The Other Side

Начало » 2018 (Страница 64)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

Група BENDIDA с акустичен концерт, представя свое вино

Столичната Symphonic Fantasy Metal банда BENDIDA ще свири в Studio-5 (НДК) тази неделя, 4 март 2018 г. от 18:00 ч., вход 8 лева. Ще чуете акустични аранжименти на песните от новия им албум „Goddess of the Moon“ както и няколко кавъра в акустична интерпретация на бандата! Събитието ще има специални гост-музиканти: Ива Магунска – флейта и Йосиф Йосифов – цигулка!

Акустичен концерт на Bendida

На място можете да закупите „Goddess of the Moon“, новия диск на BENDIDA, както и във вид на мърч техния нов продукт, който пуснаха официално съвсем наскоро – Фентъзи метъл вино Бендида в две разновидности – Мавруд и Каберне Совиньон.

Фентъзи метъл вино Бендида

NECROMORBID, BRÜDNY SKÜRWIEL и AGUАRES с концерт в София

Metal Force HMC има удоволствието да ви покани на вечер на тъмните сили в клуб Live & Loud, София с касапите NECROMORBID (Black/Death) от Италия и машините BRÜDNY SKÜRWIEL (Black/Speed/Thrash) от Полша на 16 март. Вечерта ще бъде открита от българската Black Metal банда AGUАRES.

Necromorbid, Brüdny Skürwiel и Aguаres с концерт в София

кога: 16 март 2018
къде: клуб Live & Loud, София (ул. „Позитано“ №8)
начало: 21:00 ч.
вход: 10 лева

HELLION STONE за маркетинга и музикалната индустрия в интервю с PartyTr1p Br0s и Фрактура

Миналата неделя Фрактура и PartyTr1p Br0s ви срещнаха с HELLION STONE. За да разберете повече гледайте пълната версия на интервюто.

Целта на съвместната инициатива на Фрактура и PartyTr1p Br0s е да запознае публиката с изпълнителите, които творят на българската алтернативна и рок сцена. Акцентът в интервютата е „върху личността, светогледа и размислите на дадения артист“.

Интервютата в предаването „Фрактура“ се излъчват по телевизия Diema всяка седмица в неделя от 24:00 ч. и с повторение в петък от 00:30 ч.

PartyTr1p Br0s цели подпомагане и популяризиране на български изпълнители, и e част от компанията за международен аутсорсинг на видео и аудио продукции Brain Stock Footage House.

Hellion Stone

Hellion Stone

Събития в клуб Live & Loud за 26 февруари – 4 март

На сцената на столичния клуб Live & Loud тази седмица: в понеделник – KALAMATA (Германия), в четвъртък – NADJA (Канада), в петък – The Black Lodge Metal Night, в неделя – SANCTORIUM (Русия) и APRIL WEEPS (Словакия).

26.02.2018 – концерт на инструменталната сайкаделик стоунър рок група KALAMATA (Германия) + DJ сет от страна на Rawk’n’Roll – the ‘pass-me-that-bottle’ webzine, които са подготвили музикална селекция от както класически за стила парчета, така и такива от по-свежи и нови банди. Начало 21:00 ч.

01.03.2018 – концерт на канадското Drone Doom дуо NADJA със съпорт от българска страна от Drone дуото LEAVER и Ambient проекта SHRINE. Начало 21:00 ч.

02.03.2018 – The Black Lodge Metal Night – запознатите знаят какво да очакват – подбран плейлист и изпълнение на музикални желания. Начало 21:00 ч.

04.03.2018 – мини симфоник метъл фест на групи с женски вокалистки – SANCTORIUM (Русия), APRIL WEEPS (Словакия) и българските THE A.X.E PROJECT и ENTHRONEMENT. Начало 19:00 ч.

Club Live & Loud

Концерт на MORTAL ILLUMINATION, ПОЛУВРАК и ОБРОК в с. Долни Пасарел на 24 март 2018 г.

С последните зимни дни отново идва времето за суров и примитивен български Black Metal. Музика от дълбините на душата и съзнанието, сътворена със страст и искрена отдаденост. Underground не просто като статут, а като отношение и вяра в съкровени ценности и идеали.

Участие ще вземат групите:
MORTAL ILLUMINATION (Avant-Garde Progressive Black Metal Nihilism)
ПОЛУВРАК (Raw Pagan Black Metal Coldness)
ОБРОК (Primitive Oldschool Black-Doom Mysticism)

Дата: 24 март 2018 г., събота
Час: 19:00
Вход: 2 лева
Място: читалището на село Долни Пасарел.

