Начало » 2018 (Страница 55)
Yearly Archives: 2018
Фотогалерия: TRIBULATION в София на 23 март
Шведите TRIBULATION заедно с INSOMNIUM в София, клуб Mixtape 5, 23 март 2018 г.
Фотограф: Кирил Груев ©
Вижте кой спечели втората покана за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас
Приключи и втората ни игра, където разигравахме покана за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас на 21 април 2018 г. в Спортна зала „Бойчо Брънзов“, любезно предоставена от Broken Silence. Въпросът бе: „На коя дата ROTTING CHRIST свириха в България за първи път?“. Правилният отговор е 18 април 1998 г. Получихме 39 отговора, 36 от които верни. Чрез жребий бе определен печелившият – това е Олег Георгиев от Кюстендил. Честито!

Rotting Christ
Напомняме, че българските групи, които ще подгреят събитието са THE REVENGE PROJECT, VRANI VOLOSA, THE OUTER LIMITS и 8 M/S. Специални гости са гръцките Thrash Metal ветерани SPIDER KICKERS.
Билетите за концерта са в продажба на цена от 30 лева в мрежата на TicketPro.
За приключилата първа игра въпросът беше: „През коя година ROTTING CHRIST дойдоха в София по покана на The Other Side?“ – верният отговор е 2005. Получихме 31 отговора, 10 от които верни. Чрез жребий бе определен печелившият, това е Рени Тръпчева от Варна.

Heitham Al-Sayed (SENSER) пред камерите на Фрактура в неделя
В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Heitham Al-Sayed (SENSER), DER HUNDS и GOTTHARD. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.
На 1 април (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на JUDAS PRIEST, CYHRA, AT THE GATES и MINISTRY.
Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанe Heitham Al-Sayed (SENSER) и ще бъде представена българската банда DER HUNDS. В шоуто бъде излъчен концерт на AYREON и репортаж от финландския фестивал “Big Stone Rock Fest 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха GOTTHARD за българските фенове.

Водещият Васко Катинчаров и Heitham Al-Sayed – Senser
Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c Ozzy & Lita Ford, SCOUR ще правят кавър на PANTERA, класическата песен ще бъде нa STYX, в “Exotic“ ще бъдат представени SURVIVE SAID THE PROPHET, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на CREMATORY в България през 2008 г. Клипове и концертни изпълнения на SKUNK ANANSIE, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, WHILE SHE SLEEPS и PROPHETS OF RAGE също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.
Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.
Steve Vai и младият китарист Кристиан Добрев свирят заедно
Кристиан Добрев е на 21 години. Този месец Кристиан се срещна със звездата в Атина. Случил се импровизиран разговор, на който Кристиан е помолен да покаже умението си и… мечтата му се сбъдва – Steve Vai пожелава да свири с него!
На сцената се получава един изключително приятелски и непринуден джем сешън, с много усмивки, емоции, флойдове, техники и бързина!
Кристиан не може и няма никога да забрави емоцията! Разказва с вълнение колко силно и завладяващо е присъствието на Стив на сцената, колко сигурен и стабилен се чувства човек с него! Той не скрива, че не е спирал да гледа звездата в ръцете и, че в процеса на свирене, е научил не малко нови неща и техники.
Силно впечатлен е от невероятно приятелското отношение на големия китарист, както от многото усмивки и мили жестове, разменени по време на изпълнението.

Кристиан Добрев и Steve Vai
От тук нататък, той ще продължи да свири, зареден с огромната позитивна енергия, предадена му от Steve Vai! Казва, че това е изживяване, урок и спомен за цял живот!
След участието, звездата поздравява младия китарист за техниката и бързината, и му споделя, че импровизациите, които е изсвирил съвсем спонтанно, дават добра надежда за качествени композиции и ако продължи да работи с такъв хъс , желание и самоотверженост, няма да е далеч покоряването на голямата сцена!
Кристиан е луд от щастие, но знае, че и повече трябва да работи, за да развива максимално музикалните си способности, за да не разочарова. Сега, повече от преди, младият китарист е амбициран да завърши висшето си образование по музика, да се упражнява настойчиво и да обърне повече внимание на композирането (до момента има 4 авторски парчета, като едното вече е звучало по програма Хоризонт на БНР).
Кристиан споделя: „Обичам страната си, бях приет да следвам в Англия, но реших да не заминавам. Обаче много съм разочарован от некоректната конкурсна политика на Балканите, например конкурса в Омиш, Хърватия и Плевен, България. Но тези неща вече са зад гърба ми. В момента съм безкрайно щастлив и приех предизвикателството да работя повече и повече. За мен музиката винаги е била живота ми, но сега става още по-значима!“
“Opus” от Al Di Meola в „Картини от една изложба”
Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “Opus” от Al Di Meola. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.
„С албума „Опус“ исках да развия композиционните си умения, тъй като си мисля, че повече ме възприемат като китарист/композитор, а не като композитор/китарист“ – заявява виртуозът Al Di Meola.
Той е добре познат на българските слушатели, ние следим неговите изяви още като тийнейджър вундеркинд китарист, включил се в началото на 70-те години на миналия век с успех в авангардната за времето си Fusion формация RETURN TO FOREVER, знаем го като автор и изпълнител на поредица композиции от класата на „Land of the Midnight Sun“, “Egyptian Danza“, „Electric Rendezvous“ и „Mediterranean Sundance“, участник в най-реномираното китарено трио заедно с Paco de Lucia и John McLaughlin, гостувал многократно у нас.
Силните страсти на големите музиканти ясно прозират в техните произведения и Al Di Meola не е изключение. Al дълбоко преживява развода с жена си, бразилката Magda Barreca, болезнено понася съдебните процедури, както и раздялата си със сина си Kyle, но пък намира ново начало след среща в Мюнхен, Германия: „Открих радостта от новата ми връзка със Stephanie, страстта. Ето защо „Опус“ бележи нова ера в моя живот. За първи път съчинявам музика толкова щастлив, имам великолепни отношения с жена ми, имаме дъщеря Ava на две години и красивото ми семейство ме вдъхновява всеки ден. Вярвам, че това личи в музиката ми.“

