The Other Side

Начало » 2018 (Страница 59)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

SLAVE PIT показаха кратко видео от записите на дебютния си албум

Софийските трашери SLAVE PIT разпространиха кратко видео от записите на заглавната песен на техния дебютен албум „Massacre On The Battlefield“.  Те наскоро ще обявят официалната дата на издаване и промоция в София и краткото турне по бойните полета в есенния период.

Slave Pit - Massacre On The Battlefield

Видеото и текста на песента „Massacre On The Battlefield“ можете да видите на този адрес.

Концерт на URAN 242 и PHOENIX в Адамс тази неделя

На 18 март, неделя, в бар-клуб „Адамс“ гостуват URAN 242 и PHOENIX. Началото на събитието е от 19:30 ч., входът е 6 лева.

Концерт на Uran 242 и Phoenix в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Спечелете билет за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас

Спечелете още една покана за концерта на ROTTING CHRIST в Бургас на 21 април 2018 г. в Спортна зала „Бойчо Брънзов“, любезно предоставена от Broken Silence. За целта трябва да направите две стъпки: да споделите на стената си в някоя от социалните мрежи тази публикация или плаката на събитието, след това да попълните формата и да посочите правилния отговор. Втората ни игра ще приключи на 29 март, когато победителят ще бъде определен чрез жребий.

Напомняме, че българските групи, които ще подгреят събитието са THE REVENGE PROJECTVRANI VOLOSATHE OUTER LIMITS и 8 M/S. Специални гости са гръцките Thrash Metal ветерани SPIDER KICKERS.

Билетите за концерта са в продажба на цена от 30 лева в мрежата на TicketPro и партньорската мрежа: Office 1 Superstore, бензиностанции OMV, Билетен център на НДК, билетна каза на Арена „Армеец“, магазини На Тъмно, Orange Tickets, Usit Colours, каса Летен театър (Бургас), магазин Саунд Гардън (Бургас), магазин Яко (София), Дворец на културата и спорта (Варна), Мюзик център (Пловдив) и др.

За приключилата първа игра въпросът беше: „През коя година ROTTING CHRIST дойдоха в София по покана на The Other Side?“ – верният отговор е 2005. Получихме 31 отговора, 10 от които верни. Чрез жребий бе определен печелившият, това е Рени Тръпчева от Варна.

Концерт на Rotting Christ в Бургас

Румънската NIGHTWISH трибют банда NEW PROSCENIUM в Адамс тази събота

На 17 март, събота,  на сцената на бар-клуб „Адамс“ отново гостува румънската NIGHTWISH трибют банда NEW PROSCENIUM. Началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 10 лева.

Трибют на Nightwish с румънците New Proscenium в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

Mike Terrana пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Mike Terrana, ERIDAN и ALTER BRIDGE. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 18 март (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на DIMMU BORGIR, INCUBUS, SKINDRED и BLACK LABEL SOCIETY.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанe барабаниста Mike Terrana (TARJA, ex-AXEL RUDI PELL) и ще бъде представена българската банда ERIDAN. В шоуто бъде излъчен концерт на U2 и репортаж от финландския фестивал “Tuska Open Air 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха ALTER BRIDGE за българските фенове.

Водещият Васко Катинчаров и Mike Terrana

Водещият Васко Катинчаров и Mike Terrana

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c BON JOVI, SHOKRAN ще правят кавър на LINKIN PARK, класическата песен ще бъде нa UGLY KID JOE, в “Exotic“ ще бъдат представени END THESE DAYS, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на MINISTRY в България през 2008 г. Клипове и концертни изпълнения на TOM KEIFER, IN THIS MOMENT и AMERICAN HEAD CHARGE също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.

KAMELOT са последната група на афиша на фестивала „Варна мега рок”

Американската Power Metal група KAMELOT също идва на фестивала „Варна мега рок”, който ще се проведе на 18 и 19 август 2018 г. на Пристанище Варна. Предвожданите от Thomas Youngblood музиканти ще излязат на сцената непосредствено преди Глен Хюз на първия фестивален ден.

Kamelot

Kamelot

Другите участници са Глен ХюзNIGHTWISH и APOCALYPTICA, а българските групи, които ще се включат във фестивала са БТР, KROSSFIRE, КИКИМОРА, BENDIDA и КОНКУРЕНТ.

Купи билет за Varna Mega Rock 2018

Билети се продават в платформата на eTicketsMall. От 1 март до 18 юли те струват 90 лева. Месец преди фестивала цената им ще бъде 120 лева. Цонко Цонев заяви, че пространството в Порт Варна е ограничено и препоръчваме феновете да подсигурят билетите си навреме, за да не рискуват да пропуснат фестивала. Входът е безплатен за деца под 12 г. Еднодневни билети на този етап не се предвиждат.

Руска вечер в Адамс този петък

Този петък, 16 март, на сцената на бар-клуб „Адамс“ гостуват Надя Валентинова и Ники Атанасов, които ще представят  песни от репертоара на АРИЯ, Валерий Меладзе, Владимир Висоцкий, Булат Окуджава, София Ротару, Филипп Киркоров, Натали, Григорий Лепс, Михаил Шуфутинский, ЛЮБЭ, Миша Гулько, Виктор Королев и разнообразие от традиционни руски романси, военни и бандитски песни….. Началото на събитието е от 22:00 ч., входът е 10 лева.

Руска вечер в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

“The Garden” от UNITOPIA в “Картини от една изложба”

Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “The Garden” от UNITOPIA. Събота, 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.

Музикантите от австралийската група UNITOPIA се опитват да предизвикат в сърцето и душата на слушателя ярки образи и да провокират с теми за забързаното темпо на живота и човешките взаимоотношения, политическите и социалните сблъсъци, представени изключително в положителна и възвисяваща светлина.

В музикално отношение те възприемат стила Progressive Rock като рамка, в която включват елементи от такива жанрове като класическа музика, World, Jazz, Hard Rock и Groove.

Във втория студиен албум на UNITOPIA“The Garden” („Градината“) – откриваме идеята за пътешествие във времето и пространството, като отправна точка е една „градина“, която предоставя сцена за полета на фантазията, за размисли около живота и смъртта, за нещата, които ни нараняват и начините да ги преодолеем.

Unitopia - The Garden

Unitopia – The Garden

Пианистът и китаристът Sean Timms споделя:

„Заедно с певеца Mark Trueack пишем всички текстове за UNITOPIA. Ние двамата гледаме нещата от различен ъгъл. Обикновено Mark съчинява моментално текстовете, докато аз имам нужда да работя повече време върху тях. За мен е много важно поетичният образ да бъде възможно най-точно представен. Вдъхновението за Mark идва от неговите сърдечни преживявания, докато аз се вдъхновявам от четене, наблюдения и житейски опит. Основните теми на нашите текстове са в доста широк диапазон, но като цяло се стремим да изразим положително отношение към тях. Има твърде много отрицателни неща около нас, затова искаме да поддържаме положителното. Дори когато всичко изглежда мрачно, все пак си мислим, че може да се намери светлина в края на тунела. Някои слушатели може да смятат, че това не е възможно или твърде опростено. Може и да е така, но това няма да промени нашия подход към текстовете ни. Искаме слушателят да бъде извисяван от нашата музика, и да пишем положителни текстове е един от начините да го направим.

Песента „Градината“ се появи след като с Mark видяхме реклама за фестивала „Градината на неземните удоволствия“ и си спомнихме за картината „Градината на земните удоволствия“ от Hieronymus Bosch. Това стана отправна точка за текста, в който се опитахме да представим някакво странно, фантастично и чудновато място, където човек може да отиде и напълно да забрави заблудите си, да се отдаде на всяка своя прищявка и да изпълни всяко свое желание. Същевременно ние знаем, че понякога нещата, които са приятни, не винаги са добри за нас. По този начин водим постоянна борба между удоволствията на живота и грижата за ума, тялото, душата и емоциите.

В други песни пък се виждаме как летим със самолет или сърфираме в океана, но има и теми за това какво се случва с нас, когато умрем, за стремежа ни да бъдем себични и какво би станало със света, ако поне малко променим тази нагласа, за паденията ни в житейските ситуации и начините да ги преодолеем, за любовта, която не познава времеви и пространствени ограничения, за високия дух на миньорите от рудника в Beaconsfield, Тасмания, които прекараха 321 часа в затворено пространство, – всичко това събрано в нашата градина“ – завършва Sean Timms.

Албума “The Garden” или „Градината“ ще чуем в предаването “Картини от една изложба” на програма “Хоризонт” на БНР в събота, 17 март, след новините от 21:00 ч.

Концерт на ТРОТИЛ в Адамс този четвъртък

На 15 март, четвъртък, в бар-клуб „Адамс“ гостуват легендарните ТРОТИЛ. Началото на събитието е от 21:00 ч., входът е 7 лева.

Концерт на Тротил в Адамс

За повече информация посетете www.barclubadams.com където ще намерите всичко на едно място – календар с предстоящите събития, снимки от минали събития, промоции, коментари и всичко друго, което ви интересува. Сцената се намира на ул. Ангиста 6 (до пл. Сточна Гара).

КОНКУРЕНТ отбелязват 30 години на сцена с концерт в зала Универсиада на 24 март

Емил Анчев, фронтменът на КОНКУРЕНТ, преди големия концерт 30 години на сцена: “Спомням си началото – все едно, че беше вчера!”
От бандата готвят специален жест към най-дейния, най-пеещия и готин фен на концерта.

На 24 март, в столичната зала Универсиада, група КОНКУРЕНТ ще отбележи 30 години на сцена! Билетите все още са в продажба на касите на Eventim и всичките им търговски партньори в страната. Помежду трескавата подготовка за голямото събитие, Емил Анчев, неизменен фронтмен и лице на КОНКУРЕНТ през всичките години от съществуването на състава, споделя вълненията и мислите си преди концерта.

30 години Конкурент

Поглеждайки назад във времето, Емил разказва: „Спомням си началото – все едно, че беше вчера. Толкова бързо минаха тези над 30 години. Спомням си само хубави неща. Това, че исках да направя група, как я направих, как намирах музикантите. Тогава нямаше места, на които да се събираме. Оттук-оттам познати ми препоръчваха музиканти и така се формира групата. Фактическият рожден ден на бандата е 4-ти април 1986 година, когато изнесохме концерт в един Младежки дом. Концертът първоначално ни беше забранен от Комсомола, заради наша снимка пред гробницата на Батенберг. На нея сме облечени в кожени дрехи и сме снимани през оградата, която цялата е в кръстове за храброст. Затова и решиха, че сме някаква неофашистка организация. Поискаха да занесем предварително текстовете на песните, които ще изпълняваме, за да разрешат концерта.“

След драматичното начало, нещата за групата започват постепенно да си улягат на мястото: „Беше нужно време, в началото все още се учехме да свирим, не бяхме на висота. Първият китарист на групата, Павел Васев, по това време беше завършил Консерваторията. Беше много по-голям от нас и влезе в ролята на учител, за което съм му много благодарен“, разказва Емо и допълва: „Трудно се удържа на времето. Винаги има и спадове, и върхове. Но 30 години е сериозна цифра за нас. Въпреки това, сега като се замисля, ми се струва като един миг.“

Конкурент

Конкурент

Относно конкуренцията през годините Емил споделя, че винаги е имало такава и че това е хубаво, защото поддържа тръпката жива: „Музиката е съревнование, всеки се старае да направи по-хубаво парче, да спечели повече публика. Но ние в годините си казахме, че освен да се конкурираме с нашите колеги, искаме да се конкурираме и със самите себе си – да ставаме по-добри, да се развиваме.“

За 30-те години на сцена групата преживява много трансформации по отношение на състава: „Има групи които не променят музикантите си, но при нас това не е така. Когато с някои музиканти вече нямаме какво да творим заедно е нормално да се разделим. Но винаги сме оставали приятели. От оригиналния състав остана само Явор Недев, който свири на клавишни инструменти и на китара. Той се присъедини малко по-късно към групата – през 1987-ма.“

Въпреки, че са поели в различни посоки, музиканти, които са били част от КОНКУРЕНТ, ще се включат в концерта на бандата на 24 март: „Ще влизат в определени парчета, в които са свирили навремето, заедно със сегашните музиканти“, издава Емил и допълва: „Поканили сме голям отбор емблематични имена от рок и поп сцената да се включат като наши гости в концерта: Данчо Караджов и Александър Мариновски от СИГНАЛ, Атанас Пенев и Славчо Николов от Б.Т.Р., Кольо Гилъна (КОНТРОЛ), Дичо, Николо Коцев от група КИКИМОРА, Стоян Захариев, Павел Васев от група МОНОЛИТ, който е бивш член на КОНКУРЕНТ, Иван Несторов – Амебата (ЕРА), Антоан Хадад (АХАТ), Цонко Цонев, както и рок дамата Милена Славова. Все хора на които държим, които са ни приятели и уважаваме за това, което са направили за българската музика.“

Конкурент

Конкурент

Правейки си равносметка за изминалите години, Емил споделя, че с групата са изпълнили много от мечтите си, но все пак не му е стигнало времето за някои лични моменти: „Мечтите станаха реалност за КОНКУРЕНТ. Разбира се, продължаваме да имаме и нови мечти, но когато навремето с един VEF слушахме по румънско радио чужди групи като DEEP PURPLE и WHITESNAKE, мечтаехме някога да можем да се запознаем, да свирим с тях. И ето, че желанията ни се сбъднаха. Свирихме и с DEEP PURPLE, свирихме и с WHITESNAKE, и с AC/DC. Усещането да се докоснеш до музиканти от такава световна величина е страхотно. Ако трябва да опиша вълнението, може би е сравнимо с това да излетиш в Космоса – с момента, в който за първи път видиш Земята от горе. Времето обаче никога не стига за всичко. Покрай ангажиментите с групата не ми остава време лично за мен. Сега ми се иска, когато мине концерта, два дни никой да не ме търси, да спя по цял ден.“

Емил издаде, че на концерта ще изпълнят и две нови парчета от предстоящия албум на групата „The Hard way“, който ще бъде представен по-късно през годината: „Паралелно с подготовката на концерта записахме нов албум. Идеята беше на самия концерт да излезе и албумът, да се получи две в едно. Но покрай събитието нещата станаха много напрегнати и за да няма компромиси с качеството на албума, решихме да го пуснем наесен. На концерта все пак ще изпеем две парчета, като ще издам името само на едното. Казва се „Родени за рок“. Не напразно написахме и на поканите за концерта: „Ще изсвирим за Вас всичките си хитове и още на другия ден ще започнем начисто с нови парчета и нови 30 години.“

Конкурент

От бандата готвят и още един специален жест към феновете. Освен че всеки, закупил билет, ще получи на входа специално издаден за концерта юбилеен компактдиск с най-големите хитове на КОНКУРЕНТ, един от посетителите ще се сдобие и с подарък, с истинска колекционерска стойност: „По време на репетиция за концерта извадихме една стара китара на Конкурент – ползвана е много години и разбира се, все още свири добре. Тази китара ще бъде разписана от всички нас и ще бъде подарена на най-дейния, най-пеещия и готин фен измежду тези, които ще са пред нас, до самата сцена! Вярвам, че това ще е един истински ценен подарък“.

Като за финал Емил приканва всички фенове на групата да дойдат и да празнуват заедно с тях юбилея на КОНКУРЕНТ: „Елате на нашия концерт на 24 март! Станете част от нашето рок шоу, от нашите емоции, от тази положителна енергия, която ще се разпръсква из залата. Очаква Ви един безкраен купон!“

Припомняме, че билетите за концерта участват и в томбола за спечелването на три ваучерa за по двама души в 4-звезден хотел в Банско. Входът е безплатен за всички до 18 години, но само с придружител с билет!