село Долни Пасарел

село Долни Пасарел

Селото се намира на 30 км. от София и до него се стига с автобус № 3 (маршрут и разписание може да видите тук: schedules.sofiatraffic.bg/autobus/3). От последната спирка на площада в центъра се тръгва нагоре по ул. „Кап. Д. Списаревски“ и след 100 м. е читалището.

Събитието ще приключи преди отпътуването на последният автобус обратно към София.

ODD CREW показват обложката на новия си албум, придружена от още едно ново парче

След появата на пилотния сингъл “Dust in My Eyes”, последван от стилното видео на Supers4upen към “Same OId Me”, ODD CREW показват на феновете си и обложката на предстоящия “The Lost Pages”, като тя е съпроводена от трето ново парче, носещо името “I’m Free”.

Кавър арт-а е дело отново на Васил Васев – Vasse, с когото бандата работи и за предния си албум “Mark These Words”. Първоначалната скица е дело Васил Първановски и Станислав Ангелов, дизайна на книжката е на Мартина Милтенова – ANITRAM, а снимката на бандата е от българския топ рок-фотограф Елена Ненкова.

Odd Crew - The Lost Pages

Odd Crew – The Lost Pages

Официалната дата на излизане на “The Lost Pages” е 19 март, като няколко дни преди това ODD CREW ще се срещнат с феновете си на редица “Listening” партита в страната. След това започва и концертно турне. Предварителната продажбна на билети за шоутата в София, Варна и Пловдив стартира в понеделник 26 февруари през мрежата на EPAY-GO.

Odd Crew - The Lost Pages tour

Listening партита:
15 март – СОФИЯ – Thin Red LIne Bar
16 март – ВАРНА – Jack Daniel’s Bar
17 март – ПЛОВДИВ – Donwload Bar

Концерти:
23 март – РУСЕ – Max Club
24 март – ВЕЛИКО ТЪРНОВО – Melon
29 март – СОФИЯ – Terminal 1
30 март – ВАРНА – Varna Live Club
31 март – ШУМЕН – MeRock
6 април – БЛАГОЕВГРАД – All Stars
13 април – БУРГАС – Bar Bez Ime
14 април – ПЛОВДИВ – Bee Bop
20 април – СВИЩОВ – Club Disorder
21 април – ГАБРОВО – Jack Daniel’s Club
27 април – КАЗАНЛЪК – Hope Live Club
28 април – СТАРА ЗАГОРА – Jam

Фотогалерия: MYSTICA, SERPENT’S EYE и MENTALLY DEFILED (Благотворителен концерт за Мирослав Станков)

MYSTICA, SERPENT’S EYE и MENTALLY DEFILED в рок бар Фенс, 24 февруари 2018 г. (Благотворителен концерт за Мирослав Станков).

Фотограф: Сава Свиленов ©

До всички добри хора и мотоклубове в цяла България!

Моля, помогнете, Мирослав Кръстев Станков е на 46 години от град Велико Търново. За съжаление е потвърдена диагноза Лимфом на ХОДЖКИН от СБАЛ ПО ХЕМАТОЛОГИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ в гр. София. След направената на 4.09.2017г. ТРЕПАНОБИОПСИЯ на 21.09.17 г. е приет в УМБАЛ „Г. Странски“ гр.Плевен за започване на химиотерапия.

След продължителен престой и лечение са му назначени 8 курса на терапия с лекарства ЕТОПОЗИД, ПРОКАРБАЗИН И БЛЕОМИЦИН. Близките на Миро са закупили тези лекарства за 5 курса, но нямат финасова възможност за останалите 3, които са на стойност около 2200 лева.

Състоянието на Мирослав е много тежко! Мирослав в момента е в болницата в Плевен за поредният курс на химиотерапия, за това е приложена банковата сметка на неговият брат Георги Милчев Георгиев.

тел. за връзка: 0892 20 71 04
Георги Милчев Георгиев, брат

Лекарствата не се поемат от НЗОК и се налага да се купуват от чужбина. Молим всички добри хора, който може да помогне! Сумата не е голяма, но е непосилна за семейството за Мирослав!

Благодарим

Банкова сметка в лева:
IBAN: BG87RZBB91551000859153
BIC: RZBBBGSF
Райфайзен банк

Фотогалерия: АРКОНА в София на 10 февруари 2018 г.

АРКОНА на 10 февруари 2018 г. в клуб Mixtape 5, София.

