясня защо.

Припомни ни на кратко за проекта „Събуждането на изоставените сгради“.

Това е проект в който се заснемат полусъборени и разрушени сгради в духа на готиката и на една отминала епоха.

Участие в проекта взимат „Къщата с ягодите“, „Баните в Овча Купел“ и „Царската спирка“. В бъдеще проекта ще се развива и ще бъдат заснети тепърва подобни сгради.

Daniela Shumway_0231

Даниела Шъмуей

Ще се радвам на подкрепата на обществото и ако имат интерес могат да се включат в проекта и да помогнат с каквото могат. Чужда помощ на никому не е излишна.

Какво целиш да постигнеш с този проект?

Широк отзвук в обществото и успешна реституция на сградите.

Снимките са прекрасни но би ли ни разказала повече за заснемането?

Заснемането протече много интересно и много забавно с доста адреналин и тръпка. Фотограф е Георги Велев с когото с охота и интерес вече 5 години вървим по стъпките на успешно развитие във фотографията и различни съвеместни проекти.

Daniela Shumway_0321

Даниела Шъмуей

Определно това беше една от фотосесиите ми в която имаше много адреналин и мога да разказвам много създадох поредната доза спомени. Имаме доста материал за обработка но както винаги и от тази фотосесия има така наречените „шедьоври“ както ние си им казваме.

Направили сме и „мейкинг“ повреме на заснемането които се получи брутално як и доста забавен. Препоръчвам да го гледате вече го има качен в страницата ми. Интересно е пък и има на какво да се посмеете.

Знаем, че ти също често заставаш зад обектива за да ни покажеш любопитни неща. Планираш ли някакви твои проекти като фотограф?

Имам вече разработен проект и работя по осъществяването му. Проектът се казва „РАЗЛИЧНИТЕ“, който има за цел да покаже различните хора които не се вписват в общо приетите норми и възгледи на обществото. Очаквам да излезе официално през 2020 г.

Daniela Shumway_0141

Даниела Шъмуей

Фотограф: Георги Велев ©


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

На 2 декември в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Lars-Göran Petrov (ENTOMBED A.D., FIRESPAWN). Ще разберем подробности за предстоящия концерт на ORDINUL NEGRU и NOCTURN, новите сингли на SАХАТ и JACKETT, както и за преиздаването на първите албуми на IRFAN.

Специално интервю с Lars-Göran Petrov (ENTOMBED A.D., FIRESPAWN). Гияс Гулиев a.k.a. Mrazek (The Other Side) за концерта на ORDINUL NEGRU и NOCTURN на 7 декември в София. Разговор със Звезди Керемидчиев за „Те ме чакат“, новия сингъл на АХАТ. Петър Петров за „Gods Greet Me With a Thunder“, новия сингъл на JACKETT. Разговор с Калин Йорданов за преизданията на „Irfan“ (2003) и „Seraphim“ (2007), първите два албума на IRFAN.

От другата страна

В предаването ще звучи музика на: SMALLMAN, ICE NINE KILLS, JUDAS PRIEST, EUFOBIA, MISERY LOVES CO., (0), БАЛКАНДЖИ и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

A PALE HORSE NAMED DEATH: Да изпълзиш от сенките на пост-трашърския еротик дуум

Една от будителските мисии на BGTSC е не само да ни представи актуалната световна метъл (И не само метъл!) сцена, но и да позиционира българските банди на този фон! Разнообразието на поканените артисти отговаря на случващото се в България и ни е помогнало отдавна да излезем от онова незавидно положение, в което шепа захабени музиканти се опитваха да се отърсят от прахта, преди всеки забележителен концерт… Макар че, качествата на свежите музикални предложения са таква, каквите съответните умеят – ни повече, ни по-малко.

ТHE FLYING DETACHMENT предлагат музика, чиято ритмична част е бавнотемпов stoner. Но тук не говорим за BLACK SABBATH влияния, а по-скоро за евъргрийн подложка от 60-те. Върху нея се провлачват алтернативни вокали и китара, оплетени от тривиални за стила решения. Всяко от парчетата се развива върху бекграунд подложка от допълнителни китари, бек вокали и някои други по-фини компоненти. Минималистичният сет барабани на дръмъра им се оползотворява забележително добре и звучи перфекционистично, но това е, защото решенията за този инструмент са като за едно парче. Вплетената ръченица в едно от парчетата им, въобще не опровергава тази констатация. Двамата почти идентични вокалиста са заели позата на релаксиращо мъжко пеене, характерно за първите рок групи, които успяха да прескочат високите бариери на социалистическата цензура, но набутани в алтернативни клишета от 90-те… Напрягането ми, да харесам нещо в тях се увенчава само с почуда, защо търсят нови фенове на такъв концерт.

