Начало » Българска сцена (Страница 375)
Category Archives: Българска сцена
Никулден с NANA & THEGANG в Адамс
На 6 декември, събота, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще свирят NANA & THEGANG. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

NANA & THEGANG е рок банда с не малко история зад гърба си. От основаването си през 2008 г., групата свири на почти всички рок сцени в страната и с редица супер музиканти, чиито почерк е неизменна част от настоящия облик. Кавъри-трепач с умопомрачителни аранжименти и нова авторска рок музика, изпята на български, с много мелодия и ясно социално послание са двете запазени марки на NANA & THEGANG.
През 2012 г. бандата издаде сингъла си ,,Роден с късмет“, придружен с видеоклип. Песента е от саундтрака на гангстерската комедия ,,Пистолет, куфар и три смърдящи варела“. В момента НаНа и „разбойниците“ записват първия си албум.
Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък
За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.
За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)
Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114
В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ и „BNT World“ на 4 и 13 декември
В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ на 4 декември (четвъртък) от 22:15 ч. очаквайте PARADISE LOST в Пловдив – интервю с Greg Mackintosh и GRAVE в София – разговор с Ola Lindgren. В предаването: представяне на новите албуми на HADES „Времето“ и на VIOLENTORY „Transition“. И още: новите видеоклипове на българските банди PROJECT ARCADIA и ГРАНУЛОМ.

Водещият Мартин Николов и Greg Mackintosh – Paradise Lost
По „BNT World“ предаването ще бъде излъчено на 13 декември (събота) от 17:55 ч.
Повторение на „Гласовете на рока“ можете да гледате по „БНТ2“ на 6 декември (събота) от 17:55 часа, както и на 7 срещу 8 декември (неделя срещу понеделник) от 3:10 часа.
Предаването може да се гледа директно онлайн и на tv.bnt.bg
На адрес www.bnt.bg могат да бъдат гледани онлайн стари издания на „Гласовете на рока“.
АТЛАС гостуват в Адамс този петък
На 5 декември, петък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на АТЛАС. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Групата е създадена през 1985 г. като кънтри трио от Пепи Писарски, Бойко Трифонов и Силвия Райновска. Скоро към тях се присъединяват Румен Александров и Енил Енчев. Те организират първия кънтри клуб в София, в Младежкия дом до кино „Петър Берон“, но след едно предаване по радио „Свободна Европа“ са принудени да преустановят сбирките. След това АТЛАС се ориентира към актуалния по това време „ню уейв“. От тогава са едни от най-големите й хитове и до днес – „Есен“, „Песен за истината“, „Лунапарк“. В началото на 90-те години е най-успешният период за групата. „Балкантон“ издава винилова плоча „БГ Рок-4“, в която едната от страните е с песни на АТЛАС. Вокалът Бойко напуска и се отдава на кънтри музиката, заменен е от Дони, а като пианист постъпва Петър Попов от Нова Генерация. Скоро след това Митко Воев и Пепи Попов създават една от най-хубавите български песни „Кукла“. Тя стои цели 64 седмици в класацията Топ 10 на БНР.
Техни емблематични песни са „Кукла“, „Капка от любов“, „Играта свърши“, „Сляпо момиче“, „Есен“ и още много други, които ще вдигнат градуса на настроението.
Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък
За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.
За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)
Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114
ИЗОЛИРБАНД на сцената на Адамс в четвъртък
На 4 декември, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на ИЗОЛИРБАНД. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

ИЗОЛИРБАНД се сформира през зимата на 2014 г.,когато Евгени Василев (бас китара) усилено тръси съмишленици за рок група. Той се познава с Валентин Попов (соло китара), с който е учил в един клас. Двамата започват репетиции в мазето на Валентин на -10 градуса, но след няколко репетиции претоварват електрическата инсталация и се налага да отидат в истинска репетиционна. След като дълго време търсят барабанист, накрая го намират в лицето на Владимир Станчев, който по-рано е свирел с Валентин в друга група. И така триото започва репетиции 2-3 пъти седмично, но не след дълго изниква въпросът: Кой ще пее? Владимир Станчев предлага групата да прослуша едно момче на име Стефан Парасков, с когото са свирели преди известно време. Прослушването преминало в 4-часова репетиция и така групата се сформирала в окончателния си състав.
Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък
За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.
За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)
Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114




Специално интервю с Luka Šulić (2CELLOS). Бойко Гюров („BGTSC“) за концерта на DYING FETUS и GOATWHORE на 8 декември в София. Николо Коцев за 3-годишнината на КИКИМОРА. Надя Валентинова за 20-годишнината на ГРАНУЛОМ. Радостин Спасов и Николай Славов за дебютното EP на SATIVA „100 Years After Never“. Представяне на дебюта на WARSCUM „Society Rape“ – разговор с Иво Масларов. Явор Цанев за новата поредица на „Gaiana Book & Art Studio“ – „Колекция Дракус“ и първата книга от нея „Клиника в средата на нощта“ от Димитър Цолов – „Доктора“. Албена Цолова – Бета (магазин „Яко“, София, „Metal Hammer Bulgaria“) с репортаж от „November to Dismember Metal Fest 2014“.





На корицата са MACHINE HEAD: