The Other Side

Telegram канал на The Other Side

Почерпете ни!

Почерпете жадния редактор и екипа на The Other Side! Благодарим и наздраве!

5,00 €

Концерт на Soulfly в София

Концерт на Jeff Scott Soto и Tsena Koev в Бургас

онцерт на Krzysztof Drabikowski's Батюшка в София

Концерт на Denuit в София

Категории

Архив

Концерт на Temple of Katharsis в София

RSS Коментари

Концерт на Anneke Van Giersbergen в София

В „Тотална инвазия“ на 20 ноември

В поредното издание на „Тотална инвазия“ на 20 ноември очаквайте впечатления от концертите на QUEENSRŸCHE в Солун и ANNIHILATOR в София, както и ще представим новите албуми на THE DEATHTRIP, STORMWARRIOR, AVATARIUM и SODOM.

Тотална инвазия

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:

София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

The Other Side празнува 20 години с концерт на 18 януари

Както през лятото съобщихмеThe Other Side ще отбележи своята двадесета годишнина с концерт. Събитието ще бъде в столичния клуб Live & Loud на 18 януари 2020 г. (събота). Предстои анонс на групите-участници и предварителната продажба на билети.

20 години The Other Side

Нека припомним историята. През 1999 г. се проведе фестивалът в Приморско, който даде името на нашата скромна медия. Идеята бе да издаваме фестивален бюлетин на събитието край морето. Събитието събра групи от България и чужбина и по свой начин изигра ролята си в бългърския ъндърграунд.

Плакат на фестивала The Other Side в Приморско

Плакат на фестивала The Other Side в Приморско

За добро или не, изданието от 99-та бе единственото (има репортаж за него в нюзлетъра). В този брой се съдържат репортажи на други култови събития, като АнтиСПИН Феста в Благоевград и Storms In Dreamssilence, провели се през декември същата година. Може би това е едно от първите интервюта на ENTHRALLMENT… И така, януари 2000 г., моя милост откопира на ксерокса малко повечко от 100 такива книжлета, които се разпродадоха на цена от 1 лев. Ще забележите, че доста често фигурира името FORLORN magazine, някъде в периода 1998 – 2002 г. използвахме това име, даже през 2000 г. се появи англоезичен уебзин с него, който бе активен в продължение на две години. За съжаление, голяма част от материалите в него са загубени… Но през 2017 г. Forlorn бе възстановен като англоезичен блог, който придобива своя онлайн живот.

The Other Side undergound metal newsletter #1

По случай юбилея един от участниците на фестивала в Приморско през 1999 г., Velingor от TUMULUS и SCALD, отправи своя поздрав до читателите на уебзина ни.

Обръщайки се назад, виждам времена, когато нямаше блогове, сайтове правеха малцина, информацията се разпространяваше с флаери и плакатчета „от принтера“, сложени на стратегическо място на Попа, Кравай или Борисова градина… Тогава аз се подписвам като Гого, псевдонимът Mrazek дойде по-късно. В ревю секцията на броя ще видите и няколко текста на Rock Thrashler, който сътрудничи и до ден днешен и един от ударните ни автори.

Искам да благодаря на всички читатели през годините, както и на всички настоящи и вече ненастоящи сътрудници, редактори, фотографи, главни редактори и просто фенове, отделяли от времето си, за да помагат. Наздраве и поклон! Този сканиран вариант е за всички, като един прекрасен спомен…

Mrazek, жаден редактор

Изтегли с по-добра резолюция:

Изтеглете The Other Side undergorund metal newsletter #1


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

SKULL CRUSHER показаха обложката на новия си мини албум „Messiah“

Австрийската Death Metal банда SKULL CRUSHER представи визията на предстоящия да излезе мини албум „Messiah“. Тя е дело на руския художник и дизайнер Mosaeye. Изданието е първото на групата след разпадането ѝ през 2000 г. Очаквайте още новини скоро…

Skull Crusher - Messiah

Skull Crusher – Messiah


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Излезе албумът „Non Debellicata“ на RAGNAROK, чуйте го онлайн

Норвежките Black Metal ветерани RAGNAROK издадоха новия си дългосвирещ албум „Non Debellicata“ чрез Agonia Records на 15 ноември 2019 г.

Лейбълът пусна изданието за свободно слушане.

Материалът е записан и миксиран в шведското Endarker Studio заедно с Devo (MARDUK). Графичното оформление на „Non Debellicata“ е дело на Nestor Avalos, фотографиите са от Arash Taheri.

Ragnarok - Non Debellicata

Ragnarok – Non Debellicata

Списъкът на песните в „Non Debellicata“ е както следва:

01 Non Debellicata
02 Chapel of Shadows
03 Sanctimoneous
04 Bestial Emptiness
05 Nemesis
06 The Great Destroyer
07 Gerasene Demoniac
08 The Gospel of Judas Iscariot
09 Jonestown Lullaby
10 Asphyxiation

Ragnarok

Ragnarok

RAGNAROK са: фронтменът и основател Jontho, китаристът Bolverk, басистът Rammr и барабанистът Malignant.

