The Other Side

Telegram канал на The Other Side

Почерпете ни!

Почерпете жадния редактор и екипа на The Other Side! Благодарим и наздраве!

5,00 €

Концерт на Soulfly в София

Концерт на Jeff Scott Soto и Tsena Koev в Бургас

онцерт на Krzysztof Drabikowski's Батюшка в София

Концерт на Denuit в София

Категории

Архив

Концерт на Temple of Katharsis в София

RSS Коментари

Концерт на Anneke Van Giersbergen в София

BENDIDA и GHOST WARFARE в Адамс тази събота

Столичната Fantasy Metal банда BENDIDA и хасковската Occult Metal група GHOST WARFARE отново излизат на една сцена, този път в бар-клуб „Адамс“, на 14 декември, събота.  Началният час е 21:30, входът е 10 лева.

Bendida и Ghost Warfare с концерт в Адамс


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

В „Тотална инвазия“ на 11 декември

В юбилейната, стотна „Тотална инвазия“ на 11 декември очаквайте музика от новите албуми на DEATH WOLF, IRON CURTAIN, FEN и ANGEL SWORD. Ще бъдат обявени и имената на спечелилите награди от играта на фейсбук страницата на предаването.

Тотална инвазия

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:

София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

MAYHEM идват за Wolf Fest – Вълчата пътека 2020

Рок фестивалът в Челопеч ще се състои на 10 и 11 юли 2020 г. в близост до парк Корминеш и ще посрещне феновете с много нови изненади и емоции.

На вълчата пътека става все по-мрачно и студено. Ако не знаете кои са MAYHEM, вероятно сте живеели под земята в последните 30 години!

Дори тогава, трябва да сте чували за тях, защото MAYHEM са група оставила кървава диря в историята. Не искаме да ви заливаме с излишна информация и действаме направо: Black Metal култът MAYHEM ще са част от фестивала през 2020 г.

Mayhem

Mayhem

Първите потвърдени групи, които ще минат „Вълчата пътека“ са AMORPHIS, CANDLЕMASS, PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS и GRAVE DIGGER, но няма да са единствени! Предстои обявяването на още ключови артисти, които ще превърнат Челопеч в задължителна фестивална дестинация!

До 31 януари 2020 г. в мрежата на Eventim е промоционална продажба на билети на цена от 50 лева за двудневен билет и 30 лева за еднодневен.

След тази дата билетите ще са на регулярна цена от 70 лева за двудневен и 40 лева за еднодневен.

Очаквайте съвсем скоро и още интересни новини относно участниците на Wolf Fest – Вълчата пътека 2020.

Челопеч Рок Фест „Вълчата Пътека“ 2020 се организира със съдействието на община Челопеч.

Mayhem на Wolf Fest 2020 в Челопеч


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

URBAN GREY и SAVAGE RAVAGE подгряват M.O.D.

URBAN GREY и SAVAGE RAVAGE стават част от концерта на M.O.D. (METHOD OF DESTRUCTION), който ще се проведе на 19 декември 2019 г. от 19:00 ч. в столичния клуб Mixtape 5. Както знаете събитието е част от турне на което Billy Milano, легендарният лидер на STORMTROOPERS OF DEATH и METHOD OF DESTRUCTION изпълнява добре познатите композиции на двете банди.

URBAN GREY е създадена през 2000 г. и от тогава не спира да радва българските фенове. Виждали сме ги на сцена с имена като NAPALM DEATH, SEPULTURA, IN FLAMES, BRUJERIA И CANNIBAL CORPSE. Понастоящем бандата е в състав Добата – вокали, Бебо – китара и вокали, Stone Angel – китара, Бамби – бас, Кольо – ударни, записват нов албум и се готвят за неговото представяне в цялата страна.

SAVAGE RAVAGE е метъл група от София, основана през 2009 г.. Музиката им е повлияна от групи като METALLICA, MOTORHEAD, SEPULTURA, GOJIRA и D.R.I. Виждали сме ги на сцена с WARBRINGER и SKELETONWICH.

Концерт на M.O.D. в София

Билетите са вече в продажба онлайн и в мрежата на Eventim, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV, Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазини На Тъмно, дюкян Меломан, Office 1 Superstore, билетна каса на Eventim на ул.“6-ти септември“в София, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

Билетите са на редовна цена от 35 лева, а в случай на останали в деня на събитието и на място в клуба, цената на входа ще е 45 лева.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

BELGARATH издават втория си албум „Requiem“, представят го на 13 декември

Българската Black Metal група BELGARATH съобщи, че са готови с тиража на албума си „Requiem“. Изданието ще бъде представено на 13 декември 2019 г. в столичния клуб „Три Уши“.

Belgarath - Requiem

Самите BELGARATH споделят: „Физическите носители за момента са само CD-та, тиражът е 150 копия, първите 50 копия съдържат бонус парчето „The Sword“. Песента е записана специално за Murder Sound Extreme Compilation Vol. 2 и е единстеният ни запис с Vomir на баса. Скоро след официалното представяне на „Requiem“ в клуб „Три Уши“ на 13 декември албумът ще бъде пуснат за свободно слушане в различните платферми в нета. Ако искате да се сдобиете с него елате на концерта или ни пишете на belgarathblackmetalband@gmail.com“

Belgarath - Requiem

Belgarath – Requiem

И споделят за обложката: „Оригиналната картина е нарисувана специално за нас от Peter Wolf, а графичното оформление е дело на Магдалена Георгиева! Албумът е записан live през август 2019 г. в Mrdr Sound Studio от Иво Иванов (ENTHRALLMENT).“ 


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Фотогалерия: ORDINUL NEGRU, NOCTURN и BOLG

ORDINUL NEGRU, NOCTURN и BOLG на 7 декември 2019 г. в клуб Mixtape 5,  София.

