The Other Side

Начало » 2018 (Страница 65)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

На 26 февруари в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Maesto Mistheria и Цена Керчева (VIVALDI METAL PROJECT). Ще разберем подробности за фестивала „Varna Mega Rock“ и за преиздаването на албумите на ЕКСХУМАТОР. Ясен Вакашински ще ни запознае с американците MOORK.

Специално интервю с Maesto Mistheria и Цена Керчева (VIVALDI METAL PROJECT). Разговор с Al Di Meola. Бойко Гюров (BGTSC) за концерта на THERION на 10 март в София. Гости в студиото варненската рок група KASHMIR. Цонко Цонев за фестивала „Varna Mega Rock“ и участието на NIGHTWISH. Ангел Симитчиев (Amek Collective) за концерта на канадското дроун дуо NADJA на 1 март в София. Ивайло Йорданов – „Пифа“ за преиздаването на албумите на ЕКСХУМАТОР. Представяне на участниците в кастингите за „Wild Child Fest 2018“ – разговор със Стефан Момеров, вокалист на S.T.I.R. В „Мазето на Вакашински“ – Ясен Вакашински представя американския блек метъл проект MOORK.

От другата страна

В предаването ще звучи музика на: STEELERS, IHSAHN, Marco Mendoza, ZZ TOP, STEPPENWOLF, Mick Jagger, THE DOORS, THE SWORD, SCOLOS и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.

Фотогалерия: KHANЪ като съпорт на АРКОНА

KHANЪ подгряват АРКОНА на 10 февруари 2018 г. в клуб Mixtape 5, София.

Фотограф: Димитър Баръмски ©

Steven Wilson (PORCUPINE TREE) пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Steven Wilson (PORCUPINE TREE), THIS BURNING DAY, EPICA и SUICIDE SILENCE. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 25 февруари (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на MEGADETH, THREE DAYS GRACE, Jonathan Davis и THERION.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанe Steven Wilson (PORCUPINE TREE) и ще бъде представена българската банда THIS BURNING DAY. Ще бъде излъчен концерт на EPICA и репортаж от немския фестивал “Rock Am Ring 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха SUICIDE SILENCE за българските фенове.

Водещият Васко Катинчаров и Steven Wilson - Porcupine Tree

Водещият Васко Катинчаров и Steven Wilson – Porcupine Tree

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c TWISTED SISTER, BROKEN PRETTY FACE ще правят кавър на BACKSTREET BOYS, класическата песен ще бъде нa BLACK SABBATH, в “Exotic“ ще бъдат представени FIXER, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на KAMELOT в България през 2008 г. Клипове и концертни изпълнения на LIMP BIZKIT, SOFT ROCK и NOTHING MORE също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.

Благотворителният концерт за Мирослав Станков е в събота

Четири български групи се обединяват, за да помогнат на Мирослав Станков, който води борба с тежко заболяване и се нуждае от скъпоструващи медикаменти.

За съжаление, по-рано обявените ATLANTIC и SLAVE PIT отменят участията си поради лични причини. На 24 февруари в столичния рок бар Фенс в подкрепа на каузата ще свирят (изброени са в реда на излизане):

MENTALLY DEFILED (Punk/Thrash)
SERPENT’S EYE (Metal)
MYSTICA (Progressive Metal)
DISTORTED REALITY (Death Metal)

Началото е от 20:00 ч., входът е 5 лева. Ще бъде поставена и кутия за дарения – всеки дарил ще може да вземе промо диск с „Reality of Madness“ – мини албума на DISTORTED REALITY.

Благотворителен концерт за Мирослав Станков на 24 февруари в София

До всички добри хора и мотоклубове в цяла България!

Моля, помогнете, Мирослав Кръстев Станков е на 46 години от град Велико Търново. За съжаление е потвърдена диагноза Лимфом на ХОДЖКИН от СБАЛ ПО ХЕМАТОЛОГИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ в гр. София. След направената на 4.09.2017г. ТРЕПАНОБИОПСИЯ на 21.09.17 г. е приет в УМБАЛ „Г. Странски“ гр.Плевен за започване на химиотерапия.

След продължителен престой и лечение са му назначени 8 курса на терапия с лекарства ЕТОПОЗИД, ПРОКАРБАЗИН И БЛЕОМИЦИН. Близките на Миро са закупили тези лекарства за 5 курса, но нямат финасова възможност за останалите 3, които са на стойност около 2200 лева.

Състоянието на Мирослав е много тежко! Мирослав в момента е в болницата в Плевен за поредният курс на химиотерапия, за това е приложена банковата сметка на неговият брат Георги Милчев Георгиев.

тел. за връзка: 0892 20 71 04
Георги Милчев Георгиев, брат

Лекарствата не се поемат от НЗОК и се налага да се купуват от чужбина. Молим всички добри хора, който може да помогне! Сумата не е голяма, но е непосилна за семейството за Мирослав!

Благодарим

Банкова сметка в лева:
IBAN: BG87RZBB91551000859153
BIC: RZBBBGSF
Райфайзен банк

“December Avenue” от TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET в “Картини от една изложба”

Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “December Avenue” от TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.

Полският тромпетист Tomasz Stańko отдавна си извоюва репутацията да бъде сред лесно разпознаваемите музиканти в джаза. Сочният му тон и лиричните му импровизации, наред с одухотворените теми и минимализма, впечатляват с мрачните атмосфери, които често предизвикват. Той е тромпетист, който добре премисля контекста на своите изпълнения, а като лидер на бенд насърчава своите колеги да намерят своя изказ в неговото царство на мрачната мелодия.

