Гръцката Post-Sludge група ALLOCHIRIA пристига в София за отбелязването на 15-годишнината на The Other Side. Към концерта на 29 март 2015 г., неделя, който е част от тяхното първо европейско турне, се присъединява и немската Post-Rock/Post-Doom група RYVULET.
Поради изисквания на двете групи за сценично пространство и тяхното желание за мултимедийно представяне, организаторите на събитието го преместиха в столичния Bar ZAR (ул. Цар Самуил 50).

Ryvulet
Допълнително ще бъде обявено присъединяването на още български групи.
RYVULET са Post-Rock/Post-Doom група от Берлин. Да предприемеш нещо като пътешествие през безкрайните ландшафти – да пътуваш сам през мистериозни долини, следвайки гневните реки към огромните планини. Може би тези думи ще ви напомнят за Post-Rock групата на съседа ви? Julien (ударни), Philipp (китара), Vinc (китара) и Bennet (бас) поемат в друга посока: целият път е проучен в обратно направление, всеки детайл на маршрута се потапя в тъмната маса на забравата. Минималистични и спокойни Ambient пасажи, вървят ръка за ръка с мрачни и тежки рифове. Тези елементи идват заедно и създават мрачна атмосфера.
ALLOCHIRIA е Post-Sludge група от Атина, Гърция. Те се формират през 2008 г. и издават едноименно EP през 2010 г. През януари 2014 г. сами издават техния първи дългосвирещ албум, озаглавен “Omonoia” [omonoia означава “мир” на гръцки език, но също така това е наименованието на централния площад в Атина]. Бандата е свирила на множество концерти в различни гръцки градове.
















