The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 370)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

ODD CREW пуснаха първото демо от новия си албум

ODD CREW обещаха преди няколко дни, че ще го качат за свободно слушане в Youtube, веднага щом достигнат 20% от целта на кампанията им в IndieGoGo.

Около Коледа бандата обяви, че новият им албум ще е продуциран от Jason Suecof. Някои от имената, с които той е работил са: DEVILDRIVER, CHIMAIRA, TRIVIUM, ALL THAT REMAINS, SIX FEET UNDER, WHITECHAPEL и др.

Odd Crew

За да успеят да финансират смелия си проект ODD CREW започнаха crowd-funding кампания в най-популярния интернационален сайт за целта: IndieGoGo. И вече са събрали 20% от нуждните им средства. И както обещаха в новогодишното им пожелание качиха за свободно слушане в Youtube първото демо от новия им албум.

В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ и „BNT World“ на 8 и 11 януари

В „Гласовете на рока“ по „БНТ2“ на 8 януари (четвъртък) от 23:25 ч. очаквайте GUS G., PRETTY MAIDS, KROKUS, EUROPE, JORN, GOTTHARD, SABATON и HELLOWEEN, както и SEVI, DOWNER KILL, ERIDAN, СИГНАЛ и AURA или „Kavarna Rock 2014“.

Водещият Мартин Николов и Helloween

Водещият Мартин Николов и Helloween

По „BNT World“ предаването ще бъде излъчено на 11 януари (неделя) от 14:30 часа.

Повторение на „Гласовете на рока“ можете да гледате по „БНТ2“ на 11 срещу 12 януари (неделя срещу понеделник) от 2:10 часа, както и по „BNT World“ на 15 срещу 16 януари (четвъртък срещу петък) от 1:00 часа.

Предаването може да се гледа директно онлайн и на tv.bnt.bg

На адрес www.bnt.bg могат да бъдат гледани онлайн стари издания на „Гласовете на рока“.

Три групи подадоха ръка на Снежа в Адамс

SAVE YOUR SKIN, EAGLE HEART и CITIZEN ERASED подкрепиха Снежа Трухчева в борбата й с болестта Паркинсон. Групите свириха безвъзмездно, като целият вход и сумата, събрана в кутията, бяха дадени на Снежа (общо 326 лева). Желаещите да помогнат, могат да го сторят, като преведат директно пари на IBAN BG65STSA93000021511677, Банка ДСК, за Снежана Петкова Трухчева, или изпратят SMS на номер 17777 с текст DMS Sneja. По този начин дарените средства отиват единствено само за лечението.

Citizen Erased

Citizen Erased

Въпреки мразовитото време и делничния ден, в бар-клуб „Адамс“ дойдоха фенове на рока и приятели на Снежа. Шоуто бе открито от CITIZEN ERASED, които в шеговит стил изсвириха парчетата си, представиха и парчето от втория им сингъл, което записаха в неделя и ще излезе официално съвсем скоро. Въпреки някои бръмове в озвучаването, бандата гореше от ентусиазъм. Този път тримата вокалисти трябваше да си разпределят два микрофона, но това не им попречи да нажежат атмосферата в клуба, че и танци се заформиха. След концерта Андро (китара, бек вокал) ми сподели, че искат да продължат да помагат, аз им вярвам и ще ги подкрепям чрез страниците на The Other Side.

Save Your Skin

Save Your Skin

Втори на сцената са SAVE YOUR SKIN – представиха две авторски песни и няколко кавъра, като няколко на старата METALLICA (единият бе на „Seek And Destroy“), PANTERA и още… Погото се нажежи, самата група подканваше публиката към активност.

Eagle Heart

Eagle Heart

Последни свириха EAGLE HEART – при тях погото се кротна, но пък хората повече си куфееха на място с питие в ръка. Те свириха кавъри на Rock и Metal класики (DEEP PURPLE и LZ бяха тези, които запомних). Раздадоха се напълно за публиката.

dms-sneja

Всеки може да помогне

Така завърши една вечер, в която групи, фенове и клуб протегнаха ръка за помощ. Всеки от нас може да помогне, отваряйки си сърцето.

