The Other Side

Начало » Българска сцена (Страница 366)

Category Archives: Българска сцена

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

HYPERBOREA с концерт в Свищов на 28 февруари

На 28 февруари 2015 г., събота, столичната Death Metal група HYPERBOREA ще свири в Свищов. Мястото е Stones Coffee Bar (ул. Сава Пенев 1), началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 4 лева.

news_Hyperborea_Svishtov

DIMHOLT се присъединяват към концерта на ALLOCHIRIA и RYVULET на 29 март

Гръцката Post-Sludge група ALLOCHIRIA и берлинската Post-Rock/Post-Doom група RYVULET ще забият в столичния Bar ZAR (ул. Цар Самуил 50) на 29 март, неделя, по случай 15-годишнината на The Other Side. Към тях се присъединява българската Black Metal банда DIMHOLT.

Dimholt

Dimholt

Групата е създадена през 2003 г., а в настоящия си състав е от 2007 г.: Woundheir – вокали, Асен – китари, Румен – китари, Явор – бас и Станимир – барабани. През 2014 г. излезе дебютният им албум “Liberation Funeral”, момчетата направиха минитурне с VRANI VOLOSA и THE REVENGE PROJECT в Румъния, бяха съпорт на ROTTING CHRIST в София.

Прочетете интервюто с DIMHOLT на нашите страници.

Станаха ясни още подробности около събитието: началният час ще бъде 20:00 (вратите на клуба отварят в 19:00 ч.), а входът на място ще бъде 12 лева. Организаторите пускат 25 промоционални билета на цена 10 лева в мрежата на eTicketsMall (до изчерпване на количеството).

За концерта ще бъде обявена още една българска група, очаквайте подробности.

ALLOCHIRIA е Post-Sludge група от Атина, Гърция. Те се формират през 2008 г. и издават едноименно EP през 2010 г. През януари 2014 г. сами издават техния първи дългосвирещ албум, озаглавен “Omonoia” [omonoia означава “мир” на гръцки език, но също така това е наименованието на централния площад в Атина]. Бандата е свирила на множество концерти в различни гръцки градове.

RYVULET са Post-Rock/Post-Doom група от Берлин. Да предприемеш нещо като пътешествие през безкрайните ландшафти – да пътуваш сам през мистериозни долини, следвайки гневните реки към огромните планини. Може би тези думи ще ви напомнят за Post-Rock групата на съседа ви? Julien (ударни), Philipp (китара), Vinc (китара) и Bennet (бас) поемат в друга посока: целият път е проучен в обратно направление, всеки детайл на маршрута се потапя в тъмната маса на забравата. Минималистични и спокойни Ambient пасажи, вървят ръка за ръка с мрачни и тежки рифове. Тези елементи идват заедно и създават мрачна атмосфера.

CORECOM и гърците CRAANG свирят в София на 27 февруари

На 27 февруари 2015 г. (петък) в столичния клуб Mixtape 5 (B-side) ще си дадат среща начупените, тежки и лепкави като пресен асфалт рифове на нашенската банда CORECOM с психеделичната и мрачна отнесеност на гърците от CRAANG.

Концертът ще даде старт на балканското турне на CORECOM в подкрепа на дебютния им албум „Crawling Under The Heavy Foot Of Addiction”, което продължава следващата вечер в легендарния солунски клуб “8 Ball” заедно с още една банда от домакинското крю – HOGG.

news_Craang & Corecom Poster

Най-хубавото в случая е, че родната група получава сериозна подкрепа в лицето на заформяща се underground мрежа от организации, фестивали, музикални формации, медии, заведения и фен клубове от повечето балкански страни.

Началото на събитието в клуб Mixtape 5 е от 21:00 ч., входът е 7 лева. И тъй като CORECOM се ползват с подкрепата на Wrong Fest 2015, всички, вече закупили двудневен пас за фестивала, ще могат да посетят концерта само срещу 5 лева, стига да покажат паса си на входа. Иначе билети могат да бъдат закупени от мрежата на TicketLogic BG.

Шеки и Стефан свирят в Адамс с акустична програма

На 12 февруари, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще изнесат своята акустична програма Шеки и Стефан. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2015_02_12_sheky_stefan

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Jameson – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 50 лева
*Jim Beam – – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 50 лева
*Царска водка – – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 40 лева
*Famous Grouse – бутилка от 700 мл + подарък шоко стафиди – 50.00 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

Заведението работи вече и всяка сряда и четвъртък след 17:00 ч. като бар.

На 9 февруари в „От другата страна“ по радио Варна

От другата странаСпециално интервю с Björgvin Sigurðsson (SKÁLMÖLD). Разговор с Jussi Helenius (AXEGRESSOR). Бойко Гюров с последни новини за концерта на ELUVEITIE, SKÁLMÖLD и WIND ROSE в София на 15 февруари. Атанас „Saxon“ Димитров за обиколката на финландската траш метъл банда AXEGRESSOR в България и за „Thrashing Mania XVII“ на 17 февруари в София. Представяне на новия сингъл на DARK SPIRIT „Make a Stand“ – разговор с китариста Борислав Стоянов. В „Мазето на Вакашински“Ясен Вакашински представя мелодичната немска блек метъл банда DARK FORTRESS.

В предаването ще звучи музика на: IN THIS MOMENT, HALESTORM, THE ANSWER, METALWINGS, UGLY KID JOE, ODD CREW, NEGURA BUNGET, RYVULET, CANNIBAL CORPSE, CANCER, RAGE и др.

Предаването се излъчва всеки понеделник от 20:00 до 23:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.bnr.bg и www.predavatel.com. Официален сайт: www.otdrugatastrana.info

Valentine’s Massacre на фаталния петък 13-ти в Mixtape 5

На 13 февруари, фаталния петък, в малката зала на столичния клуб Mixtape 5 българските групи DASH THE EFFORT, FATE MEANS NOTHING, COPROSTASIS, ПРОКАЗА, REBIRTH CAPITOL и AS ORCHIDS WITHER ще потрошат инвентара по време на мини-феста „Valentine’s Massacre 2015“. Вратите отварят в 18:30 ч., танците започват в 19:00, като събитието е за всички възрасти до 22:30 ч., след това става „18+“. Входът е 7 лева.

news_valentines_massacre

 

JEREMY? и JIN MONIC довечера в Терминал 1

JEREMY? и JIN MONIC ще се включат тази събота в традиционното за клуб Терминал 1 събитие, наречено Rock’N’Roll Live Night. Двете групи ще изпълнят общо четири концертни сета по около 45 минути всеки от тях. Преди, в паузите, както и след живите изпълнения музиката ще бъде селектирана от екип на Терминал 1. Освен немалко на брой авторски песни, JEREMY? и JIN MONIC ще изпълнят и много кавъри. Клубът ще отвори врати в 21:00 ч., а изпълненията на живо започват в 22:45 ч.

news_terminal1_2015_02_07_jeremy

BLEAK REVELATION ще подгряват на концерта на NEGURA BUNGET и GRIMEGOD

Българската Doom/Death Metal банда BLEAK REVELATION ще се присъедини към концерта на NEGURA BUNGET и GRIMEGOD на 12 март 2015г. в столичния Bar ZAR.

Bleak Revelation

Bleak Revelation

Дебютният албум на групата ще носи името „Afflictive Seclusion“. По план изданието трябва да види бял свят на 5 март – броени дни преди концерта. Продуцент на творбата отново е белгийският музикант Déhà (CLOUDS, DEOS, MALADIE, IMBER LUMINIS, SOURCES OF I, MERDA MUNDI, SLOW, VAER, WE ALL DIE (LAUGHING), YHDARL и др.), работил с групата и върху сингъла „Defied By Clouds“.

NEGURA BUNGET ще дойдат у нас в един специален за тях момент. Само две седмици преди концерта в София е датата, насрочена за издаване на първата част озаглавена „Tau” от амбициозен мега проект, наречен „Transilvanian Trilogy“.

Билетите са в продажба онлайн на www.liveandloud.net на цена от 18.50 лева на предварителна продажба, а в деня на концерта цената ще е 20 лева.

Negura Bunget in Sofia

EXTREMUM и M-OTIVE в Адамс тази събота

На 7 февруари, събота, в бар-клуб “Адамс” ще свирят групите EXTREMUM и M-OTIVE. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

news_adams_2015_02_07_extremum_m-otive

M-OTIVE са Рене Банова, Христо Шуманов, Димитър Димитров и Деян Петков, а EXTREMUM е в следния състав: Дени – бас и вокали, Боби – вокали и китара, Димитър Димитров – барабани – двете банди имат общ музикант зад комплекта ударни.

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък

За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.

За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)

Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114

Заведението работи вече и всяка сряда и четвъртък след 17:00 ч. като бар.

news_adams_primotzii

Българско участие във “Vivaldi Metal Project”

“От “Vivaldi Metal Project” добавиха още един нов невероятен вокалист в състава на проекта” – коментира британският сайт Keys To Shredding, като добавя – „Българска метъл певица добавя своя глас към албума. Той е с диапазон на контраалт до алт“. 

Създателите и координатори на проекта: италианският композитор и клавирист Mistheria (Bruce Dickinson, Rob Rock, Roy Z, Mark Boals, John West, John Macaluso и др.) и басистът Alberto Rigoni (SOLO, TWINSPIRITS), са написали специални вокални партии за Мария Диез от RAMPART.

Мария Диез - Rampart

Мария Диез – Rampart

Друго име, което наскоро бе анонсирано като причастно на проекта е това на американският басист Steve di Georgio (DEATH, AUTOPSY, CONTROL DENIED, EPHEL DUATH, OBSCURA, ARTENSION, FAUST, PAINMUSEUM, SUICIDE SHIFT, SOEN, VINTERSORG, DRAGONLORD, ICED EARTH, SEBASTIAN BACH, OBITUARY, SADUS). Списъкът продължава да се попълва.

Нека припомним, че до сега бяха обявени: клавиристът Rick Wakeman (YES), басистът Barry Sparks (Yngwie Malmsteen, MSG, UFO, DOKKEN), клавиристът Vitalij Kuprij (ARTENSION, RING OF FIRE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA), китаристът Roger Staffelbach (ARTENSION, ARTLANTICA), басистът Andreas Passmark (ROYAL HUNT), басистът Lars Lehmann (Uli Jon Roth, Vinnie Moore), барабанистът Tom Asvold (POLARIZATION, PAINCRAZE, DIMENSION34), китаристът Giovanni Tommasucci, клавиристът Pawel Penksa, китаристът Fabrizio Leo, китаристът Srdjan Brankovic (ALOGIA), китаристът Emir Hot, китаристът Pier Gonella (MASTERCASTLE), китаристът Andy Basiola, китаристът Tommy Denander,  китаристът Ivan Mihaljevic, китаристът Rick Renstrom, китаристът Roger Staffelbach, китаристът Neil Zaza, барабанистът Maurizio Boco, вокалистът Goran Nystrom (TWINSPIRITS, SILENT CALL), оперният певец Stefano Stex Sbrignadello, вокалистът Mark Boals (Yngwie Malmsteen, RING OF FIRE, ROYAL HUNT), басистът Mike Lepond (SYMPHONY X), барабанистът Daniel “Dani” Loeble (HELOWEEN, Blaze Bayley), вокалистът Rob Rock (IMPELLITTERI), вокалистът Lance King (EMPIRE, DEFYANCE, DECIBEL, PYRAMAZE), барабанистът Chris Adler (LAMB OF GOD), вокалистът Chitral ‘Chity’ Somapala (AVALON, FIREWIND, POWER QUEST), клавиристът Douglas R. Docker, китаристът Tommy Denander (TOTO, Michael Jackson, Alice Cooper), Roni Sauaf (KATTAH), китаристът Joe Stump (REIGN OF TERROR, RAVEN LORD), барабанистът John Macaluso (ARK, LABRIE, Yngwie Malmsteen) и китаристът Andy Midgley (POWER QUEST).

Vivaldi Metal Project

Продължава да тече и конкурсът за метъл аранжимент на “Spring – 2nd movement, Largo, RV 269”, повече подробности за който могат да бъдат намерени на официалната страница на проекта – www.vivaldimetalproject.com 

Следващото участие на Мария Диез и RAMPART е на 7 февруари (събота) в клуб Eight Ball, Солун,  като специални гости на германците SCANNER.

Мария Диез - Rampart

Мария Диез – Rampart