Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “The Theory of Molecular Inheritance” от ARENA. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.
В своя най-нов студиен албум, с пореден номер 10 за период от 27 години, британската прогресив рок група ARENA се изявява с нов певец – Damian Wilson, когото знаем от участията му в проектите на AYREON, THRESHOLD, Rick Wakeman, LANDMARQ и т.н.
Нова е и тематиката на албума “The Theory of Molecular Inheritance” – „Теория за молекулярното наследство“.

Arena – The Theory of Molecular Inheritance
Автор на идеята и на текстовете към отделните песни е Clive Nolan, ето какво споделя в интервю:
„Всичко в този проект е по-различно от това, което обикновено правим, защото много от нашите неща със сигурност звучат в стила на фантастиката, но тук е малко повече от научна фантастика, и със сигурност е наука.
Историята разказва за учен от наши дни, който прониква в запечатана лаборатория. Открива резултатите от работата на изследовател преди 50 години, който вярва в идеята за молекулярно наследство, според която материята не изчезва напълно. Така че ако Бетовен става звезден прах, може така да го наречете, неговите молекули се носят в пространството и знаете, че те ще се интегрират отново, независимо дали ще се интегрират отново с дърво или с друго човешко същество.
Остава да видим дали теорията на учените потвърждава факта, че има конкретна молекула, която носи определени черти, тогава може да стане така, че ако 150 години по-късно се роди бебе и в това бебе да е интегрирана една от тези молекули, която например да е от Бетовен. Тогава това дете може да израсне, показвайки невероятен музикален талант, въпреки че родителите му не са го възпитали непременно по този начин или нещо подобно.
Така че това е вид теория, чиято концепция ученият развива и предлага това, което наричаме история на случаи. Един от тях е Бетовен, сериен убиец е друг и някакъв философ е трети, и така ученият предлага тези истории на случаи, като се стреми да намери и идентифицира молекулата, след което прави нещо с нея. Има малък обрат в историята, който ще оставя на слушателите сами да открият…“
Албума “The Theory of Molecular Inheritance”, или „Теория за молекулярното наследство“, ще чуем в предаването “Картини от една изложба” на програма “Хоризонт” на БНР в събота, 21 януари, след новините от 21:00 ч.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!