Фотограф: Кирил Груев ©


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

 

На 9 декември в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Patrik Wirén (MISERY LOVES CO.). Ще разберем подробности за предстоящите концерти на M.O.D. и PERO DEFFORMERO, както и за трибюта за Chuck Schuldiner. Ще чуем репортаж от концерта на ORDINUL NEGRU и NOCTURN.

Специално интервю с Patrik Wirén (MISERY LOVES CO.) В „Мазето на Вакашински“ – Бойко Гюров (BGTSC) и Ясен Вакашински представят концертите на M.O.D. на 19 декември и PERO DEFFORMERO на 28 декември в София. Деница Славова (Projector Plus) за трибют-концерта в памет на Chuck Schuldiner (DEATH, CONTROL DENIED) на 14 декември в София. Разговор с Калоян Рамаданов за „Next Season“, новия албум на БЕЗНАДЕЖДНОСТ. Ясен Вакашински с репортаж от концерта на румънските блек метъл банди ORDINUL NEGRU и NOCTURN.

От другата страна

В предаването ще звучи музика на: JACKETT, THE ARISTOCRATS, BENEATH THE MASSACRE, BLEED FROM WITHIN, SVART CROWN, ARCHON ANGEL, PANTERA, АХАТ, SERENITY, HYPERBOREA, PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Концертът на ORDINUL NEGRU, NOCTURN и BOLG е днес

Концертът на румънските Black Metal групи ORDINUL NEGRU и NOCTURN в София е тази вечер, 7 декември 2019 г., от 18:00 ч. в малката зала на клуб Mixtape 5. Те ще бъдат подкрепени от българите BOLG.

Ordinul Negru

Ordinul Negru; Photo by Mihai Surdea

На място входът ще струва 12 лева, а в мрежата на eTicketsMall до 20:00 ч. ще се продават промоционални билети за двама на цена от 20 лева. Събитието е в категория „18+“.

Мрачната вечер ще протече по следната програма:

18:00 Отварят вратите на клуба
18:30 BOLG
19:45 NOCTURN
20:45 ORDINUL NEGRU
21:45 Очакван край

Това ще е една специална среща на ORDINUL NEGRU (които правят ограничен брой концерти) с българската публика с подкрепата на още две стойностни банди. Специална среща, като всяко нещо, което носи нишката на така обичаната у нас група NEGURĂ BUNGET и наследството, което те оставиха в историята на музиката…

Ordinul Negru merch

Гостите от Румъния идват с богат щанд с мърчандайзинг. Такъв ще бъде наличен и от българите BOLG.

Концерт на Ordinul Negru, Nocturn и Bolg в София

Вижте видео анонса за събитието.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

UNBOUNDED TERROR показаха лирик видео към песента „Insidious“

Испанската Death Metal група UNBOUNDED TERROR, издава новия си албум „Faith in Chaos“ на 2 януари 2020 г. чрез Xtreem Music. Групата представи лирик видео към песента „Insidious“.

UNBOUNDED TERROR, създадена през 1990 г. на остров Майорка (Испания), е една от първите испански Death Metal банди. Първоначално носи името PUTREFEACT MONSTRUOSITY, когато през юни 1991 г. приема сегашното си името.

Unbounded Terror - Faith in Chaos

Unbounded Terror – Faith in Chaos

Групата застава под крилото на Drowned Productions, чийто собственик Dave Rotten (AVULSED) е добър приятел на китариста Vicente J. Payá. Като резултат от сътрудничеството е издаването на дебютното демо “Sarcastic Souls” през 1991 г., последвано от дългосвирещия албум „Nest of Affliction“ (1992). Следват множество концерти в испания, както и два нови демо записа “Growing on Sorrow” (1992) и “Through the Dark Desperation (Evil Laughs Stronger)” (1993). След което групата замразява дейност поради проблеми със състава и Vicente се фокусира върху новата си Doom Metal банда GOLGOTHA.

През април 2019 г. Vicente J. Payá решава да събере отново UNBOUNDED TERROR, привличайки нови членове, оставайки единственият от оригиналния състав. Веднага пристъпват към подготовката на нов материал, като резултатът е “Faith in Chaos”.

Unbounded Terror

Unbounded Terror

UNBOUNDED TERROR са:
Vicente J. Payá – китари
Andrew – вокали и бас
Portas – ударни
Juan – китари


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Tobias Sammet (AVANTASIA) пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Tobias Sammet (AVANTASIA), URIAH HEEP и SEPULTURA. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 8 декември (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на KORN, SONS OF APOLLO, HOLLYWOOD VAMPIRES и CRO-MAGS.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застане Tobias Sammet (AVANTASIA) и ще си припомним какви истории разказaха URIAH HEEP за българските фенове. Ще бъде излъчен концерт на SEPULTURA и репортаж от немския фестивал “Rock Im Park”.

Водещият Васко Катинчаров и Tobias Sammet - Avantasia

Водещият Васко Катинчаров и Tobias Sammet – Avantasia

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c Ozzy Osbourne, APOCALYPTICA ще правят кавър на METALLICA, класическата песен ще бъде нa SKID ROW, в “Exotic“ ще бъдат представени DIAURA, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на ELUVEITIE в България през 2010 г. Клипове, концертни и акустични изпълнения на KRYN, BETRAYING THE MARTYRS, ONCE HUMAN, D-A-D и ЕПИЗОД също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!

Метълургия

Концерт на Obscura, Suicidal Angels и Sadist в София

Концерт на Baest в София

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Концерт на Opeth в София

Концерт на Oranssi Pazuzu в София

Концерт на Sunn O))) в София

Акустичен концерт на Maiden uniteD в София

Концерт на Pero Defformero в София

Статистика

  • 773 826 hits