The Other Side

Начало » 2018 (Страница 55)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

Фотогалерия: TRIBULATION в София на 23 март

Шведите TRIBULATION заедно с INSOMNIUM в София, клуб Mixtape 5, 23 март 2018 г.

Фотограф: Кирил Груев ©

Signing сесии на Metalmania 2018

Следващото издание на Metalmania, най-големият Metal фестивал на закрито в Източна Европа, отново ще бъде в Spodek Hall (Катовице, Полша) на 7 април 2018 г.

Двадесет и четвъртото издание на култовия фестивал Metalmania, очертаващ се като едно от важните музикални събития на 2018 г. за метъл маниаците, ще се проведе на 7 април 2018 г., в един ден, на две сцени, водещи банди от цял свят и хиляди фенове.

Освен, че могат да видят любимите си групи на сцената, феновете ще имат шанса да срещнат лице в лице с тях по време на специалните сесии за автографи. Бандите ще бъдат повече от щастливи да подпишат дисковете, тениските или части от тялото на своите фенове.

Metalmania Festival 2018 – график на signing сесиите:

14.00 – WOLF SPIDER
14.30 – INSAMMER
15.00 – KAT
15.30 – DESTROYER 666
16.00 – EMPEROR
16.30 – Q&A session with Krzysztof „Prosiak“ Owedyk
17.00 – XENTRIX
17.30 – SKYCLAD
18.00 – NAPALM DEATH
18.30 – MEKONG DELTA
19.00 – ASPHYX
19.30 – DEAD CONGREGATION

Metalmania 2018

Metalmania 2018

7.04.2018

Katowice – Spodek

Главна сцена:
EMPEROR, NAPALM DEATH, ASPHYX, DESTROYER 666, KAT&ROMAN KOSTRZEWSKI, MEKONG DELTA, DEAD CONGREGATION, SKYCLAD, XENTRIX, INSAMMER, WOLF SPIDER, BLAZE OF PERDITION

Втора сцена:
ANIMA DAMNATA, RAGEHAMMER, VOIDHANGER, VISCERA///, ALASTOR, TERRORDOME, KULT MOGIŁ, INVERTED MIND, SHODAN, MINETAUR, ROADHOG, KETHA

Special guests:
Christophe SzpajdelLord Of The Logos
Krzysztof „Prosiak“ Owedyk

Цени на билети (предварителна продажба):
✔ FAN – 666 PLN
✔ VIP – 355 PLN
✔ Red seats H, J – 260 PLN
✔ Red seats & blue seats (rows I-X) – 220 PLN
✔ Blue seats (rows XI and up) – 180 PLN
✔ Standing floor – 190 PLN

Билети могат да се закупят от:
http://shop.metalmind.com.pl (колекционерско издание)
www.eventim.pl
www.ebilet.pl
www.biletin.pl
www.ticketportal.pl

Вижте кой спечели втората покана за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас

Приключи и втората ни игра, където разигравахме покана за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас на 21 април 2018 г. в Спортна зала „Бойчо Брънзов“, любезно предоставена от Broken Silence. Въпросът бе: „На коя дата ROTTING CHRIST свириха в България за първи път?“. Правилният отговор е 18 април 1998 г. Получихме 39 отговора, 36 от които верни. Чрез жребий бе определен печелившият – това е Олег Георгиев от Кюстендил. Честито!

Rotting Christ

Rotting Christ

Напомняме, че българските групи, които ще подгреят събитието са THE REVENGE PROJECTVRANI VOLOSATHE OUTER LIMITS и 8 M/S. Специални гости са гръцките Thrash Metal ветерани SPIDER KICKERS.

Билетите за концерта са в продажба на цена от 30 лева в мрежата на TicketPro.

За приключилата първа игра въпросът беше: „През коя година ROTTING CHRIST дойдоха в София по покана на The Other Side?“ – верният отговор е 2005. Получихме 31 отговора, 10 от които верни. Чрез жребий бе определен печелившият, това е Рени Тръпчева от Варна.

