The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 373)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

BLEAK REVELATION записват дебютния си албум

Софийската Doom/Death Metal банда BLEAK REVELATION започна записите на дебютния си, все още неозаглавен албум. Той ще съдържа шест парчета и се очаква да види бял свят през първата половина на 2015 г.

Bleak Revelation

Bleak Revelation

Записите се осъществяват в HH Studios, а продуцент на начинанието отново е белгиецът Déhà (CLOUDS, DEOS, MALADIE, IMBER LUMINIS, SOURCES OF I, MERDA MUNDI, SLOW, VAER, WE ALL DIE (LAUGHING), YHDARL и др.), който работи с бандата върху сингъла „Defied By Clouds”.

Bleak Revelation

Bleak Revelation

ТОМА и приятели подгряват Коледния дух с чисто ново парче

Новата песен на младия рокаджия се казва „Сподели Коледа“ и е посветена на топлите празници в края на годината. Както се изразява и самия Тома: “Проектът е изцяло акустичен, с две думи: сгряващ глас и нежни китари, в лицето на много близки за мен приятели музиканти – Бисер Иванов, Георги Янев, Темелко Темелков – Томи и разбира се, Иван Попов – Ванката. Записите се случиха буквално за два дена, като през цялото време в студиото цареше изключително позитивна и приятелска атмосфера, която ще видите и усетите във клипа на парчето!“. Видеото всъщност представлява мейкинг на случилото се в звукозаписното студио, като зад камерата е Петър Димитров – Братовчеда, а по монтажа, заедно с Тома, бачка и небезизвестния Живодар Димитров – Дарко. Изкусният, лек саунд на песента е дело на Димитър Йорданов, Христо Добрев и Илия Ранков.

Тома и приятели

След успеха на последния си сингъл – „Парашут“, певецът решава да намали оборотите и да сподели с хората, магията на коледните празници, като призовава да бъдем добри и да споделяме щастието именно днес, с близки, приятели, роднини и дори със самотните хора на улицата, за които празник също има, както пише и в текста на песента, чиито автор е самият той.

Като подарък за феновете, тази година музикантите решават да пуснат новото си коледно парче, с безплатен даунлоуд от профила им в SoundCloud, така че всички заедно да подгреем Коледния дух със ТОМА и „Сподели Коледа“!

HAMMERHEAD(BG) с коледно-новогодишно METALLICA party

HAMMERHEAD(BG) ще представят своя коледно новогодишен METALLICA трибют концерт. Този път в списъка с песни ще присъстват основно топ композициите на голямата четворка и нови за интерпретаторите парчета. Малко по-музикантските забежки ще бъдат намалени до минимум… или поне колкото е възможно.

Събитието ще се състои на 28 декември в столичния бар Rock IT.

Предстои оповестяването на допълнителна информация.

news_hammerhead_metallica-x-mass

 

Концерт на ЕПИЗОД в Адамс този петък

На 19 декември, петък, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще се състои последният от поредицата конерти на група ЕПИЗОД в дванадесет града на страната. Ще бъде представено и най-новото юбилейно DVD на групата. Началният час на събитието е 22:00, входът е 7 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Концерт на Епизод в Адамс

Членове на групата са: Емил Чендов – вокали, Васил Бележков – китара и клавишни, Симеон Христов – бас китара, Деян Александров – барабани.

От 19:00 ч. ще се проведе търг на Продуентска фирма ЕПИЗОД за придобиване на собственост на игралния филм „Завръщане”. За участие в търга се дава заявка на имейл epizod_bg@abv.bg или на адрес: гр. София, ул. Пиротска №79, за Епизод. Посочват се трите имена, адрес по лична карта, мобилен телефон. Най-късната дата за регистрация на участник е 18 декември 2014 г. (четвъртък) в 23:59 ч. На търга ще присъства нотариус, а спечелилият и продавачът ще могат да изповядат сделката на място и да оформят документите. Първоначална цена на филма „Завръщане” – 8200 лева.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

На 23 декември излиза брой 119 на списание Про-Рок

В новия, 119-ти брой на списание „Про-Рок“, ще откриете и коледeн подарък от група JOHN STEEL – прекрасния им дебютен албум с вокалист самия Blaze Bayley (екс-IRON MAIDEN)!

ВОДЕЩИЯТ МАТЕРИАЛ Е ОБЗОРЪТ ЗА 2014 г.
Този епохален труд се разпростира на цели 18 страници! Ако през годината не сте следили новините редовно, ако сте заровили глава в миналото или пък искате тепърва да навлизате в прекрасния свят на рока и метъла – този наш брой е добро начало и ще запълни всички ваши пропуски. Вътре ще намерите класациите на екипа на списанието, анализите ни по стилове, данните за продажбите на албумите през годината, най-крилатите фрази и скандали – въобще всичко, което имаше значение!

Списание Про-Рок, брой 199

ОЩЕ В БРОЯ
KING DIAMOND: „Знам какво е да висиш там, отвън, на дъжда, снега и студа и да чакаш с нетърпение да зърнеш своя любимец. Навремето събирах автографи – точно затова искам да съм близо до феновете си, защото съм наясно колко специално е това за тях.”
MARDUK: „Разбира се, че имам парче от черепа на Dead, което ми прати Euronymous. Дори е пред очите ми в момента. Има си специално място вкъщи, където съм го поставил.” (Morgan)
АРИЯ: „За съвършенството няма граници. През цялото време си казваме – в новия албум ще отчетем всички грешки от предишните… И ти се струва, че правиш всичко правилно, а накрая виждаш – ето, тук пак съм сбъркал, там не е както трябва. Мисля обаче, че това е неизбежно.” (Виталий Дубинин)
DAVE LOMBARDO: „Има места, които все още не съм открил и мисията ми е да ги изследвам. Например не съм записвал електронна музика и не съм работил с кънтри музикант. Може би ще направя нещо като метъл-кънтри-пънк микс, още не знам.”
FROM THE UNDERGROUND AND BELOW: Топ 20 на ъндърграунд албумите за 2014 г., OBLITERATIONS, TORCH RUNNER, THE DEATHTRIP, SOULBURN

КАКТО И:
PANZER, ANGELUS APATRIDA, BATTLEAXE, PIANOS BECOME THE TEETH, COUNTING DAYS

Рубрики
Класически албум: SOUNDGARDEN – SUPERUNKNOWN
Скенер – GENTLE GIANT
Историята на една обложка – CONVERGE – Jane Doe
Произведено в България – JOHN STEEL, CORPSE

Очаквайте в новия брой на Про-Рок много ревюта, акцентите от изминалия месец, информация за продажби и предстоящи албуми.

Скоро след излизането му ще може да го закупите и в електронен вариант от www.pro-rock.net

ША-ША и BARFLY в Адамс този четвъртък

На 18 декември, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще свирят групите концерт ША-ША и BARFLY. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2014_12_18_sha-sha_barfly

ША-ША ще забавляват публиката със своя репертоар, който е в широки музикални граници: инди, алтернатив, фънк, уейв, уърлд, пънк, поп-рок или простичко: музика без граници. Музиката и аранжиментите си правят сами, а текстовете са дело на Гергана Добрева.

BARFLY са млада банда в състав: Борис – вокали; Сашо – бас; Ники, Любо и Митака – китари, и Чаво – ударни. Участието им ще бъде дебютно за групата на столична сцена. Ще представят новото си авторско парче „Fake“ – записано и продуцирано в Студио Балканджи.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

През януари 2015 г. се навършват 15 години от излизането на първи брой на нюзлетъра The Other Side, изтеглете го сканиран

Неусетно минава времето, все едно беше вчера, когато жадният редактор беше пуснал корени в копирния център в мазето на Енергопроект. Този newsletter е специален, той бележи появата на името The Other Side като медия, фензин, ксероксно издание. На 14 август 1999 г. се проведе фестивалът в Приморско, на който дадохме това име. Идеята беше тази периодична книжка да бъде бюлетин на събитието край морето. За добро или не, изданието от 99-та бе единственото (има репортаж за него в нюзлетъра). В този брой се съдържат репортажи на други култови събития, като АнтиСПИН Феста в Благоевград и Storms In Dreamssilence, провели се през декември същата година. Може би това е едно от първите интервюта на ENTHRALLMENT… И така, януари 2000 г., моя милост откопира на ксерокса малко повечко от 100 такива книжлета, които се разпродадоха на цена от 1 лев. Ще забележите, че доста често фигурира името FORLORN magazine, някъде в периода 1998 – 2002 г. използвахме това име, даже през 2000 г. се появи англоезичен уебзин с него, който бе активен в продължение на две години. За съжаление, голяма част от материалите в него са загубени…

The Other Side undergound metal newsletter #1

Обръщайки се назад, виждам времена, когато нямаше блогове, сайтове правеха малцина, информацията се разпространяваше с флаери и плакатчета „от принтера“, сложени на стратегическо място на Попа, Кравай или Борисова градина… Тогава аз се подписвам като Гого, псевдонимът Mrazek дойде по-късно. В ревю секцията на броя ще видите и няколко текста на Rock Thrashler, който сътрудничи и до ден днешен и един от ударните ни автори.

И накрая, искам да благодаря на всички читатели през годините, както и на всички настоящи и вече ненастоящи сътрудници, редактори, фотографи, главни редактори и просто фенове, отделяли от времето си, за да помагат. Наздраве и поклон! Този сканиран вариант е за всички, като един прекрасен спомен…

Mrazek, жаден редактор

Изтегли с по-добра резолюция:

Изтеглете The Other Side undergorund metal newsletter #1

На 15 декември в „От другата страна“ по радио Варна

От другата странаСпециално интервю с Tomas Lindberg (AT THE GATES). Александър Бояджиев (LAST HOPE, „Re-Act“) за 15-ото издание на фестивала „Hardcore X-Mass“ на 20 декември в София. Гости в студиото варненската пънк банда SHAPE OF SPACE. Представяне на едноименния дебют на БЪЛГАРИ – разговор с Драгомир Драганов („Double D Music“). Пет години ОРАТНИЦА – интервю с Християн Георгиев. Любов Петрова (издателство „Еднорог“) за биографията на Jon Bon Jovi, издадена за първи път на български език.

