The Other Side

Начало » 2018 (Страница 51)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

DREG STARZ ще бъдат специален гост за концертите на VELIAN и VLAD IN TEARS

Както вече съобщихме, VELIAN ще изнесе два съвместни концерта с немската Dark/Gothic Rock формация VLAD IN TEARS. Специален гост за концертите ще бъде българската група DREG STARZ. Точните дати са 15 юни 2018 г. в Полинеро Клуб, Пловдив и 16 юни 2018 г. в клуб Mixtape 5, B-side, София.

Билети за концертите вече се предлагат в Bilet.bg (за концертите в София и Пловдив), като цената им в предварителна продажба е 10 лева и 12 лева в деня на концертите. Могат да бъдат закупени онлайн, или на място в магазини На Тъмно, Office 1 Superstore, книжарници „Booktrading”.

Датите са част от европейското турне в подкрепа на “Souls on Sale”, най-новия албум на VLAD IN TEARS, който излезе на 15 декември 2017 г. Турнето ще обхване Германия, Полша, Чехия, Унгария, Финландия, Румъния, България и Гърция.

VLAD IN TEARS са Dark/Gothic/Alternative Rock група, основана през 2007 г. в Италия от тримата братя Kris, Dario и Lex. Сами определят своя стил като Dark Metal/Rock, в традициите на HIM и THE 69 EYES. До този момент групата е издала 6 студийни албума, както и 2 EP-та. В биографията им личат множество концерти в различни европейски държави, участия във фестивали, както и съвместни турнета с THE 69 EYES, UNZUCHT, MONO INC., HÄMATOM и STAHLMANN. За пробив в развитието им може да се счита албумът “Underskin”, който излиза през 2010 г. и е продуциран от John Fryer, работил с DEPECHE MODE, NINE INCH NAILS, HIM, ULVER, CRADLE OF FILTH и много други. През 2013 г. музикантите напускат Италия и се установяват в Берлин. VLAD IN TEARS пристигат в България в състав Kris Vlad (вокали), Dario Vlad (бас), Giovanni de Benedetto (китари) и Cosmo Cadar (барабани).

Vlad In Tears

Vlad In Tears

VELIAN се събират през 2015 г., като бързо набират скорост и популярност в рамките на родния ъндърграунд. Стилът им, съчетаващ елементи на Melodic Death Metal, Power Metal, Gothic Metal, бива определян от самата банда като Dark Metal.Групата взема участие в няколко големи фестивала и концерти, в България и в региона, където споделя сцена с групи като KREATOR, MOONSPELL, KAMELOT, DELAIN, DRAGONFORCE, ROTTING CHRIST, ELUVEITIE, WARREL DANE, DIARY OF DREAMS, MYRATH и др. “Fireflies”, дебютното EP на VELIAN излезе на 29 февруари 2016 г. В момента групата работи по записите за своя дебютен дългосвирещ албум, който се очаква да излезе през втората половина на 2018 г.

Концертите са организирани съвместно от VELIAN и румънската агенция Rusidava Management & Psychosounds Music. Предстои обяването на допълнителни подробности на по-късен етап.

Velian

Velian

DREG STARZ са създадени в началото на 2016 г. в София. Групата включва музиканти от българската ъндърграунд сцена, вече добили известност с други групи – ALLEY SIN, EUFOBIA, PAST REDEMPTION, COPROSTASIS. Бандата описва стила си като Dirty-Kick-Ass-Dark-‘N-Nasty-Rock ‘n Roll с влияния от класически рок и метъл банди. През октомври 2016 г. излиза първият им мини албум „Songs from the gutter“ състоящ се от три песни. Към две от парчетата „Children Of The Night“ и „Swinging Bottles“ излизат официални видео клипове. DREG STARZ са изнасяли съвместни турнета с групи от Германия и Чехия, както и множество на брой самостоятелни концерти. В момента бандата работи по първия си дългосвирещ албум, който се очаква да бъде записан до края на 2018 г.

Vlad in Tears live in Sofia

Pete „Panos“ Kaides от SPIDER KICKERS: Обичаме да получаваме енергия на феновете

На 21 април лидерите на екстремната сцена в Гърция ROTTING CHRIST се завръщат в Бургас – 20 години след първия им концерт там и въобще в България. Преди тях на сцената ще се качат THE REVENGE PROJECT, THE OUTER LIMITS, VRANI VOLOSA, 8M/S и гръцката траш/дет банда SPIDER KICKERS. Кои са те – попитахме Pete „Panos“ Kaides.

Интервюто с Pete „Panos“ Kaides (SPIDER KICKERS) е излъчено в „От другата страна” по радио Варна на 9 април 2018 г.

От другата страна – Привет, Pete, какво ще представят SPIDER KICKERS в Бургас на 21 април?

