The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 377)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

Последни новини за трибют вечерта на METALLICA и PANTERA тази събота

Както знаете на 22 ноември, тази събота, в столичния клуб Mixtape 5, HAMMERHEAD(BG) и VULGAR BULGAR ще засвидетелстват за пореден път своето уважение към великите групи и феновете на METALLICA и PANTERA. В събитието се преплитат няколко различни повода, които го правят  задължително за посещение! Ето и някои от тях:

1. За първи път двете най-силни трибют банди се качват на една сцена!
2. VULGAR BULGAR ще представят новият шестструнник на бандата!
3. HAMMERHEAD(BG) имат рожденник в редиците!
4. На 22 ноември 1984 година е записан концерта Le Riff in Toulouse, France, който преди две години беше подарен от голямата четворка на феновете в памет на Cliff Burton. Шоуто на момчетата от HAMMERHEAD(BG) ще е своеобразна интерпретация на тази история!
5. Входа е свободен!

Заповядайте, вратите за посетители отварят в 20:00 ч., а VULGAR BULGAR ще се качат на сцената точно в 21:00 ч.

news_hammerhead_bulgar-vulgar_poster

Датата за концерта на Kory Clarke се променя

Поради сериозни здравословни проблеми на един от членовете на групата, с която Kory Clarke свири на повечето дати от турнето си, се налага отлагане на датата и за България за събота, 31 януари 2015 г.

Kory Clarke пристига по покана на Live & Loud и концертът му ще се състои в Bar „ZAR“ (бившия 8th Ball) от 20:00 ч. Младата българска Downtuned Boner Rock n’ Roll формация MARAUDERS INC. ще бъде групата на Kory за вечерта, а специални гости ще са DAILY NOISE CLUB. Билети за събитието ще се продават единствено на входа на клуба на цена от 18 лева.

news_poster-kory-clarke-NEW

MENSTRUAL COCKTAIL, AXECUTOR, EUFOBIA и CASUS в bar ZAR на 26 ноември

Метъл концерт с групи от  коренно различни поджанрове на екстремната музика ще се състои в средата на следващата седмица в сряда, 26 ноември 2014 г.,  в bar ZAR (София, ул. Цар Самуил 50). Участие ще вземат групите  MENSTRUAL COCKTAIL (Goregrind), AXECUTOR (Thrash Metal), EUFOBIA (Death’n’Roll), подкрепени от германците CASUS (Brutal Death Metal). Началният час е 20:00, а входът 6 лева.

news_bar-zar_2014_11_26_eufobia

Тази вечер е подгряващото парти за концерта на SABATON

Както всички знаете тази вечер в столичния клуб RockIT ще се състои първото от серията подгряващи събития за концерта на шведската машина SABATON и специалните им гости от DELAIN и BATTLE BEAST на 28 януари 2015 г. Вечерта ще премине под звуци от творчеството на трите банди, а около 21:00 ч. на сцената ще се качат момчетата от родната трибют банда UNBREAKABLE с гост вокал Тома.

В традиционната томболата след концерта някой ще се сдобие с тениска на SABATON.

DJ-ят започва в 20:00 ч.

news_sabaton_warmup-party

Hard Rock и акустика с ROCKA ROLLA в Адамс тази събота

На 22 ноември, събота, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще свирят ROCKA ROLLA. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара). Вижте програмата на Адамс за месец ноември.

news_adams_2014_11_22_rocka-rolla

ROCKA ROLLA e една от много добре свирещите на живо групи. Изпълнените с акустична китара песни, така наречения unplugged, се отличават с брилянтен звук и неповторими вокали – изпълнени с чувство, както на български, така и на английски език. А пък хард рок изпълненията сa с твърдо звучене, динамика и невероятна мелодичност…

Бандата е в състав:

Радко Парлев – соло китара, електиречски и акустични китари
Борислав Тодоров – вокали, бас китара
Иван Дангов – вокали, ударни и перкусии

Клубът предлага и задължителните промоции:

*бутилка Jameson от 700 мл + 4 безалкохолни по избор и 4 скреч карти (които могат да Ви донесат магнит, ключодържател, карти за игра, манерка или тениска) за 50 лева.

*бутилка Jim Beam от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 50 лева.

*бутилка водка Polonia от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 25.00 лева.

Бирата е студена – наливна Столично тъмно и Ариана светло, както и голям избор от бутилирана!

Освен емоциите от музикалното събитие, на разположение в клуба са Джага (безплатно) и Дартс (0.50 лева)

ACT OF GROTESQUE свирят в бургаския Alive Bar в събота

Бургаските Death Metal касапи ACT OF GROTESQUE ще залеят родния си град с нови реки кървища и психария. Това ще се случи на 22 ноември, събота, в Alive Bar. Съучастници в престъплението ще бъдат Black метълите PROKYON. Началото е от 20:17 часа, входът е 5 лева.

news_Act_Of_Grotesque_2014_11_22_poster

Група ПЕРУН свири в Адамс този петък

На 21 ноември, петък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на група ПЕРУН. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара). Вижте програмата на Адамс за месец ноември.

news_adams_2014_11_21_perun

Бандата е в състав: Васко (барабани), Митко (китара и вокал), Краси (бас) и Иван (китара, вокал).