Концерт на Rotting Christ в Бургас

Heitham Al-Sayed (SENSER) пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Heitham Al-Sayed (SENSER), DER HUNDS и GOTTHARD. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 1 април (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на JUDAS PRIEST, CYHRA, AT THE GATES и MINISTRY.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанe Heitham Al-Sayed (SENSER) и ще бъде представена българската банда DER HUNDS. В шоуто бъде излъчен концерт на AYREON и репортаж от финландския фестивал “Big Stone Rock Fest 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха GOTTHARD за българските фенове.

Водещият Васко Катинчаров и Heitham Al-Sayed - Senser

Водещият Васко Катинчаров и Heitham Al-Sayed – Senser

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c Ozzy & Lita Ford, SCOUR ще правят кавър на PANTERA, класическата песен ще бъде нa STYX, в “Exotic“ ще бъдат представени SURVIVE SAID THE PROPHET, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на CREMATORY в България през 2008 г. Клипове и концертни изпълнения на SKUNK ANANSIE, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, WHILE SHE SLEEPS и PROPHETS OF RAGE също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.

Steve Vai и младият китарист Кристиан Добрев свирят заедно

Кристиан Добрев е на 21 години. Този месец Кристиан се срещна със звездата в Атина. Случил се импровизиран разговор, на който Кристиан е помолен да покаже умението си и… мечтата му се сбъдва – Steve Vai пожелава да свири с него!

На сцената се получава един изключително приятелски и непринуден джем сешън, с много усмивки, емоции, флойдове, техники и бързина!

Кристиан не може и няма никога да забрави емоцията! Разказва с вълнение колко силно и завладяващо е присъствието на Стив на сцената, колко сигурен и стабилен се чувства човек с него! Той не скрива, че не е спирал да гледа звездата в ръцете и, че в процеса на свирене, е научил не малко нови неща и техники.

Силно впечатлен е от невероятно приятелското отношение на големия китарист, както от многото усмивки и мили жестове, разменени по време на изпълнението.

Кристиан Добрев и Steve Vai

Кристиан Добрев и Steve Vai

От тук нататък, той ще продължи да свири, зареден с огромната позитивна енергия, предадена му от Steve Vai! Казва, че това е изживяване, урок и спомен за цял живот!

След участието, звездата поздравява младия китарист за техниката и бързината, и му споделя, че импровизациите, които е изсвирил съвсем спонтанно, дават добра надежда за качествени композиции и ако продължи да работи с такъв хъс , желание и самоотверженост, няма да е далеч покоряването на голямата сцена!

Кристиан е луд от щастие, но знае, че и повече трябва да работи, за да развива максимално музикалните си способности, за да не разочарова. Сега, повече от преди, младият китарист е амбициран да завърши висшето си образование по музика, да се упражнява настойчиво и да обърне повече внимание на композирането (до момента има 4 авторски парчета, като едното вече е звучало по програма Хоризонт на БНР).

Кристиан споделя: „Обичам страната си, бях приет да следвам в Англия, но реших да не заминавам. Обаче много съм разочарован от некоректната конкурсна политика на Балканите, например конкурса в Омиш, Хърватия и Плевен, България. Но тези неща вече са зад гърба ми. В момента съм безкрайно щастлив и приех предизвикателството да работя повече и повече. За мен музиката винаги е била живота ми, но сега става още по-значима!“

“Opus” от Al Di Meola в „Картини от една изложба”

Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “Opus” от Al Di Meola. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.

„С албума „Опус“ исках да развия композиционните си умения, тъй като си мисля, че повече ме възприемат като китарист/композитор, а не като композитор/китарист“ – заявява виртуозът Al Di Meola.

Той е добре познат на българските слушатели, ние следим неговите изяви още като тийнейджър вундеркинд китарист, включил се в началото на 70-те години на миналия век с успех в авангардната за времето си Fusion формация RETURN TO FOREVER, знаем го като автор и изпълнител на поредица композиции от класата на „Land of the Midnight Sun“, “Egyptian Danza“, „Electric Rendezvous“ и „Mediterranean Sundance“, участник в най-реномираното китарено трио заедно с Paco de Lucia и John McLaughlin, гостувал многократно у нас.

