The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 375)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

Никулден с NANA & THEGANG в Адамс

На 6 декември, събота, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще свирят NANA & THEGANG. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2014_12_06_NaNa & TheGanG

NANA & THEGANG е рок банда с не малко история зад гърба си. От основаването си през 2008 г., групата свири на почти всички рок сцени в страната и с редица супер музиканти, чиито почерк е неизменна част от настоящия облик. Кавъри-трепач с умопомрачителни аранжименти и нова авторска рок музика, изпята на български, с много мелодия и ясно социално послание са двете запазени марки на NANA & THEGANG.

През 2012 г. бандата издаде сингъла си ,,Роден с късмет“, придружен с видеоклип. Песента е от саундтрака на гангстерската комедия ,,Пистолет, куфар и три смърдящи варела“. В момента НаНа и „разбойниците“ записват първия си албум.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

HYPERBOREA, BELGARATH и ПРОКАЗА ще сеят ужас в най-дългата нощ

На 21 декември, неделя, в столичния рок-бар „Фенс“ ще се проведе Black/Death Metal концертът „Longest Night Horror“ с участието на българските банди HYPERBOREA, BELGARATH и ПРОКАЗА. Началото на събитето е от 19:00 ч., входът е 6 лева.

news_hyperborea_prokaza_2014_12_21_poster

В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ и „BNT World“ на 4 и 13 декември

В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ на 4 декември (четвъртък) от 22:15 ч. очаквайте PARADISE LOST в Пловдив – интервю с Greg Mackintosh и GRAVE в София – разговор с Ola Lindgren. В предаването: представяне на новите албуми на HADES „Времето“ и на VIOLENTORY „Transition“. И още: новите видеоклипове на българските банди PROJECT ARCADIA и ГРАНУЛОМ.

Водещият Мартин Николов и Greg Mackintosh - Paradise Lost

Водещият Мартин Николов и Greg Mackintosh – Paradise Lost

По „BNT World“ предаването ще бъде излъчено на 13 декември (събота) от 17:55 ч.

Повторение на „Гласовете на рока“ можете да гледате по „БНТ2“ на 6 декември (събота) от 17:55 часа, както и на 7 срещу 8 декември (неделя срещу понеделник) от 3:10 часа.

Предаването може да се гледа директно онлайн и на tv.bnt.bg

На адрес www.bnt.bg могат да бъдат гледани онлайн стари издания на „Гласовете на рока“.

АТЛАС гостуват в Адамс този петък

На 5 декември, петък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на АТЛАС. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2014_12_05_atlas

Групата е създадена през 1985 г. като кънтри трио от Пепи Писарски, Бойко Трифонов и Силвия Райновска. Скоро към тях се присъединяват Румен Александров и Енил Енчев. Те организират първия кънтри клуб в София, в Младежкия дом до кино „Петър Берон“, но след едно предаване по радио „Свободна Европа“ са принудени да преустановят сбирките. След това АТЛАС се ориентира към актуалния по това време „ню уейв“. От тогава са едни от най-големите й хитове и до днес – „Есен“, „Песен за истината“, „Лунапарк“. В началото на 90-те години е най-успешният период за групата. „Балкантон“ издава винилова плоча „БГ Рок-4“, в която едната от страните е с песни на АТЛАС. Вокалът Бойко напуска и се отдава на кънтри музиката, заменен е от Дони, а като пианист постъпва Петър Попов от Нова Генерация. Скоро след това Митко Воев и Пепи Попов създават една от най-хубавите български песни „Кукла“. Тя стои цели 64 седмици в класацията Топ 10 на БНР.

Техни емблематични песни са  „Кукла“, „Капка от любов“, „Играта свърши“, „Сляпо момиче“, „Есен“ и още много други, които ще вдигнат градуса на настроението.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

Концерт на ЮВИГИ и METALBOLIZM на 6 декември в Jet Rock

ЮВИГИ и METALBOLIZM ще отпразнуват Никулден със съвместен концерт в столичния клуб Jet Rock. Датата е 6 декември, като за METALBOLIZM това ще бъде и първо излизане на сцена.

Metalbolizm

Metalbolizm

Групата е в състав Светослав Събев (вокали), Марио Анкона (китара), Искрен Асенов – Енци (китара), Йордан Йорданов – Даката (бас), Михаил Илинов – Микеле (клавири) и Антон Павлов – Големият Тони (барабани). За себе си признават, че са пословични зевзеци, а за музиката си споделят: „От прог-метъл, през народни мотиви, до мелодик хард рок – не слагаме ограничения на нещата, които излизат изпод пръстите ни“.

За ЮВИГИ това ще бъде последен концерт за тази година. След него групата ще се концентрира върху записите на следващото си студийно издание, което се очаква да излезе през пролетта.

Шоуто в Jet Rock e с начален час 22:30, входът е 6 лева.

news_jet-rock_2014_12_06_yuvigi_metalbolism

ИЗОЛИРБАНД на сцената на Адамс в четвъртък

На 4 декември, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на ИЗОЛИРБАНД. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2014_12_04_izolirband

ИЗОЛИРБАНД се сформира през зимата на 2014 г.,когато Евгени Василев (бас китара) усилено тръси съмишленици за рок група. Той се познава с Валентин Попов (соло китара), с който е учил в един клас. Двамата започват репетиции в мазето на Валентин на -10 градуса, но след няколко репетиции претоварват електрическата инсталация и се налага да отидат в истинска репетиционна. След като дълго време търсят барабанист, накрая го намират в лицето на Владимир Станчев, който по-рано е свирел с Валентин в друга група. И така триото започва репетиции 2-3 пъти седмично, но не след дълго изниква въпросът: Кой ще пее? Владимир Станчев предлага групата да прослуша едно момче на име Стефан Парасков, с когото са свирели преди известно време. Прослушването преминало в 4-часова репетиция и така групата се сформирала в окончателния си състав.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beaam – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Danzka Vodka – – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

На 1 декември в „От другата страна“ по радио Варна

От другата странаСпециално интервю с Luka Šulić (2CELLOS). Бойко Гюров („BGTSC“) за концерта на DYING FETUS и GOATWHORE на 8 декември в София. Николо Коцев за 3-годишнината на КИКИМОРА. Надя Валентинова за 20-годишнината на ГРАНУЛОМ. Радостин Спасов и Николай Славов за дебютното EP на SATIVA „100 Years After Never“. Представяне на дебюта на WARSCUM „Society Rape“ – разговор с Иво Масларов. Явор Цанев за новата поредица на „Gaiana Book & Art Studio“ – „Колекция Дракус“ и първата книга от нея „Клиника в средата на нощта“ от Димитър Цолов – „Доктора“. Албена Цолова – Бета (магазин „Яко“, София, „Metal Hammer Bulgaria“) с репортаж от „November to Dismember Metal Fest 2014“.

Слушател на „От другата страна“ ще спечели двойния „Intelligent Music Project I&II“ на д-р Милен Врабевски с участието на John Lawton, Simon Phillips и Joseph Williams.

В предаването ще звучи музика на: BLACK LABEL SOCIETY, AYREON, MOTLEY CRUE, VENOM, LIEVEIL, ONEREPUBLIC, MEGADETH, SYSTEM OF A DOWN, ANGERSEED и др.

Предаването се излъчва всеки понеделник от 20:00 до 23:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.bnr.bg и www.predavatel.com. Официален сайт: www.otdrugatastrana.info

Българските Death метъли WARSCUM дебютират с EP

Warscum - Society Rape

Warscum – Society Rape

Блъгарският Death Metal проект WARSCUM, който включва членове от бандите  HATEBOMB/СТАРО ЗЛО, RAZGRUHA, KHAN и други, както и датският барабанист Mads Lauridsen свирил във KONKHRA, THE CLEANSING и други., представиха дебютното си издание  във формат ЕР със заглавие “Society Rape”, което и съдържа пет песни:

1. Age of Distress
2. Invisible War
3 Three
4. Blind Existence
5. Society Rape

Групата е в състав:

Славейко Сандански – вокали
Иво Масларов – китара
Мирослав Даскалов – бас
Mads Lauridsen – барабани

Warscum

Warscum

“Society Rape” може да буде чуто:

…или да се изтегли безплатно от Bamdcamp.com

Отложеният концерт в помощ на Снежа Трухчева ще се проведе на 6 януари в Адамс

Както повечето вече знаят, концертът предвиден за 18 септември 2014 г. в помощ на Снежа Трухчева, бе отложен поради трагичната загуба на нашия безценен приятел Ники Адамс! Времето минава бързо, болката по Ники остава, но един прекрасен човек се нуждае от помощ за да живее!!!! Ники бе прегърнал много силно идеята да се борим за здравето на Снежа и смe убедени, че някъде там от горе ще помага и той! Благодарение на новите собственици, които с голяма съпричастност предложиха помощта си, концерт ще има на 6 януари 2015 г.!!! Времето тече стремглаво, и не чака! Снежа спешно се нуждае от лечение, моля ви отворете широко сърцата си на този светъл и християнски празник (Йордановден) и дайте своя принос към един невероятен човек, който се бори с коварната болест Паркинсон! Цялата сума от продажбата на билети ще бъде дарена на Снежа, допълнителни средства ще се набират и в кутия, както и от благотворителен базар който ще бъде разположен там!

Да помогнем на Снежа - благотворителен концерт

Групите-участници в първия благотворителен концерт на 6 януари 2015 г. са SAVE YOUR SKIN, EAGLE HEART и CITIZEN ERASED. Мястото на събитието е бар-клуб Адамс (София, ул. Ангиста 6), началото е от 19:00 ч.

Предвижда се провеждането на още благотворителни концерти в подкрепа на каузата. Ако има желаещи да я подкрепят безвъзмездно, нека се свържат с Райна Ангелова на телефон 0877936456.

EAGLEHEART

EagleHeart

EagleHeart

Групата e създадена през март месец 2013 г., като тогавашния й състав е Десислава Кертева – вокали, Кирил Кертев – китари и Живдар Димитров – барабани. Малко след това към групата се присъединява бас-китаристът Антон Антонов и с това оформя пълния й състав. Започват да работят усилено над широк спектър от репертоар, включващ хеви и пауър метъл кавъри, пречупени през своя собствена призма. През 2014 г. съставът се променя, като към него се присъединяват китаристът Явор Георгиев (познат от NANA & THE GANG, SVETLIO AND THE LEGENDS и др.) и барабанистът Стоян Петров (VELVET PROJECT, ERIDAN, THE A.X.E. PROJECT, ETALON), който поема клубните участия. Бандата има множество клубни и фестивални участия и бързо набира скорост.

SAVE YOUR SKIN

Save Your Skin

Save Your Skin

SAVE YOUR SKIN  е Metal Core банда от София. Освен авторски парчета, те свирят и кавъри. Групата съществува от 2012 г., а съставът й е: Максим Иванов – вокали и ритъм китара, Георги Георгиев – соло китара, Йоан Стаматов – бас и Роси Георгиев – барабани. Тяхното демо може да бъде чуто на този адрес.

CITIZEN ERASED

Citizen Erased

Citizen Erased

Софийската Post Hardcore банда CITIZEN ERASED се състои от следните музиканти: Ангел “Ачо” Иванов (вокали, китара), Андрей Чолаков (бек вокали, китара), Стоян Орсов (бек вокали, бас) и Радо Пенев (барабани). Имат записан сингъл, озаглавен “Walls”, вече се готвят да запишат втори.

На 29 ноември излиза брой 118 на списание Про-Рок

Списание Про-Рок, бр. 118На корицата са MACHINE HEAD:
Най-важната метъл банда през последните две десетилетия си поставя задачата да надскочи „The Blackening“ с албум, който функционира против всяка логика на съвремието ни. Новото парче история ли е „Bloodstone & Diamonds“ или просто жертва на грандоманските претенции на един фронтмен, който е започнал да се чувства твърде комфортно в образа на нов метъл месия? Истината е привилегия единствено на времето, но Про-Рок ти дава достатъчно храна за размисъл, за да решиш сам за себе си. От живота на ръба в Оукланд до спънатия триумф в Уембли, и от примитивния натурализъм на „Burn My Eyes“ до горчивата раздяла с дългогодишния басист Adam Duce и търсенето на нови форми за изразяване, всеки един детайл е ключов, за да стигнат MACHINE HEAD там, където са днес – на прага на нов вододелен момент.

Още в броя:
PINK FLOYD, EXODUS, PRIMORDIAL, NIGHTINGALE, JOB FOR A COWBOY, OBITUARY, PRIMUS, NECROPHAGIA, AMARANTHE, MOB RULES, A BREACH OF SILENCE, WOVENWAR, WINTERFYLLETH, HEART IN HAND, ENTICER

Рубрики:
Концертни репортажи: GOTHIC FEST SOFIA 2014, COMBICHRIST, MADBALL, GRANT HART, FATES WARNING
Класически албум: BLUE OYSTER CULT- „Secret Treaties“ (1974)
Скенер – BOLT THROWER
Историята на една обложка – THE BEATLES – „The Beatles“
Произведено в България – МЛЪК!, REDOUND, ХАДЕС, KAYNO YESNO SLONCE
Очаквайте в новия брой на Про-Рок много ревюта, акцентите от изминалия месец, информация за продажби и предстоящи албуми.
Скоро след излизането му ще може да го закупите и в електронен вариант от www.pro-rock.net