THE-FLYING-DETACHMENT-001

The Flying Detachment

Отговорът идва, когато френската група MOLYBARON се качва на сцена. Алтернативната група се опитва да вкара малко повече Jent усещане, както и да заиграва с поп-рок тенденции от близкото минало, като например ецнатите вокали на фронтмена си. Макар нашата публика винаги да е била отзивчива, повечето от нея все още не се престрашава да влезе, а хората пред сцената са в лек амок от чутото…

MOLYBARON-017

Molybaron

– We like to play metal! We like to play rock! – Опитва се да ни търси дъблинчанинът Gary Kelly (v., g.) и малко да ни заблуди. Увисват някакви безумни реплики за това, колко готина публика и народ сме, но как им били отпуснали само 20 мин., за да се представят за първи път пред нас… Изпълнението на MOLYBARON продължава като Nick Cave с малко по-изявени китари. Ирландските мотиви в песните са замесени в AOR маниер. По средата на третата песен, внезапно гръмва и някаква писта с мощни клавири и пиана, добавени към живото изпълнение. Разпяваме се с групата на „Ля – ля – ля”, но нещата са такива, че започват да ми липсват ТHE FLYING DETACHMENT…

MOLYBARON-001

Molybaron

– Next song is up and rocky! Let me see your hands! – Извратен оптимизъм струи от фронтмена!?! Не вярвам! Няколко добродушни фена като за разстрел пред сцената… Оказвам се прав в невярата си. Непретенциозният поп-рок е за последно. Двадесетте минути са им много…

A-PALE-HORSE-NAMED-DEATH-009

A Pale Horse Named Death

Измежду тристата фена в клуба имаше и такива, които бяха дошли с нагласата, че ще слушаме наследниците на TYPE O NEGATIVE, макар тази нагласа да е малко рискована по отношение на A PALE HORSE NAMED DEATH… Когато бандата се появява непретенциозно на сцена, те грабват инструментите си и забиват на живо една класическа Doom Metal интродукция, която прелива в парчетата им. Тежката ритмика, изтънчено изсвирените китари и непретенциозният глас на Sal Abruscato (v., g.) се съчетават в една повече Old School Doom Metal постановка. Двете сляти и по-непретенциозни композиции ни въвеждат в света на групата, преди фронтменът да демонстрира приятелското си отношение към своята публика. Поздравите му към нас нямат нищо общо с наизустените шаблони на французите и звучат искрено и отворено за реплики! Sal ни уверява, че оттук насетне можем да правим, каквото си пожелаем на техния сет. Следва едно по-TYPE O NEGATIVE парче, а зевзеците пред огражденията не пропускат да го пробват с някаква закачка във възхвала на водката.

– Не разбирам какво точно ми казваш. Но компренде! – Смее се фронтменът.

A-PALE-HORSE-NAMED-DEATH-017

A Pale Horse Named Death

Дозираното количество ефекти на микрофона са статични, но гласът на Sal Abruscato расте с минути, разхожда се по няколко октави, но не внушава някаква надута титаничност, а по-скоро нихилистично спокойствие в изказността си. Инструменталистите са добре смазана машина за музика, която се движи пред очите ни и произвежда всичко, което достига до ушите. Кратки представяния на вдъхновенията за песните текат в непринуден стил между тях. На песента, посветена на бившите, настройката на инструментите дава време на някой от публиката да „рекламира” познанието (В библейски смисъл…) на животинското царство…

– Йеееее, голямо постижение! Макар, че… не знам, не знам… – Усмихва се фронтменът, който също подготвя китарата си, макар в бандата да има още двама китаристи.

A-PALE-HORSE-NAMED-DEATH-003

A Pale Horse Named Death

Все повече обогатяващите се Doom Metal композиции улавят както меланхолични нотки, така и динамиката на някои Stoner Metal компоненти, разгръщайки се в богатството си. Някъде към средата на сета изказността на A PALE HORSE NAMED DEATH е достигнала своите лимити, станала е познаваема и някак сме я заобичали малко повече! Песните разказват истории с привкус на ирония и стабилен Doom Metal звук. Краткият инструментал върху тема на BEATLES беше изненада. Ако е бил свързан с някакъв технически проблем, то въпросният не се е усетил по никакъв начин от публиката. Снимане с феновете и благодарности се случват съвсем непринудено между песните. Едни огромни музиканти се държат с уважение към всяко усилие на феновете си, да се докоснат до музиката им! Какъв учебник по човечност за уонабитата!?!

A-PALE-HORSE-NAMED-DEATH-010

A Pale Horse Named Death

Представяйки групата и благодарейки на подгряващите групи, които били чудесни, американците се впускат във финалната си вакханлия от свързани песни. Краят на „Cracks in the Walls” представлява петминутно забавяне на ритъма във Funeral Doom Metal похват, по време на което, някои фенове се ориентираха към изхода, защото изглеждаше, че концертът отмира. Това внушение се оказа само закачка и чухме още две композиции, които изостриха апетита ни за A PALE HORSE NAMED DEATH. Накрая музикантите захвърлиха китарите си върху усилвателите за една финална микрофония, контролирана повече от пулта, отколкото от хаотични електрически импулси. Под воя на витлови самолети, музикантите си взимат довиждане с нас, раздават сетлистовете си и ни канят към среща с тях на мърча.

– Thank you! God bless you! Take care about yourself! – Бяха последните думи от подиума, час и тридесет и пет минути след излизането им.

          Сетлист A PALE HORSE NAMED DEATH:

  1. The Woods (Tribal Intro) >
  2. To Die In Your Arms >
  3. Devil in the Closed
  4. Love the Ones You Hate
  5. In the Sleeping Death
  6. Shallow Grave
  7. Vultures
  8. Growing Old
  9. Fell in My Hole
  10. … (BEATLES cover – Instr. fragment)
  11. Pill Head
  12. Splinters
  13. When Crows Descent Upon You >
  14. Cracks in the Walls >
  15. Die Alone
  16. Killer by Night

Resonating Outro

Rock Thrashler

20.10.2019, София, Mixtape 5

Снимки: Цветелин Кръстев ©


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

MYSTICA се присъединяват за 20 години The Other Side на 18 януари

Софийската Progressive Metal група MYSTICA се присъединява към CLAYMORE и DAY OF EXECUTION в концерта, посветен на 20-годишнината на The Other Side. Събитието ще бъде в столичния клуб Live & Loud на 18 януари 2020 г. (събота). 

Mystica

Mystica; фотограф: Кирил Груев

“Oratorio”второто дългосвирещо студийно заглавие на MYSTICA, излезе на 21 юни 2019 г. Албумът е записан в студио „Балканджи“ с тонрежисьор Серафим Биденев и е мастериран от Кирил Янев.

Билети предстои да бъдат пуснати в системата на eTicketsMall. Очаквайте информация за още един участник в концерта.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

KREATOR показаха концертно видео към песента „Satan Is Real“

Германските Thrash Metal легенди KREATOR представиха новото си концертно видео, което е към песента “Satan Is Real”, част от тяхното DVD/BluRay “London Apocalypticon – Live at the Roundhouse” (Nuclear Blast).


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

SHADOWS OUT OF TIME с дебютен албум

Варненската група SHADOWS OUT OF TIME съобщи за излизането на дебютния им едноименен албум „Shadows Out Of Time“ на 16 ноември 2019 г. чрез румънския лейбъл Psychosounds Music.

Shadows Out Of Time - Shadows Out Of Time

Shadows Out Of Time – Shadows Out Of Time

SHADOWS OUT OF TIME е проект на басиста Георги Пехливанов. Групата е формирана през 2018 г. във Варна и включва в състава си музикани от SYMBOLIC, LIEVEIL, DRIVE YOUR LIFE и др. Те определят стила си като Melodic Power Metal.

Shadows Out Of Time

Shadows Out Of Time

SHADOWS OUT OF TIME са:
Георги Димов – вокал
Станимир „Ставри“ Ставрев – вокал
Георги Пехливанов – бас
Петър Велев – китара
Гордан „Pogo“ Калоянчев – китара
Валентин Десков – ударни


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

 

Gus G. (FIREWIND) пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Gus G. (FIREWIND), AMORPHIS и TRIVIUM. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 1 декември (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на BLIND GUARDIAN, SEPULTURA, MAYHEM и BRING ME THE HORIZON.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застане Gus G. (FIREWIND) и ще си припомним какви истории разказaха AMORPHIS за българските фенове. Ще бъде излъчен концерт на TRIVIUM и репортаж от круизния фестивал “MegaCruise”.

Васко Катинчаров и Gus G. - Firewind

Васко Катинчаров и Gus G. – Firewind

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c MR. BIG, ACCEPT ще интерпретират симфония на Mozart, класическата песен ще бъде нa QUEENSRYCHE, в “Exotic“ ще бъдат представени DIMLIN, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на KORPIKLAANI в България през 2010 г. Клипове, концертни и акустични изпълнения на PRETTY MAIDS, HEART OF A COWARD, WE SELL THE DEAD, HATE CAMPAIGN и BEARTOOTH също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Концертът на VELIAN, DASH THE EFFORT и HECKTIC е тази събота

Българските групи VELIAN, DASH THE EFFORT и HECKTIC ще изнесат съвместен концерт в София на 30 ноември 2019 г., тази събота. Мястото е столичният клуб Mixtape 5, B-Side.

Velian, Hecktic и Dash The Effort със съвместен концерт

Билети за събитиeто ще се продават само на място, като цената ще е 10 лева. На място ще бъде възможно и закупуването на разнообразен мърчандайз, предоставен от всички групи.

По-долу можете да видите конкретната програма за вечерта по часове и групи.

18:30 – Отваряне на вратите
19:00 – HECKTIC
20:10 – DASH THE EFFORT
21:30 – VELIAN


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Метълургия

Концерт на Obscura, Suicidal Angels и Sadist в София

Концерт на Baest в София

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Концерт на Opeth в София

Концерт на Oranssi Pazuzu в София

Концерт на Sunn O))) в София

Акустичен концерт на Maiden uniteD в София

Концерт на Pero Defformero в София

Статистика

  • 773 872 hits