Al Di Meola – Opus
Това обяснява защо в този проект централната композиция е 10-минутната „Ava’s Dream Sequence Lullaby“ („Приспивна песен за съня на Ava“), ето как е създадена според Al Di Meola: „Бях забелязал, че дъщеря ми реагира на музиката, и някак си по най-естествен начин ми хрумна подобна на приспивна песен мелодия. А това, което започна като обикновена приспивна песен, се превърна по-нататък в подобна на сюита композиция“.
Що се отнася до другите изпълнения от “Опус“, Al споделя:
- „В „Milonga Noctiva: Wandering In The Dark“ („Скитане в мрака“) намери място вдъхновението ми от по-емоционалната страна на стила Nuevo Tango.
- „Broken Heart“ („Разбито сърце“) първоначално я композирах за оркестър с по-малко изразена ритмична част. Сега предлагам по-лиричен поглед към нея с електрическа китара, която представя първоначалното усещане, но с добавения ритъм.
- Още с първия риф на „Notorious“ („Прословут“) започнах да си мисля за LED ZEPPELIN, така че това е 2018: LED ZEPPELIN се среща с Al Di Meola.
- „Frozen In Time“ („Замръзнал във времето“) я съчиних една сутрин в 5 часа, тя просто се изля от мен без каквото и да е усилие и така разбрах, че не трябва да губя възможността да я запиша. Контрастът между лиричната мелодия и арпежираните в 5/4 акорди прави тази пиеса нещо специално за мен.
- Крайният резултат от „Escapado“ („Избягал“) не мога да го обясня. Тя започна под влиянието на тангото, но по време на записите направих толкова промени, и сега всеки слушател може да има различно мнение за нея
- „Pomp“ („Великолепие“) е дует с мароканския майстор на перкусиите Rhani Krija
- В Маями през една късна нощ започнах „Left Unsaid“ („Останало неизречено“), тук наистина композирам голяма част от моята музика. В съседната стая Stephanie и Ava спяха, и тази пиеса носи това толкова спокойно и щастливо време, което не може да се предаде с думи
- „Insieme“ („Заедно“) е доста по-сложна в композиционно отношение, тя се състои от няколко части с интригуващ контрапункт, и е със силно синкопирано звучене.
- В последното заглавие „Rebels“ („Бунтовници“) започвам с хипи ерата и уханието на тамян около църквата „Свети Марко“ в Манхатън, Ню Йорк, минаваме през рокаджийския булевард Fillmore East там, мятаме се на моторите към квартала East Village, където рокерите от клуба „Hells Angels“ имат сбор, за да пристигнем в Little Havanna в Маями.“ – завършва Al Di Meola.
Албума “Опус“ ще чуем на 31 март, събота, в предаването „Картини от една изложба” на програма „Хоризонт” на БНР, този път след новините от 22:00 ч.
JEREMY? продължават с музика напред и нов албум – втора част на едноименния дебют от 2016 г.
Официалната промоция на JEREMY? (II) ще бъде на 13 април на красивата сцена с червени завеси на “Военен клуб”, София, където JEREMY? ще изпълнят всички свои авторски песни – като един цялостен спектакъл със светлини, ефекти и смислова последователност между песните. Новите авторски песни са общо 5, като в албумът ще бъде включен официалният кавър на „You’re the Voice“, който представлява и първият видеосингъл от JEREMY?-част две, представен официално в края на миналата година. Малко преди концерта от групата обещават излизането на втори видеосингъл – към песента “Go or Fall”, отново реализиран с Clamer Studio, които JEREMY? определят като техния визуален еквивалент и креативен тандем.