Американското списание JazzTimes отбеляза наскоро за Tomasz Stańko: „Той композира мелодии, които пронизват сърцето като игли, но не създава просто някакви пиеси. Неговите творби са отворени форми, които с няколко звука представят определено настроение в началото и дават импулс за движение на Stańko. Той се нуждае от такива музиканти около него, които могат да му отговорят със своята независима креативност на уникалните му стимули. TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET е сред най-вълнуващите му проекти.“

Преди десет години Stańko си купува апартамент в Ню Йорк, града, който все още смята за джаз столицата на света, зашеметяващата територия на всичките му ранни музикални герои, включително Thelonious Monk, Miles Davis, John Coltrane и Cecil Taylor. Първоначалната му идея е, че Ню Йорк е идеалното място, за да се вдъхнови и да създаде нова музика, след като взаимодейства там с някои от най-талантливите и креативни музиканти.

Tomasz Stanko New York Quartet - December Avenue

Tomasz Stanko New York Quartet – December Avenue

Така се появява двойният албум „Wisława“, вдъхновен от творчеството на полската поетеса Wisława Szymborska, Нобелов лауреат за литература, с който ни представи първото издание на TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET. Издаден през 2013 г., този албум е високо оценен от слушателите и критиката, например The Guardian го описва като „изящна джаз среща на европейска легенда и еднакво изтънчен триумвират от базирани в Ню Йорк музиканти“.

Следващият проект “December Avenue” („Декемврийско авеню“), записан през юни 2016 г. в студиото La Buissonne, Южна Франция, продължава историята. Този път източник на вдъхновение е съдбата и творчеството на изтъкнатия полски писател от еврейски произход Bruno Schultz, убит на улицата през 1942 г. от офицер на Гестапо, но откриваме влияние и от поета Adam Mickiewicz. Полската тема намира продължение и във втъканите мотиви от полския фолклор, за да се получи един от най-впечатляващите албуми в джаза за изминалата година.

В записите наред с Tomasz Stańko участват Reuben Rogers от Вирджинските острови на контрабаса (познат ни от участията си с Charles Lloyd), кубинецът David Virelles с реномето да е сред най-оригиналните пианисти днес и барабанистът от Детройт Gerald Cleaver (участвал в ROSCOE MITCHELL’S NOTE FACTORY, свирил с Miroslav Vitous, Michael Formanek, Craig Taborn и т.н.)

Албума “December Avenue” или „Декемврийско авеню“ ще чуем в предаването “Картини от една изложба” на програма “Хоризонт” на БНР в събота, 24 февруари, след новините от 21:00 ч.

Концерт на МОНОЛИТ в Адамс тази събота

На 24 февруари, събота,  МОНОЛИТ гостуват на сцената на бар-клуб „Адамс“. Началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 10 лева.

Концерт на Монолит в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

В „Тотална инвазия“ на 21 февруари

В следващото издание на „Тотална инвазия“ на 21 февруари очаквайте музика от новите албуми на SACRED LEATHER, NIGHT IN GALES, KILL RITUAL и MINISTRY.

Total Invasion в ефира на радио Z-Rock

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:

София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz

Вечер на мръсната песен с ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ в Адамс този петък

На 23 февруари, петък, Марио и Пресли от ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ се завръща на сцената на бар-клуб „Адамс“, за да свирят и пеят мръсните си песни. Началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 8 лева.

Концерт на Оркестър Изомрудъ в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Полската Doom Metal група DOPELORD в София тази неделя

Тази неделя, на 25 февруари, в столичния клуб Mixtape 5, полската Stoner Doom Meal бригада DOPELORD ще направи своя дебют пред българска публика. Съпорт на поляците са българското класическо Doom трио OBSIDIAN SEA.

Вратите на клуба ще са отворени в 20:00 ч., а неделният ритуал ще започне точно в 21:00 ч. с OBSIDIAN SEA. DOPELORD започват точно в 22:00 ч.

Концерт на Dopelord и Obsidian Sea

Билети в мрежата на bilet.bg. Предварителната цена на билетите е 15 лева, а в деня на концерта и на място ще са по 20 лева. 70% от билетите са изкупени, като има голяма вероятност концертът да се разпродаде напълно.

DOPELORD са Stoner Doom банда от Полша, чието начало започва още през 2010 г. в Любин. Дебютният им албум „Magic Rites“ излиза през 2012 г., следван от „Black Arts, Riff Worship & Weed Cult“ през 2014. Поляците най-много обичат да правят турнета, да пушат и да репетират. Основното им вдъхновение е от старите филми, музиката на 70-те и вълшебните билки, a току-що изкараха третия си албум – „Children Of The Haze“. Препоръчителен концерт за феновете на SLEEP, ELECTRIC WIZARD, BLACK SABBATH и PENTAGRAM.

Очакват ни тежки, тлъсти рифове, метъл, стоунър, сайк и много тъмна атмосфера…

40 DAYS LATER за това колко е важна видео продукцията за една група – интервю с PartyTr1p Br0s и Фрактура

Миналата неделя Фрактура и PartyTr1p Br0s ви срещнаха с 40 DAYS LATER. За да разберете повече гледайте пълната версия на интервюто.

Целта на съвместната инициатива на Фрактура и PartyTr1p Br0s е да запознае публиката с изпълнителите, които творят на българската алтернативна и рок сцена. Акцентът в интервютата е „върху личността, светогледа и размислите на дадения артист“.

Интервютата в предаването „Фрактура“ се излъчват по телевизия Diema всяка седмица в неделя от 24:00 ч. и с повторение в петък от 00:30 ч.

PartyTr1p Br0s цели подпомагане и популяризиране на български изпълнители, и e част от компанията за международен аутсорсинг на видео и аудио продукции Brain Stock Footage House.

40 Days Later

40 Days Later