Слушател на „От другата страна“ ще спечели книгата „Тя отказва да умре“ от Саймън Кърник, предоставена от издателство „СофтПрес“.

В предаването ще звучи музика на: PAPA ROACH, SOLSTAFIR, AXEGRESSOR, EXPECTATIONS, PANTERA, PANZER, THE HILLBILLY MOON EXPLOSION, GHOULTOWN, THE DOORS, VxPxOxAxAxWxAxMxC, MARDUK и др.

Предаването се излъчва всеки понеделник от 20:00 до 23:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.bnr.bg и www.predavatel.com. Официален сайт: www.otdrugatastrana.info

 

Пловдивските трашери MENTAL DESTRUCTION пускат тийзър за предстоящия си сингъл

Пловдивската Thrash Metal група MENTAL DESTRUCTION пусна тийзър с кадри и звук от готвеният сингъл „Bombing Season“. Песента ще бъде част от първият дългосвирещ албум на пловдивските трашери, който ще излезе в средата на януари 2015 г.

Mental Destruction

Mental Destruction

JEREMY? ще представят ново видео и тръгват на турне

Преди броени дни JEREMY? заснеха видеото към техния следващ сингъл „Fake Fruits“. Очаква се нивото на продукцията да вдигне с поне стъпало нагоре критериите в българската рок среда, като мащабът, идейността и реализацията на крайния продукт по нищо няма да отстъпват на предлаганото от най-популярните изпълнители от модерната световна музикална сцена, убеждават от мениджмънта на бандата.

Jeremy? – Fake Fruits

Снимките протекоха при изключително тежки условия, смяна на над десет локации в рамките на две денонощия, всеотдайната и упоритата работа на екип от над тридесет професионалиста. Клипът ще бъде представен в публичното пространство на 17 декември, идната сряда, с което JEREMY? възнамеряват да поканят всички заедно с тях, на път към следващото ниво инди-рокендрол!

Jeremy? – Fake Fruits

С новия проект бандата дава сериозна заявка за намеренията си да не прави компромиси с творчеството си, като същевременно затвърждава присъствието си в артистичното пространство. И получава от каквото има нужда – професионален и отговорен (звезден) екип, който застава зад тях, тяхната музика и визия. Режисьор и главен концептуалист на видеото е Георги Манов, а оператор е Крум Родригес, популярни с класата си едновременно в арт, кино и рекламните среди в България. Заедно с целия екип на Clamer Design Studio, те създават не просто музикално видео, а “сладко-горчив” филм към драматичния блус „Fake Fruits“. Аудио-записите са реализирани в Студио 2 на БНР, а смесването и мастерирането се осъществяват в Ирландия.

Jeremy? – Fake Fruits

“Спазени са всички правила за качествена световна продукция” – коментира мениджърът на групата Мартин Михайлов“Реализацията е поверена изключително и само на доказани професионалисти – от стил и грим, дело на Ека Бичинашвили  и Валентин Вълов, като например и двете имена са референция за изключително квалифицирана работа и с чужди продукции, през различни строго профилирани технически специалисти, до това да имаме две от най-красивите лица от модната сцена: Ивета Димитрова и Ива Янкулова. Двете момичета са не само най-привлекателната и нежна част от целия проект, но и показаха много кураж и дисциплина, истински Rock’n’Roll характер и любов към музиката и JEREMY?

Jeremy? – Fake Fruits

Целият екип тръпне в очакване на 17 декември да сподели момента с всички, които имат нужда да станат свидетели на нещо ново. Нещо добро. Нещо, което е предназначено да стигне далеч и да отведе там и своята публика.

Jeremy? – Fake Fruits

Междувременно, за да бъде поне леко задоволено любопитството до настъпването на самото събитие,  Clamer Design Studio са изготвили и предлагат за гледане серия от кратки откъси, донякъде разкриващи настроението, внушенията и стилът на работа в и по клипа.

Ден по-късно, на 18 декември, групата се отправя на десетдневно турне у нас, което ще стартира от Благоевград, през Пловдив, Бургас, Сливен, Стара Загора, Габрово, Варна, Русе, Плевен, завършвайки с голям новогодишен концерта на 31 декември в Терминал 1, София.

Ето и точните дати и локации:

18 декември, четвъртък – клуб Underground, Благоевград
19 декември, петък – клуб Петното, Пловдив
20 декември, събота – клуб Бар без име, Бургас
21 декември, неделя – клуб Тангра, Сливен
22 декември, понеделник – клуб Il Mondo, Стара Загора
23 декември, вторник – клуб Под Театъра, Габрово
25 декември, четвъртък – клуб Vintage 33, Варна (+ Shakermaker)
26 декември, петък – клуб Max, Русе
27 декември, събота – клуб Galaxy Bowling, Плевен
31 декември, сряда – клуб Терминал 1, София (+ RAJA)