Фотограф: Димитър Баръмски ©

BOLG: Black Metal сцената се пробужда

BOLG e българска Black Metal група, създадена през 2003 г. в Радомир. В интервюто си за The Other Side те разказват за новия си албум „Plague Vaccine“, за плановете си и защо издават и на касетъчен формат. Читателите ще научат какво означава името на бандата.

Здравейте, представете групата на читателите на The Other Side…

Здравейте. Ние сме група BOLG. Свирим Black Metal. Създадени сме през април 2003 г. от Крум (вокали и китара), към който се присъединяват Kamael (барабани) и Даниел (бас). На малко по-късен етап към състава се присъедини и Станимир (китара). В този си състав записахме и първите си песни, които излязоха в сплит-албум с EXILE през 2004 г. Една от песните ни („Pagan Forces“) бе включена в две компилации – „We worship…“ (Vol.1) и „Bulgarian Assault (blaze in the southern)“, която бе издадена в Германия. След няколко промени в състава най-после намерихме точните хора и успяхме да запишем и издадем дългосвирещ албум, който кръстихме (хаха) „Plague Vaccine“.

Bolg

Bolg

Изпратихме 2017 г. Навлязохме в 2018-та… Каква е равносметката за BOLG?

Равносметката ни е, че въпреки безбройните спънки и трудности, които срещнахме по пътя, както като група, така и личностни, то ако не се отказваш и влагаш сърце в това, което правиш, задължително рано или късно усилията дават резултат и виждаш, че си е заслужавало. 2017 г. се бяхме фокусирали изцяло върху „Plague Vaccine“ и надяваме се това си личи по крайният резултат.

Какви са ви плановете за 2018-та?

Планирали сме тривиалните неща – продължаваме да уговаряме дати (както на родна земя, така и в чужбина), в които да промотираме албума. След като нещата поутихнат ще се съсредоточим върху писане и на нов материал.

Bolg

Bolg

Издадохте албума „Plague Vaccine“, какво е неговото послание?

Идеята дойде от песента „Поквара“. Тя е посветена на победата на Калоян над лицемерните кръстоносци (битките при Одрин). Както знаете тези „овце с кръст върху гърдите“ и щитовете решили по „божията воля“ да минат по нашите земи и да заграбят каквото могат. Е – не им се е получило. На обложката е нарисуван щит на кръстоносец, който бавно изчезва под вълк, който дедите ни са почитали като свещено животно (поне според някои теории). Вие преценете какво е посланието и кое визираме като чума и кое като ваксина.

Bolg - Plague Vaccine

Bolg – Plague Vaccine

Къде го записахте (разкажете за студийната работа)?

Освен „Beyond the visions of Death“ (която е записана през 2010 г. в „Come to sin“ Home studio на Николай Велев) всички останали песни са записани изцяло в дома на Kamael и след това дадени за мастер и микс в „Come to sin“. „Студийната“ работа протече по сравнително нормално – без кой знае какви перипетии.

Някаква интересна или куриозна случка по време на записите?

Куриозни чак… Достатъчно куриозно е къде записвахме, както и самият процес (хахаха). Препращане на файлове, смени на звук, презаписване на едно и също до втръсване… Но това са абсолютно нормални неща в този процес, така че не – не се сещаме за нещо фрапиращо, което да ни е направило по-силно впечатление от останалата част от работата.

Bolg

Bolg

Нещо да кажете за текстовете?

Текстовете ни са на български и на английски. Писани са от нас и от наши приятели. За тематиката… Имаме исторически насочени теми, както и антирелигиозни и Antihuman лирики…

Издател ви е френският лейбъл Hass Weg Productions. Как се свързахте с тях?

Да, издава ни Hass Weg Productions от Франция. Бяхме разпратили няколко песни на различни издатели и един от които се отзова беше HWP. Условията, които предложи ни се сториха приемливи и от там последва логичният завършек на нещата.

Bolg

Bolg

Албумът излезе и на касета чрез Serpent Eve Records. Кое ви подтикна към този формат? Мислите ли, че касетите преживяват ренесанс?

Всъщност идеята се роди от това, че ние самите сме израснали с касетите и си помислихме, че ще е яко ако в ръцете си можем да държим наш албум на такъв носител. За щастие Serpent Eve Records се отзоваха и приеха идеята. И така – от майтап на майтап взе, че стана реалност. Бройката от 66 броя пък дойде от друга закачка за нашата религиозна насоченост и тъй като 666 бр. ни се видяха твърде много, то решихме да ги редуцираме до 66 и така все пак да запазим майтапа. Не е кой знае колко интересна история, но ние се забавлявахме (хахаха).

Относно ренесанса на касетите… 100% има завръщане на този носител. Не само от носталгична гледна точка. По-младите фенове започват да харесват различния от дигиталния звук и усещане, който има при CD-тата. Усещането, което може да им даде лентата е осезаемо и мислим, че касетата още дълго време няма да излезе в пенсия.

Bolg

Bolg

Как феновете могат да се сдобият с изданието?

С мърч и CD феновете могат да се сдобият като ни пишат на Bolg@mail.bg или чрез съобщение на фейсбук страицата ни facebook.com/Bolg.Band

Какви концертни планове имате?

Както казахме и по-горе – планираме да представим албума с още няколко дати, като част от тях ще са в чужбина. Все още се прави организация и това е причината да не можем да кажем нищо конкретно преди нещата да са сигурни.

Имате ли планове за видео клип?

Имаме такива, да. Миналата година заснехме кадри към песента „Покров“ заедно с Цецо Ташков зад камерата. Клипът трябваше да види бял свят още тогава, но изникнаха един куп спънки – в това число и чисто технически проблеми, но в крайна сметка успяхме в голяма степен да спасим кадрите, така че се надяваме в близкото бъдеще работата по клипа да продължи.

Bolg

Bolg

BOLG… Каква история стои зад това име?

BOLG на древен български (умишлено не употребяваме „старобългарски“) – във времената, в които все още дедите ни са ползвали руни – е означавало „вълк“, както и „вещ, знаещ“. Свързано е и с вярванията на народа ни в онези времена. Отделно теориите за това, че името Българи произлиза от Bolg…Bolgari и така се стига до Българи.

Какво е вашето мнение за българската метъл сцена?

Хубавото е, че я има и то в доста разнообразна стилова форма. Има качествени групи във всеки един от стиловете, които сцената ни представя. Конкретно за Black Metal сцената, ако това питаш, мислим, че след колапса, в който бе изпаднала вече има пробуждане и „възвръщане“ на позициите. Появиха се нови групи, издадоха се албуми… Така че наистина Black Metal-ът започва отново да гледа над хоризонта. Радваме се, че сме част от групите, които все още са на сцена и се надяваме, дори и да е с малко, но да сме допринесли за оцеляването на родната Black Metal сцена.

Bolg

Bolg

Къде виждате BOLG след 10 години?

След 10 години… Шегуваме се с приятели, че след 10-15 години ще започнем записи по втори албум. Дано не се окаже истина (хахаха). Никога не сме правили планове от сорта на „тази година ще правим това. Другият месец – онова“… Ние оставяме нещата да се случват по естественият си ред и не насилваме нещата. Надяваме се, че това си личи и в музиката ни – че няма нищо, което да е направено на сила само за да се покаже в конкретен момент или време и да не е вложено сърце и душа в него. Така понякога изпускаме времето, в което дадено нещо е трябвало да излезе, но въпреки всичко предпочитаме да останем честни пред себе си и феновете ни.

Bolg

Bolg

Забравих ли да ви питам нещо?

За смисъла на живота, но пък всички знаем, че отговорът е 42 (хахаха). Не, не се сещаме за нещо, което да е важно и да искаме да го кажем, но сме забравили.

Вашето послание до феновете и читателите на The Other Side…

Навсякъде и на всички, винаги казваме – посещавайте концертите на любимите си български групи. Това е начинът, по който да покажете, че подкрепяте както самите групи, така и българската сцена.

Последни думи…

Дано не са ни последни (хахаха). Искаме да благодарим за интереса към нас и музиката, която правим. За нас – както вече сме казвали – това е показател дали се движим в правилната посока. To find the soul of the Pagan forces!!!

Въпросите зададе: Mrazek

Снимки: Кирил Груев и Калоян Кръстев


Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк: t.me/theothersidezine

 

Acclaim Records издава третия албум на AEONLESS

Acclaim Records издаде на диск третия дългосвирещ албум на българо-финландското дуо AEONLESS, който е озаглавен “Cosmic Battlefields” и съдържа 6 композиции в стил Atmospheric Black Metal. Дигитално издание също е налично от уебсайта на лейбъла.

Aeonless - Cosmic Battlefields

Aeonless – Cosmic Battlefields

Ето и траклиста:
1. Cosmic Oceans of Death
2. Evil Civilizations
3. Our Sun in Agony
4. Battle on the Edge of the Galaxy
5. The Order of Zurr
6. Apocalyptic Nightmares