Кадрите на видео клипа към песента „Chapel Of Shadows“ са заснети от участието на групата на Inferno Festival през 2019 г.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

На 18 ноември в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Henrik Klingenberg и Pasi Kauppinen (SONATA ARCTICA). Ще разберем подробности за предстоящия юбилеен концерти на CLAYMORE, както и новите издания на SHADOWS OUT OF TIME, GWENDYDD, LAST HOPE, и POST SCRIPTUM.

Специално интервю с Henrik Klingenberg и Pasi Kauppinen (SONATA ARCTICA). Разговор с Александър Бояджиев за „Peacemaker“, новия албум на LAST HOPE. Русенската симфонична блек метъл банда CLAYMORE на 20 години – Камен Манев и Емил Кехайов за концерта на групата на 23 ноември в Русе. Георги Пехливанов за едноименния дебют на SHADOWS OUT OF TIME. Бамби Никифоров за „Suicide“, новия сингъл на проекта GWENDYDD. Представяне на „What Is the Colour of the Soul?“, дебюта на POST SCRIPTUM  – разговор с Димитър Соколов.

От другата страна

В предаването ще звучи музика на: БАЛКАНДЖИ, FREAKY JELLY, DARK FORTRESS, YE BANISHED PRIVATEERS, SCAPEGOAT, SAXON, CHRONOSPHERE, VELIAN и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Подробности за дарителската кампания за новия албум на SLAVE PIT

Както съобщихме, софийската Thrash Metal група SLAVE PIT стартира кампания за набиране на средства за записването и издаването на новия им албум, който ще бъде двоен.

Самата група разкрива подробности:

„Дами и господа дойде време да ви съобщим малко новини от кухнята на SLAVE PIT. Първо искаме да се отблагодарим на всички вас за подкрепата, с която се сдобихме през последните 5 години като банда и музиканти.

Първо след подписването със SOD Records от Щатите и завръщането от един от легендарните фестивали в Европа – Metaldays, дойде време да кажем, че сме щастливи от нещата, който ни предстоят.

Първо, през 2020 ще издадем нов албум, като все още не знаем да ли ще е двоен или ще са два албума за кратък период.

Най-горещата новина е, че сме единствената избрана метъл банда от Европа, която ще участва в исторически документален филм, състоящ се от 13 епизода които ще се излъчват на Netflix. Делим си екран с банди като VENOM INC., POSSESSED, NOCTURNE AD, PISSING RAZORS, James Murphy и още много известни банди. Още една гореща новина, включваща Tony Demolition Man от VENOM INC., който ще бъде гост на една наша песен, която ще бъде записана през декември. И можем спокойно да ви кажем за предстоящото ни европейско турне на есен 2020 г. и световно турне в Бразилия, Колумбия, Мексико и Щатите.

С уважение, Камен и Сашо от SLAVE PIT. За повече информация абонирайте се за нашата страница във фейсбук и бъдете в течение. Поздрави \m/“

Предходният албум на бандата „Massacre On The Battlefield“ излезе през 2018 г. Групата планира мащабно турне в края на 2020 г., на която се надява да промотира новото си двойно издание.

Slave Pit

Slave Pit


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Концертът на MOONSPELL, ROTTING CHRIST и SILVER DUST е в неделя

Концертът на MOONSPELL, ROTTING CHRIST и SILVER DUST ще се състои на 17 ноември от 19:00 ч. в столичния клуб Mixtape 5.

Програмата за вечерта ще е следната:

19:00 – Врати
19:30 – SILVER DUST
20:30 – ROTTING CHRIST
21:45 – MOONSPELL

От BGTSC декларират желанието за провеждане на събитието в приятна и безопасна за здравето среда. Концертът ще се проведе при познатите на феновете условия за комфорт и сигурност.

Опасни предмети и неакредитирани лица с професионална техника, пушене (във всичките му форми), антисоциално поведение, животни и малолетни без придружител няма да бъдат допускани в клуба.

Концерт на Moonspell, Rotting Christ и Silver Dust

Билетите са в продажба онлайн и в мрежата на Eventim, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV, Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазини На Тъмно, Office 1 Superstore, билетна каса на Eventim на ул. 6-ти септември в София, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

В момента и до деня на концерта цената на билетите е 45 лева. В случай на останали в деня на събитието ще е 50 лева.

Билети няма да се продават на място!

Организаторите препоръчват навременното закупуване на билети и спазването на реда в клуба!


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

SCAPEGOAT сe присъединяват към Dark Sun And Winter Cold Fest на 11 януари

SCAPEGOAT се присъединяват към NEMESIS за феста Dark Sun And Winter Cold vol. 2 на 11 януари в София.