Силните страсти на големите музиканти ясно прозират в техните произведения и Al Di Meola не е изключение. Al дълбоко преживява развода с жена си, бразилката Magda Barreca, болезнено понася съдебните процедури, както и раздялата си със сина си Kyle, но пък намира ново начало след среща в Мюнхен, Германия: „Открих радостта от новата ми връзка със Stephanie, страстта. Ето защо „Опус“ бележи нова ера в моя живот. За първи път съчинявам музика толкова щастлив, имам великолепни отношения с жена ми, имаме дъщеря Ava на две години и красивото ми семейство ме вдъхновява всеки ден. Вярвам, че това личи в музиката ми.“

Al Di Meola - Opus

Al Di Meola – Opus

Това обяснява защо в този проект централната композиция е 10-минутната „Ava’s Dream Sequence Lullaby“ („Приспивна песен за съня на Ava“), ето как е създадена според Al Di Meola: „Бях забелязал, че дъщеря ми реагира на музиката, и някак си по най-естествен начин ми хрумна подобна на приспивна песен мелодия. А това, което започна като обикновена приспивна песен, се превърна по-нататък в подобна на сюита композиция“.

Що се отнася до другите изпълнения от “Опус“, Al споделя:

  • „В „Milonga Noctiva: Wandering In The Dark“ („Скитане в мрака“) намери място вдъхновението ми от по-емоционалната страна на стила Nuevo Tango.
  • „Broken Heart“ („Разбито сърце“) първоначално я композирах за оркестър с по-малко изразена ритмична част. Сега предлагам по-лиричен поглед към нея с електрическа китара, която представя първоначалното усещане, но с добавения ритъм.
  • Още с първия риф на „Notorious“ („Прословут“) започнах да си мисля за LED ZEPPELIN, така че това е 2018: LED ZEPPELIN се среща с Al Di Meola.
  • „Frozen In Time“ („Замръзнал във времето“) я съчиних една сутрин в 5 часа, тя просто се изля от мен без каквото и да е усилие и така разбрах, че не трябва да губя възможността да я запиша. Контрастът между лиричната мелодия и арпежираните в 5/4 акорди прави тази пиеса нещо специално за мен.
  • Крайният резултат от „Escapado“ („Избягал“) не мога да го обясня. Тя започна под влиянието на тангото, но по време на записите направих толкова промени, и сега всеки слушател може да има различно мнение за нея
  • „Pomp“ („Великолепие“) е дует с мароканския майстор на перкусиите Rhani Krija
  • В Маями през една късна нощ започнах „Left Unsaid“ („Останало неизречено“), тук наистина композирам голяма част от моята музика. В съседната стая Stephanie и Ava спяха, и тази пиеса носи това толкова спокойно и щастливо време, което не може да се предаде с думи
  • „Insieme“ („Заедно“) е доста по-сложна в композиционно отношение, тя се състои от няколко части с интригуващ контрапункт, и е със силно синкопирано звучене.
  • В последното заглавие „Rebels“ („Бунтовници“) започвам с хипи ерата и уханието на тамян около църквата „Свети Марко“ в Манхатън, Ню Йорк, минаваме през рокаджийския булевард Fillmore East там, мятаме се на моторите към квартала East Village, където рокерите от клуба „Hells Angels“ имат сбор, за да пристигнем в Little Havanna в Маями.“ – завършва Al Di Meola.

Албума “Опус“ ще чуем на 31 март, събота, в предаването „Картини от една изложба” на програма „Хоризонт” на БНР, този път след новините от 22:00 ч.

Австралийската Deathcore/Death Metal група THY ART IS MURDER идва в България

Aвстралийската екстремна метъл сензация THY ART IS MURDER идва за първи път в България за концерт през лятото на 3 юли в стoличния клуб Mixtape 5.

