The Other Side

Начало » Ревюта » SOULBURN „The Suffocating Darkness“, Century Media 2014

SOULBURN „The Suffocating Darkness“, Century Media 2014

Почерпете ни!

Почерпете жадния редактор и екипа на The Other Side! Благодарим и наздраве!

5,00 €

Концерт на Jeff Scott Soto и Tsena Koev в Бургас

онцерт на Krzysztof Drabikowski's Батюшка в София

Концерт на Baest в София

Акустичен концерт на Maiden uniteD в София

Концерт на Temple of Katharsis в София

Концерт на Denuit в София


Soulburn - The Suffocating Darkness

Soulburn – The Suffocating Darkness

Холандската шайка, съставена от музиканти с дълги списъци на групите в които свирят и са свирили, се събират заради вдъхновението и почитта си към BATHORY, VENOM и CELTIC FROST. Множеството им ангажименти правят от SOULBURN група със значителен период на затишие. Между дебютния и настоящия – втори албуми има промеждутък от 16 години. Но идеята се е запазила! Някои смени в състава не променят концепцията. Нека споменем, че от съвременна гледна точка, най-силни са кръвните връзки на групата с ASPHYX и GRAND SUPREME BLOOD COURT.

„The Suffocating Darkness“ е белязан от високо качество. Групата е постигнала това, което декларира като причина за съществуването си. 60% BATHORY, 20% CELTIC FROST и 10% VENOM са забъркани в монолитна сплав от метално торнадо. Ако имате слабост към математиката, сте забелязали, че се губят някъде 10%. Те са вплтени в най-доброто от холандската Death Metal сцена и разбира се – в ASPHYX и GRAND SUPREME BLOOD COURT.

Ветрове довяват симфонизираната интродукция, за да се отприщи адът. В сравнение с „Feeding on Angels“ (1998), новият материал на SOULBURN е с по-режещ звук. Основна заслуга за това има новият глас на групата – Twan van Geel (FLESH MADE SIN, BUNKUR, LEGION OF THE DAMNED), чиито истерични крясъци са обилно обработени с ехо (може би дори прекалено), по класически 90-тарски маниер. Китарния звук също е с повече високи и Black Metal маниер, без да губят умерен афинитет към рифа. Музиката е по-разнообразна и в различните песни влиянията са смесени в различни пропорции,  което придава на албума приятна слушаемост. И ако албумът започва с повече почит към BATHORY, то в него може  да намерите Asphyx-Doom парчето „I Do Not Bleed From Your Crown of Thorns“ или песни, където творчеството на VENOM и CELTIC FROST прозира повече. (Ще ви е по-интересно да ги откриете сами!)

Не винаги колаборацията между активни музиканти дава задоволителен резултат, но при холандската сцена нищо не е оставено на случайността. Забележителния албум отдава почит на класическите групи, но звучи и съвременно. Класическите метъл хармонии са облечени в сложни аранжименти със смяна на темпата. Death Metal-ът наднича иззад по Black/Thrash/Doom подложката. Печатът на BATHORY поставя и финалният щтрих с ветровитото викингско аутро на албума „The Suffocating Darkness“.

Rock Thrashler (9.1/10)

news_top_thepowerofmetal_grey


Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Telegram канал на The Other Side

Метълургия

Концерт на Obscura, Suicidal Angels и Sadist в София

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Концерт на Opeth в София

Концерт на Oranssi Pazuzu в София

Концерт на Soulfly в София

Концерт на Sunn O))) в София

Концерт на Grima в София

Концерт на Dark Tranquillity и Moonspell в София

Статистика

  • 764 178 hits