Scapegoat

Scapegoat

SCAPEGOAT е една от първите Death Metal банди у нас, създадена през 1992 г. в Дупница, и отдавна заслужила култов статус в ъндърграунд средите. През 1993 г. излиза техният дебютен албум – „Path of the Search“, а през 1994 г. се появява и следващият го „Starred“. След дългогодишно прекъсване, през 2011 г. групата подновява концертната си дейност и участва на множество събития, като на някои от тях свири на една сцена със SODOM и UNLEASHED. Съвсем наскоро бе издаден и третият им албум – „The Abyss Triumphant“.

Второто издание на феста Dark Sun And Winter Cold ще се проведе на 11 януари 2020 г. (събота) в клуб Live & Loud. Събитието се организира от Perfect Storm Events, още новини очаквайте скоро.

Dark Sun and Winter Cold 2020


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Излезе “Umbra” на HYPERBOREA, чуйте го онлайн

Албумът “Umbra” на българската Death Metal група HYPERBOREA излезе днес, 15 ноември 2019 г., чрез испанския лейбъл Art Gates Records. Деветте песни вече могат да бъдат чути онлайн.

Всеки желаещ да закупи диск, може да се свърже със самата група в социалните ѝ профили. Албумът е достъпен във всички големи платформи.

HYPERBOREA ще представи на живо третия си студиен албум “Umbra” на 29 ноември 2019 г. на сцената на столичния клуб Live & Loud. Специални гости на събитието са GRIMAZE е MALTWORM. Входът е свободен, началото е от 20:30 ч.

Hyperborea представят на живо новия си албум

На концерта той ще се предлага на щанда за мърчандайзинг.

Албумът е записан в студио Renewsound, София. Графичното оформление е дело на Nikos Marantidis и изразява затъмнението върху човешкото съзнание винаги, когато личната сянка не пада изцяло или дори частично.

Hyperborea - Umbra

Hyperborea – Umbra

“Umbra” съдържа песните:

1. Jung’s forewarning
2. Home of my Misery
3. From Within
4. Silent Stream
5. Supremacists
6. Two Extremities
7. Unwelcome
8. Wrong Planet Syndrome
9. Atavistic Fear

Hyperborea

Hyperborea

Настоящият състав на HYPERBOREA е:

Данчо Иванов – вокали
Йордан Кънчев – китари
Андрей Андронов – китари
Владимир Иванов – бас
Антонис Трохопулос – барабани


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Група ТДК реализират „Успех“ на 23 декември, представят го на концерт пред масите

Официално съобщение до народните средства за масова информация относно издаването на „Успех“, новия албум на вокално-инструментална група ТДК, представяне на художественото оформление към албума и съобщаване на датата на първия концерт в подкрепа на „Успех“.

(за незабавно публикуване)

След като финансираха албума си „Успех“ за 103 часа и събраха над 2000 евро повече от поставената цел – ТДК обявиха, че „Успех“ ще се появи на 23 декември. Новината е придружена с откриване на художественото оформление към албума, както и с обявяването на първия концерт, на който той ще бъде изпълнен от ансамбъла.

Албумът „Успех“ на група Наркомани съдържа в себе си 6 песни с времетраене над 47 минути. Той беше записан през септември месец в рамките на 13 дни в занемарено читалище, намиращо се в отдалечено българско село. Записът беше осъществен от Black Dolphin Productions съвместно със Jesse Gander от ванкувърското империалистическо студио Rain City Recorders. Албумът ще бъде издаден в 00:00 ч. на 23 декември.

ТДК - Успех

Очаква се предварителната продажба на албума за населението на републиката да започне скоро.

Концертът в подкрепа на „Успех“ ще се проведе на 1 февруари 2020 г. от 19:00 ч. в Централен Военен Клуб (ЦДНА), София. В него участие ще вземе и софийската упадъчна група FEEDBACKER. Билетите са в достъпни в касите на Bilet.bg и са на спекулативна цена от 15 лева на предварителна продажба и 20 лева на самата дата и място. Гражданите без билети ще бъдат санкционирани от органите на народната милиция.

Успех!

news_tdk

ТДК са български вокално-инструментален състав, сформиран през 2012 г. Оттогава насам стилът на пловдивчани се променя осезаемо, преминавайки през Alternative Rock, New-wave, Stoner Rock, Psychedelic Rock, Post-Rock и Post-Metal. Първият си албум ТДК издават през 2017 г., което довежда до редица разпродадени концерти и неплатени данъци. Но това всъщност не значи нищо. Албумът „Успех“, който предстои да бъде издаден е плод на двугодишен безспирен труд в цеховете и редица съпровождащи емоции.

ТДК - Успех

 


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Метълургия

Концерт на Obscura, Suicidal Angels и Sadist в София

Концерт на Baest в София

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Концерт на Opeth в София

Концерт на Oranssi Pazuzu в София

Концерт на Sunn O))) в София

Акустичен концерт на Maiden uniteD в София

Концерт на Pero Defformero в София

Статистика

  • 773 883 hits