THY ART IS MURDER (TAIM) са Deathcore/Death Metal група създадена в Сидни, Австралия през 2006 г. Музиката им често бива описвана като форма на екстремния метъл, познат още като Deathcore, който обединява елементи на дет метъла и метълкора. Вокалистът на групата – CJ McMahon споменава в интервю, че лично за самата група, вдъхновението и музикалното влияние на текстовете на музиката, и на live перформънса са повлияни от групи като BEHEMOTH, MESHUGGAH и DECAPITATED. Именно BEHEMOTH са групата, която е оказала най-голямо влияние на стилът на THY ART IS MURDER, като самия McMahon я определя като „най-добрата група на планетата“. По стил, TAIM често бива сравнявана с THE BLACK DAHLIA MURDER, MORBID ANGEL и CANNIBAL CORPSE.

Концерт на Thy Art Is Murder в София

Към днешна дата TAIM имат издадени 4 дългосвирещи албума и 3 EP-та. Последният им албум се казва “Dear Desolation” и беше издаден през август 2017 г. от Nuclear Blast. Канадското списание Exclaim! определят този албум като “най-силният от 4-те“, и споменават, че с него, групата се е насочила към по-традиционното дет метъл звучене. В албумите си, групата често набляга на текстове с тематики засягащи анти-екстремизма, анти-религиозността, войните, алчността, правата на животните и като цяло ненавистта към религиите.

Освен, че THY ART IS MURDER забиват на най-големите метъл фестивали в света, групата има и общи турнета с формации като ARCHITECTS, MESHUGGAH, DECAPITATED, WHITECHAPEL, MISS MAY I, BEING AS AN OCEAN, AFTER THE BURIAL, RINGS OF SATURN, BORN OF OSIRIS, FALLUJAH, CARNIFEX, FIT FOR AN AUTOPSY, DYING FETUS, EMMURE, MEMPHIS MAY FIRE, OBEY THE BRAVE, THE WORD ALIVE и още много други.

Билетите струват 25 лева и могат да бъдат закупени от мрежата на Bilet.bg, магазини На Тъмно и The Wrong Bar. В деня на събитието и на място ще струват 30 лева.

JEREMY? продължават с музика напред и нов албум – втора част на едноименния дебют от 2016 г.

Официалната промоция на JEREMY? (II) ще бъде на 13 април на красивата сцена с червени завеси на “Военен клуб”, София, където JEREMY? ще изпълнят всички свои авторски песни – като един цялостен спектакъл със светлини, ефекти и смислова последователност между песните. Новите авторски песни са общо 5, като в албумът ще бъде включен официалният кавър на „You’re the Voice“, който представлява и първият видеосингъл от JEREMY?-част две, представен официално в края на миналата година. Малко преди концерта от групата обещават излизането на втори видеосингъл – към песента “Go or Fall”, отново реализиран с Clamer Studio, които JEREMY? определят като техния визуален еквивалент и креативен тандем.

Jeremy?

Jeremy?

Всички текстове са написани от Гергана Нойкова.
“Отново смисъла и посланието бяха много важни за момчетата. В работата с Ерсин по по избора на точни думи към неговото канто винаги има голям интензитет на емоции. Този път има и две песни – посвещение. “Nothing or Less” се казва песента, която е посветена на Крис Корнел, а другата е “On and On” и се шегуваме, че това е първата песен за обяснение в любов в множествено число, понеже е посветена на публиката. На всички страхотни фенове на JEREMY?, които ги подкрепят, очакват и вдъхновяват винаги.” – споделя Гергана.

“Докато работехме по дебютния албум и малко след излизането му, събрахме много вдъхновение и новата музика естествено започна да извира. Когато видяхме колко много хора си купиха и слушат първия ни албум, разбрахме, че е време да помислим за втория и всичко, което искаме да представлява истинското JEREMY? присъствие на сцена. Известно време отсявахме какво звучи като JEREMY? сега, какво звучи като JEREMY? преди и утре и се спряхме на тези 6 песни, които да завършат кръга, и да постигнем идеалната форма, или поне да се доближим до нея още повече. Хората, които са с нас от самото начало, нашите фенове, знаят колко време и ресурси ни отнема да запишем една песен – например както беше с Fake Fruits, но вярваме, че разбират защо се налага това. Всяка песен, която достига до тях във финален вариант – като сингъл или като част от албум, е там, защото искаме те да я чуят точно такава и защото вярваме, че те заслужават всички усилия. Истината е, че има още песни, с които сме готови и които, като всеки, който се занимава с изкуство, харесваме най-много, но не можем да включим точно в този албум- продължението на дебютния. Стилистично не пасват, няма да стои цялостно. Тези песни, които издаваме сега няма да бъдат включени в друг албум. Вероятно е по-късно да преиздадем директно двата (дебютният и този) заедно в две части или на две плочи, например. Но има време и за това. Изпълнихме песните от втората част 1-2 пъти пред публика вече и сме убедени, че се харесват. Това е най-важното за нас.” – коментират момчетата от JEREMY?

Jeremy? - Jeremy? II

Jeremy? – Jeremy? II

Билети за концерта на 13 април се предлагат в мрежата на Eventim. Броят им е силно ограничен, поради което организаторите препоръчват възможно най-скорошното закупуване!


Кольо Карамфилов роден на 7.12.1963 г., гр. Пловдив. Завършва сценография в Пловдив през 1982 г. От 1983 г. до сега има над 30 самостоятелни изложби и множество групови изяви в България и чужбина. През 1990 г. е един от създателите на авангардната група „Ръб“. През 1997 г. получава стипендия „Сите дезАртс“ в Париж. Носител е на Гран при 1995 г. от първото международно триенале на графиката. Негови работи са притежание на множество частни колекции в България и чужбина. По-важни изложби в чужбина са в Български Културен Център Москва 98, Ниигата – Япония 98, Ашау – Германия 2001, 2009, БКЦ Токио (Япония) 2003, Дом Витгенщайн – Австрия 2010, Галерия Сердика Варшава 2010, БКЦ в Париж 2010.

ODD CREW обявиха още един концерт в София

Концертът на ODD CREW довечера в столичния клуб Terminal 1, по случай промоцията на новия им албум, е разпродаден ден преди събитието. Поради огромния интерес, бандата обяви втора дата в София, която е 12 април, клуб „Строежа“ (ул. Леге 10). Билетите за второто събитие ще бъдат в продажба този понеделник (2 април) в мрежата на ePay.

Odd Crew - The Lost Pages

Odd Crew – The Lost Pages

„The Lost Pages” е акустичен нов албум на ODD CREW и съдържа 14 изцяло нови песни. Записите са осъществени от самата банда в тяхното ButcherHouse Studio. Кавър арт-а е дело отново на Васил Васев – Vasse, с когото бандата работи и за предния си албум “Mark These Words”. Първоначалната скица е дело Васил Първановски и Станислав Ангелов, дизайна на книжката е на Мартина Милтенова – ANITRAM, а снимката на бандата е от българския топ рок-фотограф Елена Ненкова.

С физическо копие на албума можете да се сдобиете от сайта на групата или в книжарници „Ciela“, магазините на „На Тъмно“ и магазин „Яко“.

Odd Crew

Odd Crew

С албума „The Lost Pages” всеки може да се сдобие и на всички оставащи дати от турнето на групата:
29 март – София – Терминал 1
30 март – Варна – Varna Live Club
31 март – Шумен – MeRock
6 април – Благоевград – All Stars
12 април – София – Stroeja
13 април – Бургас – Bar Bez Ime
14 април – Пловдив – Bee Bop
20 април – Свищов – Club Disorder
21 април – Габрово – Jack Daniel’s Club
27 април – Казанлък – Hope Live Club
28 април – Стара Загора – Jam

Odd Crew - The Lost Pages tour

В „Тотална инвазия“ на 28 март

В поредното издание на „Тотална инвазия“ тази вечер ще звучи нова музика от предстоящите албуми на BOREALIS, ALGHAZANTH, CALIBAN и KAMELOT.

Total Invasion в ефира на радио Z-Rock

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:

София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz