The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 378)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

На 17 ноември в „От другата страна“ по радио Варна

От другата странаСпециално интервю с Max Cavalera (CAVALERA CONSPIRACY, екс-SEPULTURA). Ицо „The Dark“ с информация за първия „Cyber PunX Fest“ на 29 ноември в София. Елена Пенева за дебюта на LATEXT „Само“. Mihai „Coro“ Caraveteanu за втория „November to Dismember Metal Fest (28-30 ноември) в Букурещ, Румъния. Представяне на новия сингъл на TOOLSTICK „Thats Why“ – гост в студиото барабанистът на бандата Бонимир Пенчев. Николай Велев за „The Dark Matter“ – дебютът на дуум/блек метъл проекта NANGILIMA (Швеция/Испания/България). Ясен Вакашински с репортаж от концерта на COMBICHRIST и WILLIAM CONTROL.

Слушатели на „От другата страна” ще спечелят двойния „Intelligent Music Project I&II“ на д-р Милен Врабевски с участието на John Lawton, Simon Phillips и Joseph Williams.

В предаването ще звучи музика на: JUDAS PRIEST, PYOGENESIS, LAIBACH, CONCRETE, ODD CREW, RATED X, REVOCATION, 2CELLOS, SLEEP OF MONSTERS и др.

Предаването се излъчва всеки понеделник от 20:00 до 23:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.bnr.bg и www.predavatel.com. Официален сайт: www.otdrugatastrana.info

Гледайте втората част от концерта-промоция на ХАДЕС

Гледайте втора част от видеото от концерта на ХАДЕС по случай представянето на новия албум „Времето“.

Гледайте първата и третата част от концерта.

Можете да прочетете репортажа на Rock Thrashler от събитието.

ODD CREW тръгват на клубно турне

news_odd-crew_tour_2014_fall

ODD CREW ще прекъснат за малко работата по новия си албум, за да направят няколко концерта в края на ноември и началото на декември. Градовете са Пловдив, Стара Загора, Бургас, Велико Търново и Варна, като в близките дни се очаква и по-голяма яснота, дали групата ще свири и в София.

Ето и датите:
28.11 – Бургас @ Бар Без Име
29.11 – Стара Загора @ JAM
04.12 –  Велико Търново @ Rocka Rolla
05.12 – Варна @ Varna Live Club (w/DRIVE YOUR LIFE)
06.12 – Пловдив @ Петното

Чуйте дебютния албум на NANGILIMA

Nangilima - The Dark Matter

Nangilima – The Dark Matter

На 8 ноември испанският лейбъл Xtreem Music издаде дебютния албум „The Dark Matter“ на шведската Doom/Death група с българско участие NANGILIMA. Това е един от многото проекти с участието на Ники Велев (INSPELL, IN THY KINGDOM, GROND), където той свири китарите, баса и клавирите. Другите участници са Emilio (вокали) и Khalvst Ov Mhurn (клавири, барабани). Можете да чуете целия албум.

UNBREAKABLE и Тома на подгряващото парти за концерта на SABATON

На 19 ноември, следващата сряда, в столичния клуб RockIT ще се състои първото от серията подгряващи събития за концерта на шведската машина SABATON и специалните им гости от DELAIN и BATTLE BEAST на 28 януари 2015 г. Вечерта ще премине под звуци от творчеството на трите банди, а около 21:00 ч. на сцената ще се качат момчетата от UNBREAKABLE заедно с Тома, който ще е специалният им гост зад микрофона през тази вечер.

news_sabaton_warmup-party

UNBREAKABLE нашумяха с това, че се превърнаха в първата подкрепена от своите идоли родната трибют банда. Всички още помним как миналата година много младата тогава трупа се озова на една сцена в RockIT заедно със SABATON вечерта преди размазващия концерт в зала “Универсиада”. Тогава те свириха пред своите идоли, а те ги аплодираха и отвърнаха подобаващо. Продължението на историята през тази година беше още по вълнуващо! Вечерта преди провеждането на собственият фестивал на SABATON в родния им град Фалун, Швеция, подгряващото парти в местния бар беше поверено на нашите момчета. Прекрасно представяне и овациите бяха обрани! Кулминацията обаче дойде преди края и по време на фестивала когато Йоаким покани Янис, единия от китаристите на UNBREAKABLE, за да се присъедини към SABATON и да изсвирят парчето “Resist and Bite”, а след това му подари китарата с която той свири!!!

MISSION свирят в Адамс в събота

На 15 ноември, събота, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще свирят MISSION. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара). Вижте програмата на Адамс за месец ноември.

news_adams_2014_11_15_mission

MISSION ще забият култови парчета на яки групи като EUROPE, SKID ROW, BON JOVI, DIO, IRON MAIDEN, AC/DC, DEF LEPPARD, WARRANT, GOTTHARD, METALLICA, JUDAS PRIEST, WHITESNAKE, MOTORHEAD и още и още…

Групата е в състав:

Румяна Стоянова – вокали, китара
Стефан Денис – соло китара
Георги „Judas“ – бас китара
Николай Тодоров – барабани

Освен емоциите от музикалното събитие, на разположение в клуба са Джага (безплатно) и Дартс (0.50 лева)

THE POMORIANS гостуват в Ловеч на 14 ноември

На 14 ноември, петък, THE POMORIANS ще изнесат концерт в Нощен Бар „Президиум“ в Ловеч. Началото е от 22:00 ч., входът е 5 лева.

За първи път HAMMERHEAD(BG) и VULGAR BULGAR заедно и поотделно в клуб Mixtape5

На 22 ноември, следващата събота, на голямата сцена на столичния клуб Mixtape 5 за първи път ще можете да посрещнете заедно и поотделно на една сцена HAMMERHEAD(BG) и VULGAR BULGAR. Очакват ви безпрецедентна трибют вечер от репертоара на PANTERA и METALLICA!  Вход СВОБОДЕН!

news_hammerhead_bulgar-vulgar_poster

*Клубът не работи с резервации
**Политика за достъп на непълнолетни
***Гардероб – упътване за употреба

ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ в Адамс на 14 ноември

На 14 ноември, петък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара). Вижте програмата на Адамс за месец ноември.

news_adams_2014_11_14_izumrud

Мръсните песни на Марио и Пресли ще ни развеселят и ще повдигнат градуса на настроението ни на макс!

Освен емоциите от музикалното събитие, на разположение в клуба са Джага (безплатно) и Дартс (0.50 лева)

P.I.F. и JEREMY? с концерт в Лондон на 14 ноември

Само след броени дни две български групи ще стъпят на сцената на един от най-легендарните клубове в света, намиращ се в сърцето на Лондон. На 14 ноември, петък, P.I.F. и JEREMY? ще изнесат общ концерт в най-стария съществуващ клуб за жива музика във Великобритания – The 100 Club. Събитието се организира от Строежа и партньорите им на Острова – Sea Munch Music.

Българските банди ще бъдат подкрепени от лондонска – SILENT PARTY, а музикалната селекция, извън изпълненията на живо, ще бъде подбирана от екип на клуб Строежа. P.I.F. от дълги години са сред най-популярните и дейни групи у нас, а JEREMY? набират бързо скорост, превръщайки се в една от най-актуалните и обещаващи инди банди. На 14 ноември вратите на The 100 Club ще отворят в 19:30 ч. тамошно време, а самият лайв ще стартира в 20:30 ч.

news_pif_jeremy_london

Предстоящият концерт дава старт на нова международна колаборация на клубно ниво с участието на Строежа. Този път софийският промоутър е в директна връзка с място с истински богата музикална история. The 100 Club съществува от 1942 година, като адресът му – 100 Oxford Street, е бил отправна точка на хиляди банди от световната рок, джаз, пънк, инди, реге и поп култура, сред които и множество от най-популярните. Забележително е как на сцената на този клуб, иначе с капацитет от около само 400 души, са се качвали култови имена като THE ROLLING STONES, METALLICA, THE WHO, THE KINKS, LOUIS ARMSTRONG, B.B. KING, ROD STEWART, KINGS OF LEON, THE BLACK KEYS, QUEENS OF THE STONE AGE, THE WHITE STRIPES, ALICE COOPER (В КОМПАНИЯТА НА JOHNNY DEPP), MADNESS, KULA SHAKER, MUSE, TRAVIS, MUDDY WATERS, PAUL WELLER, EDDIE GRANT, FELA KUTI, TEXAS, SUEDE, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, THE VACCINES, THE EXPLOITED, UK SUBS, JULIET LEWIS, KATE NASH, SUGABABES и много други, а едни от най-големите пънк банди правят първите си стъпки там – SEX PISTOLS, THE CLASH, THE DAMNED, SIOUXSIE & THE BANSHEES… През 2012 година BLUR се отбелязват с ексклузивен лайв, а две години по-рано, по собствено желание, се изявява и самият Paul McCartney.

Билети за концерта на P.I.F., JEREMY? и SILENT PARTY се разпространяват онлайн  през Wegottickets и Billetto. Цената им е £10 на пред-продажба, £12 на място. Броят на билетите обаче е ограничен до 300, така че се препоръчва предварителното закупуване!