Jeremy?
Всички текстове са написани от Гергана Нойкова.
“Отново смисъла и посланието бяха много важни за момчетата. В работата с Ерсин по по избора на точни думи към неговото канто винаги има голям интензитет на емоции. Този път има и две песни – посвещение. “Nothing or Less” се казва песента, която е посветена на Крис Корнел, а другата е “On and On” и се шегуваме, че това е първата песен за обяснение в любов в множествено число, понеже е посветена на публиката. На всички страхотни фенове на JEREMY?, които ги подкрепят, очакват и вдъхновяват винаги.” – споделя Гергана.
“Докато работехме по дебютния албум и малко след излизането му, събрахме много вдъхновение и новата музика естествено започна да извира. Когато видяхме колко много хора си купиха и слушат първия ни албум, разбрахме, че е време да помислим за втория и всичко, което искаме да представлява истинското JEREMY? присъствие на сцена. Известно време отсявахме какво звучи като JEREMY? сега, какво звучи като JEREMY? преди и утре и се спряхме на тези 6 песни, които да завършат кръга, и да постигнем идеалната форма, или поне да се доближим до нея още повече. Хората, които са с нас от самото начало, нашите фенове, знаят колко време и ресурси ни отнема да запишем една песен – например както беше с Fake Fruits, но вярваме, че разбират защо се налага това. Всяка песен, която достига до тях във финален вариант – като сингъл или като част от албум, е там, защото искаме те да я чуят точно такава и защото вярваме, че те заслужават всички усилия. Истината е, че има още песни, с които сме готови и които, като всеки, който се занимава с изкуство, харесваме най-много, но не можем да включим точно в този албум- продължението на дебютния. Стилистично не пасват, няма да стои цялостно. Тези песни, които издаваме сега няма да бъдат включени в друг албум. Вероятно е по-късно да преиздадем директно двата (дебютният и този) заедно в две части или на две плочи, например. Но има време и за това. Изпълнихме песните от втората част 1-2 пъти пред публика вече и сме убедени, че се харесват. Това е най-важното за нас.” – коментират момчетата от JEREMY?

Jeremy? – Jeremy? II
Билети за концерта на 13 април се предлагат в мрежата на Eventim. Броят им е силно ограничен, поради което организаторите препоръчват възможно най-скорошното закупуване!
Кольо Карамфилов роден на 7.12.1963 г., гр. Пловдив. Завършва сценография в Пловдив през 1982 г. От 1983 г. до сега има над 30 самостоятелни изложби и множество групови изяви в България и чужбина. През 1990 г. е един от създателите на авангардната група „Ръб“. През 1997 г. получава стипендия „Сите дезАртс“ в Париж. Носител е на Гран при 1995 г. от първото международно триенале на графиката. Негови работи са притежание на множество частни колекции в България и чужбина. По-важни изложби в чужбина са в Български Културен Център Москва 98, Ниигата – Япония 98, Ашау – Германия 2001, 2009, БКЦ Токио (Япония) 2003, Дом Витгенщайн – Австрия 2010, Галерия Сердика Варшава 2010, БКЦ в Париж 2010.
ODD CREW обявиха още един концерт в София
Концертът на ODD CREW довечера в столичния клуб Terminal 1, по случай промоцията на новия им албум, е разпродаден ден преди събитието. Поради огромния интерес, бандата обяви втора дата в София, която е 12 април, клуб „Строежа“ (ул. Леге 10). Билетите за второто събитие ще бъдат в продажба този понеделник (2 април) в мрежата на ePay.

Odd Crew – The Lost Pages
„The Lost Pages” е акустичен нов албум на ODD CREW и съдържа 14 изцяло нови песни. Записите са осъществени от самата банда в тяхното ButcherHouse Studio. Кавър арт-а е дело отново на Васил Васев – Vasse, с когото бандата работи и за предния си албум “Mark These Words”. Първоначалната скица е дело Васил Първановски и Станислав Ангелов, дизайна на книжката е на Мартина Милтенова – ANITRAM, а снимката на бандата е от българския топ рок-фотограф Елена Ненкова.
С физическо копие на албума можете да се сдобиете от сайта на групата или в книжарници „Ciela“, магазините на „На Тъмно“ и магазин „Яко“.

Odd Crew
С албума „The Lost Pages” всеки може да се сдобие и на всички оставащи дати от турнето на групата:
29 март – София – Терминал 1
30 март – Варна – Varna Live Club
31 март – Шумен – MeRock
6 април – Благоевград – All Stars
12 април – София – Stroeja
13 април – Бургас – Bar Bez Ime
14 април – Пловдив – Bee Bop
20 април – Свищов – Club Disorder
21 април – Габрово – Jack Daniel’s Club
27 април – Казанлък – Hope Live Club
28 април – Стара Загора – Jam

В „Тотална инвазия“ на 28 март
В поредното издание на „Тотална инвазия“ тази вечер ще звучи нова музика от предстоящите албуми на BOREALIS, ALGHAZANTH, CALIBAN и KAMELOT.

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz



