Начало » Българска сцена (Страница 366)
Category Archives: Българска сцена
CORECOM и гърците CRAANG свирят в София на 27 февруари
На 27 февруари 2015 г. (петък) в столичния клуб Mixtape 5 (B-side) ще си дадат среща начупените, тежки и лепкави като пресен асфалт рифове на нашенската банда CORECOM с психеделичната и мрачна отнесеност на гърците от CRAANG.
Концертът ще даде старт на балканското турне на CORECOM в подкрепа на дебютния им албум „Crawling Under The Heavy Foot Of Addiction”, което продължава следващата вечер в легендарния солунски клуб “8 Ball” заедно с още една банда от домакинското крю – HOGG.

Най-хубавото в случая е, че родната група получава сериозна подкрепа в лицето на заформяща се underground мрежа от организации, фестивали, музикални формации, медии, заведения и фен клубове от повечето балкански страни.
Началото на събитието в клуб Mixtape 5 е от 21:00 ч., входът е 7 лева. И тъй като CORECOM се ползват с подкрепата на Wrong Fest 2015, всички, вече закупили двудневен пас за фестивала, ще могат да посетят концерта само срещу 5 лева, стига да покажат паса си на входа. Иначе билети могат да бъдат закупени от мрежата на TicketLogic BG.
Шеки и Стефан свирят в Адамс с акустична програма
На 12 февруари, четвъртък, в бар-клуб “Адамс” ще изнесат своята акустична програма Шеки и Стефан. Началният час на събитието е 21:00, входът е 5 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Клубът предлага и задължителните промоции:
*Jameson – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 50 лева
*Jim Beam – – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 50 лева
*Царска водка – – бутилка от 700 мл + порция ядки по избор – 40 лева
*Famous Grouse – бутилка от 700 мл + подарък шоко стафиди – 50.00 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък
За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.
За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)
Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114
Заведението работи вече и всяка сряда и четвъртък след 17:00 ч. като бар.
JEREMY? и JIN MONIC довечера в Терминал 1
JEREMY? и JIN MONIC ще се включат тази събота в традиционното за клуб Терминал 1 събитие, наречено Rock’N’Roll Live Night. Двете групи ще изпълнят общо четири концертни сета по около 45 минути всеки от тях. Преди, в паузите, както и след живите изпълнения музиката ще бъде селектирана от екип на Терминал 1. Освен немалко на брой авторски песни, JEREMY? и JIN MONIC ще изпълнят и много кавъри. Клубът ще отвори врати в 21:00 ч., а изпълненията на живо започват в 22:45 ч.

EXTREMUM и M-OTIVE в Адамс тази събота
На 7 февруари, събота, в бар-клуб “Адамс” ще свирят групите EXTREMUM и M-OTIVE. Началният час на събитието е 22:00, входът е 6 лева. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

M-OTIVE са Рене Банова, Христо Шуманов, Димитър Димитров и Деян Петков, а EXTREMUM е в следния състав: Дени – бас и вокали, Боби – вокали и китара, Димитър Димитров – барабани – двете банди имат общ музикант зад комплекта ударни.
Клубът предлага и задължителните промоции:
*Bushmills – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Jim Beam – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 50 лева
*Sobieski Vodka – бутилка от 700 мл + 4 безалкохолни по избор – 40 лева
*Captain Morgan – голям ром (100 мл) за 7 лева + кока кола – подарък
За любителите на бира е охладено Столично тъмно и Ариана (наливни), както и много видове бутилирана.
За почитателите със спортен дух заведението е осигурило джага (безплатно) и дартс (0,50 лева)
Телефони за резервация: 0887 882 902; 0878 100 114
Заведението работи вече и всяка сряда и четвъртък след 17:00 ч. като бар.




Специално интервю с Björgvin Sigurðsson (SKÁLMÖLD). Разговор с Jussi Helenius (AXEGRESSOR). Бойко Гюров с последни новини за концерта на ELUVEITIE, SKÁLMÖLD и WIND ROSE в София на 15 февруари. Атанас „Saxon“ Димитров за обиколката на финландската траш метъл банда AXEGRESSOR в България и за „Thrashing Mania XVII“ на 17 февруари в София. Представяне на новия сингъл на DARK SPIRIT „Make a Stand“ – разговор с китариста Борислав Стоянов. В „Мазето на Вакашински“ – Ясен Вакашински представя мелодичната немска блек метъл банда DARK FORTRESS.






