Начало » 2018 (Страница 41)
Yearly Archives: 2018
Вечер на мръсната песен с ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ в Адамс на 1 юни
На 1 юни, петък, Марио и Пресли от ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ отново са на сцената на бар-клуб „Адамс“, за да свирят и пеят мръсните си песни. Началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 8 лева.

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).
“ОМ остава същият“ от СУРБАХАР в “Картини от една изложба”
Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “ОМ остава същият“ от СУРБАХАР, в събота от 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.
„Моето вдъхновение е природата, както и науката за вътрешното познание. Нашето съзнание има много въпроси, чиито отговори са забравени. Музиката, която правим, ни помага да си ги припомним.“
С тези думи Павел Стойчев ни въвежда в света на своята музика. Ние го знаем като музикант, композитор и звуков дизайнер, съосновател на Artmospheric Crew & Festival. През годините се изявява в различни групи, някои от които са BAND OF MAD WOMEN, BLUBA LU, PUMPAL, SAMODELIA, TUBEFX и т.н. SURBAHAR е един от авторските му проекти, които той развива от 2002 година насам, в който съчетава различни акустични и електрически инструменти с модерни електронни форми. Стилово музиката е ориентирана към Ambient, Chill, Ethno, Jazz, Idm с препратки към Deep & Progressive. От началото на 2011 година формацията приема името SURBAHAR LIVE BAND.

Surbahar – The OM Remains The Same
Ето какво разказва Павел Стойчев за този проект:
„След “замразяването” на BAND OF MAD WOMEN и раздялата ми с BLUBA LU и YELLLO MUSIC усетих, че настъпва момент за тотална трансформация. SURBAHAR e съвсем отделен авторски проект, който по някакъв начин може би еволюира и доразви идеите на BAND OF MAD WOMEN. Нуждаех се от ново предизвикателство и именно тогава организирах първото си домашно студио. В деня, в който се сдобих с първия си за целта компютър през вече далечната 2002 година, намерих нов смисъл за музициране. Така съдбата ме срещна с група младежи, правещи електронен амбиент и прогресивен звук, с които по-късно заедно създадохме формацията SAMODELIA. През пролетта на 2003 на тази основа се роди идеята ми за проекта SURBAHAR и през 2006 година излезе първият албум, озаглавен „Tubifex“.
В албума “Ом остава същият“ (“The Om Remains The Same”) се опитах да пресъздам духа и красивата природа на България, заветите на ведическите текстове, съчетавайки традиционни български и индийски инструменти и вокали с ненатрапчиви медни и духови инструменти в комбинация с дълбоки и мелодични електронни форми. Още в средата на 90-те години на миналия век започна интереса ми към източните култури и традиции. Все повече установявам, че българските ни корени идват нейде от Изток. Винаги съм си задавал въпроса откъде идвам, защо съм роден тук, имам ли конкретна мисия, какво представляват планетите, звездите, галактиките, времето, измеренията, защо има радост и страдание…. Индия до голяма степен успя да отговори на тези мои въпроси.
За мен бе голямо удоволствие да работя за този албум в екип с толкова отдадени на музиката хора. Специално благодаря на Ясен Мишачук – кавал, Климент Дичев – пиано, програминг, Мики Мегре – вокал, Мария Лукова – цигулка, Мирослав Цветков – китара, Франсиско Алвазар – тромбон (когото заедно с Климeнт на едно турне в Лисабон записвах в хотелската ни стая.), Тодор Кюркчиев – графичен дизайн и визия“ – завършва Павел Стойчев.
Албума “Ом остава същият“ ще чуем на 2 юни, събота, в предаването “Картини от една изложба” на програма “Хоризонт” на БНР, след новините от 21:00 ч.
В „Тотална инвазия“ на 30 май
В последната за месеца „Тотална инвазия“ на 30 май ще бъдат представени новите албуми на MONUMENT, IRON VOID, RIBSPREADER и NERVOSA.

“Тотална инвазия” се излъчва на живо всяка сряда вечер точно в 21:00 часа и повторение на запис в събота от 22:00 ч. Можете да слушате и онлайн на адрес: fmplus.net/playernew/zrock.php или на следните честоти:
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
София – 89.1 MHz
Бургас – 105.1 MHz
Варна – 95.9 MHz
Велико Търново – 105.7 MHz
Видин – 97.8 MHz
Горна Оряховица – 105.7 MHz
Ловеч – 100.5 MHz
Монтана – 91.6 MHz
Плевен – 87.9 MHz
Пловдив – 103.7 MHz
Стара Загора – 100.1 MHz
Хасково – 102.1 MHz
Ямбол – 102.2 MHz
Казанлък – 102 MHz
BENDIDA за критиките към българските метъл групи
Миналата неделя Фрактура и PartyTr1p Br0s ви срещнаха с BENDIDA. За да разберете повече гледайте пълната версия на интервюто.
Целта на съвместната инициатива на Фрактура и PartyTr1p Br0s е да запознае публиката с изпълнителите, които творят на българската алтернативна и рок сцена. Акцентът в интервютата е „върху личността, светогледа и размислите на дадения артист“.
Интервютата в предаването „Фрактура“ се излъчват по телевизия Diema всяка седмица в неделя от 24:00 ч. и с повторение в петък от 00:30 ч.
PartyTr1p Br0s цели подпомагане и популяризиране на български изпълнители, и e част от компанията за международен аутсорсинг на видео и аудио продукции Brain Stock Footage House.

Bendida
На 28 май в „От другата страна“ по радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Steve „Lips“ Kudlow (ANVIL). Ще разберем подробности за концертите на GOGOL BORDELLO и MARS RED SKY, W:O:A Metal Battle Bulgaria 2018, както и новите издания на SIGULKA и DUST.
Специално интервю с Steve „Lips“ Kudlow (ANVIL). Мартин Стоянов (Loud Concerts) за концерта на GOGOL BORDELLO в София на 30 май. Бойко Гюров (BGTSC) за W:O:A Metal Battle Bulgaria 2018 на 2 и 3 юни в София. Мария Мутафчиева за „Щастливи дни“, новия албум на MARY BOYS BAND. Представяне на българо-испанския проект и SIGULKA и албума „Symbols“ – разговор с Феодор „Fredy“ Феодоров. Руслан Русев (Wrong Fest) за концерта на френското сайкъделик трио MARS RED SKY на 7 юни в София. Стоян Маджиров за „Ard’erra“, дебюта на карловската банда DUST.

В предаването ще звучи музика на: TEAM DREAM, GODSMACK, CHICAGO, BODY COUNT, PRIMAL FEAR, ALIEN INDUSTRY, SOULFLY, HARDLINE, SAATE, DAY OF EXECUTION и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.