Mrazek

6 януари 2015 г., София, бар-клуб „Адамс“

ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ отново ще пее мръсни песни в Адамс в събота

На 10 януари, събота, в бар-клуб “Адамс” Марио и Пресли от ОРКЕСТЪР ИЗОМРУДЪ ще пеят мръсни песни и ще вдигнат градуса на макс. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2015_01_10_izomrud

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

HYPERBOREA, IMPENITENCE и WARSCUM в Jet Rock на 24 януари

На 24 януари 2015 г., събота, в столичния клуб Jet Rock ще има Death Metal вечеринка с много танци с българските банди HYPERBOREA, IMPENITENCE и WARSCUM. Вратите отварят в 20:30 ч., началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 6 лева. Сцената се намира на бул. Тотлебен 38.

news_jet-rock_2015_01_24_hyperborea

PERUN в Адамс този петък

На 9 януари, петък, на сцената на бар-клуб “Адамс” ще се състои концерт на група PERUN. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2015_01_09_perun

Бандата е в състав:

Васко – барабани
Митко – китара и вокал
Краси – бас
Иван – китара и вокал

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

ODD CREW обявиха кога ще пуснат първото демо от новия си албум

ODD CREW пуснаха видео с пожелания за новата 2015 г., в което също така благодарят на феновете си, за това че успяха за няколко дни и то по празниците, да съберат над 10% от средствата, които им трябват за да запишат албума си в AudioHammer Studios, Флорида с продуцент Jason Suecof (DEVILDRIVER, CHIMAIRA, TRIVIUM, ALL THAT REMAINS, SIX FEET UNDER, WHITECHAPEL и др.)

Момчетата обявиха и че в ще качат за безплатно слушане първото демо от новия си албум, веднага след като кампанията им в IndieGoGo достигне 20% от целта си. В самото видео може да се чуе и съвсем малка част от въпросното парче, което всъщност е и първия досег на феновете до новият албум.

Odd Crew

Преди Нова година групата обяви за кампанията за събиране на средства за запис на новия си албум.

На 6 януари е концертът в помощ на Снежа

На 6 януари 2015 г. в бар-клуб “Адамс” ще се състои благотворителен концерт с участието на групите SAVE YOUR SKIN, EAGLE HEART и CITIZEN ERASED в помощ на Снежа Трухчева, която се бори с коварната болест Паркинсон и се нуждае от средства за лечение.

Началото на събитието е от 19:00 ч., входът е 5 лева, като цялата събрана сума ще бъде дарена на Снежа. Допълнителни средства ще се набират и в кутия.

news_adams_2015_01_06_snezha

Предвижда се провеждането на още благотворителни концерти в подкрепа на каузата. Ако има желаещи да я подкрепят безвъзмездно, нека се свържат с Райна Ангелова на телефон 0877936456.

Ето информация за самите участници в концерта:

EAGLEHEART

EagleHeart

EagleHeart

Групата e създадена през март месец 2013 г., като тогавашния й състав е Десислава Кертева – вокали, Кирил Кертев – китари и Живдар Димитров – барабани. Малко след това към групата се присъединява бас-китаристът Антон Антонов и с това оформя пълния й състав. Започват да работят усилено над широк спектър от репертоар, включващ хеви и пауър метъл кавъри, пречупени през своя собствена призма. През 2014 г. съставът се променя, като към него се присъединяват китаристът Явор Георгиев (познат от NANA & THE GANG, SVETLIO AND THE LEGENDS и др.) и барабанистът Стоян Петров (VELVET PROJECT, ERIDAN, THE A.X.E. PROJECT, ETALON), който поема клубните участия. Бандата има множество клубни и фестивални участия и бързо набира скорост.

SAVE YOUR SKIN

Save Your Skin

Save Your Skin

SAVE YOUR SKIN  е Metal Core банда от София. Освен авторски парчета, те свирят и кавъри. Групата съществува от 2012 г., а съставът й е: Максим Иванов – вокали и ритъм китара, Георги Георгиев – соло китара, Йоан Стаматов – бас и Роси Георгиев – барабани. Тяхното демо може да бъде чуто на този адрес.

CITIZEN ERASED

Citizen Erased

Citizen Erased

Софийската Post Hardcore банда CITIZEN ERASED се състои от следните музиканти: Ангел “Ачо” Иванов (вокали, китара), Андрей Чолаков (бек вокали, китара), Стоян Орсов (бек вокали, бас) и Радо Пенев (барабани). Имат записан сингъл, озаглавен “Walls”, вече записаха и втори, като съвсем скоро ще разберем подробности за него.

На 5 януари в „От другата страна“ по радио Варна

От другата странаСпециално интервю с Виталий Дубинин (АРИЯ). За новото EP на DAY 40 „Naturicide“ – разговор с основателя и китарист на групата Денчо Димитров. Представяне на стихосбирката на Веселина Ангелова – „Кой смее да се оплаква“.

В предаването ще звучи музика на: RAGE, CANDLEMASS, RIGOR MORTIS, GORMATHON, MARDUK, PRETTY MAIDS, TRIPTYKON, TANKARD, CALIFORNIA BREED, WEAPON UK, ACYL и др.

Предаването се излъчва всеки понеделник от 20:00 до 23:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.bnr.bg и www.predavatel.com. Официален сайт: www.otdrugatastrana.info