Клубът предлага и задължителните промоции:

*бутилка Jameson от 700 мл + 4 безалкохолни по избор и 4 скреч карти (които могат да Ви донесат магнит, ключодържател, карти за игра, манерка или тениска) за 50 лева.

*бутилка Jim Beam от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 50 лева.

*бутилка водка Polonia от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 25 лева.

Бирата е студена – наливна Столично тъмно и Ариана светло, както и голям избор от бутилирана!

Освен емоциите от музикалното събитие, на разположение в клуба са Джага (безплатно) и Дартс (0.50 лева)

Гледайте и третата част от концерта-промоция на ХАДЕС

Гледайте третата част от видеото от концерта на ХАДЕС по случай представянето на новия албум „Времето“. Освен това е вмъкнато и интервю с групата.

Гледайте първата и втората част от концерта.

Можете да прочетете репортажа на Rock Thrashler от събитието.

Death и Grind вечеринка на 27 декември във Варна

Enthrallment

Enthrallment

Ден след Коледа и точно на Стефановден варненският клуб “Усмивка” отново ще бъде арена на тотален екстремизъм. Пет банди от България, Молдова, Румъния и Австрия ще трасират последните дни от старата година с дет и грайнд. Организаторите от бар “Grind” и клуб „Усмивка“ са събрали за един последен концерт през 2014 на една сцена DAY OF EXECUTION (Варна), ABNORMYNDEFFECT (Молдова), INNERGRAVE (Румъния), VxPxOxAxAxWxAxMxC (Австрия) и ENTHRALLMENT (Плевен). Входът за дет и грайнд вечеринката е 10 лева. Очаквайте още екстремни изненади!

Мартин Николов

JAYA OM на сцената на Адамс този четвъртък

На 20 ноември, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на JAYA OM. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара). Вижте програмата на Адамс за месец ноември.

news_adams_2014_11_20_jaya-om

JAYA OM е Heavy Metal банда,която свири както кавъри така и авторски парчета. Групата започва своето съществуване в края на 2010 г. когато Дислав Луков – китара, Александър Младенов – бас и Юлиян Георгиев – китара се събират и решават да сложат началото на нова група. И тримата са отегчени от постоянните неуспехи които имат с участията си в други проекти и се надяват JAYA OM да сложи началото на така жадувания успех. По предложение на Десо групата избира своето име – JAYA OM, което в превод от древния санскрит означава „Божествена музика“. Определят стила си в рамките от рок до хеви метъл като решават да не се ограничават в тясно определен жанр и желаят да се развиват както с авторските си парчета така и с кавъри на любимите си групи – METALLICA, IRON MAIDEN, DEF LEPPARD, HELLOWEEN и др. Така проекта стартира, но скоро започват проблемите тъй като дълго време експериментират в търсене на сериозни музиканти, които да се включат към бандата. Започва търсенето на барабанист и евентуално вокал, който да улесни задачата на Сашо с вокала и свиренето на бас китарата. Поради забързаното и ангажирано ежедневие това не се оказва лесна задача, но в крайна сметка на барабаните идва Стефан Николов, с чието присъствие групата се отказва от по- нататъшни промени в състава си. Сашо поема вокалите, а Юли и Десо помагат с беквокалите. Така групата бързо напредва, създава репертоар от любимите си кавъри и авторски парчета и има участия в редица столични заведения, фестивали и мото- събори. Установяват , че доста се харесват на хората и смятат, че групата има бъдеще напред. Поради различната ангажираност на всеки от членовете обаче не след дълго между тях назрява конфликт и JAYA OM се оказва в застой за известен период от време, който за щастие не трае дълго и момчетата отново се събират за репетиции в търсене на сцена за изявите си. На този етап не разполагат с мениджър, който да ги продуцира и осигурява участията на групата и ето защо тежестта от тази не лека задача отново се пада на тях. Съвсем естествено започват да записват своите авторски парчета като до този един само едно от тях „Безвремие“ е завършено окончателно, но в групата има много идеи които непременно ще доведат до създаването на първия им албум.

В последствие Стефан Николов поради лични причини напуска групата, като следва период на търсене на нов барабанист. Не след дълго техен приятел, колега – добър барабанист Георги Гочев (Жоро) сяда зад барабаните. Отново следва сработване с новия член на групата, но големия професионализъм и опит на Георги позволява на групата не след дълго отново да възвърне доброто звучене и сработка.

Заповядайте да се отдадем на „Божествената музика”, както и да изпием по питие в приятна компания!

Клубът предлага и задължителните промоции:

*бутилка Jameson от 700 мл + 4 безалкохолни по избор и 4 скреч карти (които могат да Ви донесат магнит, ключодържател, карти за игра, манерка или тениска) за 50 лева.

*бутилка Jim Beam от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 50 лева.

*бутилка водка Polonia от 700 мл + 4 безалкохолни по избор за 25.00 лева.

Бирата е студена – наливна Столично тъмно и Ариана светло, както и голям избор от бутилирана!

Освен емоциите от музикалното събитие, на разположение в клуба са Джага (безплатно) и Дартс (0.50 лева)