Pete „Panos“ Kaides – На концерта в Бургас ще изпълним сет лист от 8 песни. Не съм сигурен дали ще останем на сцената за час, тогава ще направим десет композиции. Вярвам обаче, че ще имаме време за осем песни, половината от които са от албумите от миналото, три от тях са от последния ни диск – „The Hill of the Dead”, който излезе преди две години. Новият ни албум е в процес на завършване. В момента работим по него. Всички песни са почти готови. От време на време влизаме в студио. Съвсем скоро ще останем в него за по-дълго, за да запишем материала и да го смесим. Това смятаме да представим в България сега, иначе сме свирили при Вас и преди. Изкарвали сме си много добре. Обичаме българската публика.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – Видях една снимка на групата пред входната табела за Благоевград…

Pete „Panos“ Kaides – Прибирахме се от Румъния. И решихме да си направим тази снимка, като един вид анонс за концерта ни на 21 април. Иначе сме свирили в България преди две години. Отново като съпорт на ROTTING CHRIST, с които сме приятели. И то много добри приятели, които много се уважават.

От другата страна – ROTTING CHRIST се събират след SPIDER KICKERS…

Pete „Panos“ Kaides – В известна степен ROTTING CHRIST са известни в своя си стил. Те вече имат изградено име. Ние от SPIDER KICKERS изпълняваме олдскул дет/траш. Движим се в тези среди, защото сме големи фенове на бандите от 80-те и по-конкретно от 1987 и 1988 г. И като група останахме верни на ъндърграунда, изпълнявайки точно този стил не само в Гърция, но и по целия свят.

От другата страна – Да разбирам ли, че там се чувствате добре и не искате нещо повече?

Pete „Panos“ Kaides – Ако искаме да излезем от ъндърграунда, трябва да спрем да създаваме музиката, която обичаме и да започнем да пишем песни, които ще се харесат на хората. Ако искаме да останем верни на нашата музика, тя трябва да е приоритет и ако публиката ни припознае за своя група, тогава ще имаме възможността да изпълняваме нашата истинска музика пред много повече фенове. Ние обаче сме израснали с хеви метъл, дет и траш. Така че онова, което създаваме, няма как да е твърде различно от всичко, което слушаме.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – SPIDER KICKERS са създадени в средата на 80-те години на минали век, защо дебютът ви излиза десет години по-късно?

Pete „Panos“ Kaides – В началото имахме два демо записа, издадени през 1989 и 1990 г. Първият се казва „At The End Here”, а вторият – „Pastiness”. През 1993 г. издадохме седем инчов сингъл, който носи името „Kingdom of Epirous” – това е областта в Гърция, където живеем. 1995 г. записахме демо, наречено „Promo 1995”. И едва през 1997 г. издадохме първия си албум. Т.е. винаги сме били активни, но без да успеем да издадем цял диск.

От другата страна – И изведнъж ставате още по-дейни…

Pete „Panos“ Kaides – Точно така, след това започнахме да записваме и издаваме албуми.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – Какво ви провокира да се отдадете на дет/траш метъла?

Pete „Panos“ Kaides – Всички сме фенове на метъла, той е нашия живот. Аз самият се присъединих към групата преди четири години. Всъщност съм последната смяна в състава, най-новият в бандата, но т.к James Edouarth и Kostas Kalampokas имат проблеми с интервютата, защото английският им не е добър, ме помолиха да говоря аз. Не че аз се справям много добре, но разбирам и мога да говоря. Иначе харесваме метъла, с него сме израснали. Вече сме на по 45 години – олдскул метъли сме.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – Смяташ ли, че след почти 30 години SPIDER KICKERS са получили онова, което заслужават?

Pete „Panos“ Kaides – Като отбележим нещата, които SPIDER KICKERS като група са искали, то те са постигнали успех. Ако обаче се върнем назад в миналото, когато сме били на по двадесет, но с опита на четиредесет годишни и ни попиташ, какво мислим да постигнем, ще бъде нещо, коренно различно от това, което сме направили досега. Сигурно щяхме да се опитаме, да живеем от нашата музика – която обичаме и която щеше да ни е работа. Това щеше да ни бъде мечтата – да си изкарваме парите от музиката, която композираме. Обаче в един момент решихме, че ще създаваме семейства. С тях е малко трудно да обикаляме света през цялото време. Така че в момента сме някъде по средата.

От другата страна – По какъв начин средата, в която живеете и работите, Ви провокира да създавате музика?

Pete „Panos“ Kaides – Когато създаваме музика, го правим в свободното ни време, в моментите, когато съзнанието ни не е ангажирано с нищо друго. Това, което влияе на нашите композиции, е мястото, където живеем, неговата история. Също така не се отказваме от алкохола и жените като вдъхновения. Песните ни са за герои от историята ни. По този начин околната среда ни влияе и ни провокира да създаваме песни.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – Коя е следващата цел пред SPIDER KICKERS и тази цел променя ли се през годините и как?

Pete „Panos“ Kaides – Целта пред групата никога не се е променяла през годините. А тя е да сме заедно, да свирим. Обичаме онова, което правим и искаме да го споделяме с хората. Обичаме да получаваме енергия на феновете. В студиото се отегчаваме, най-ни харесва да свирим на живо.

От другата страна – Спомена, че си станал част от SPIDER KICKERS преди четири години – имаш ли любими песни на групата от преди това?

Pete „Panos“ Kaides – Познавам SPIDER KICKERS от много години. С James сме учили в един и същ техникум. Там се запознахме с него. Не харесвах много музиката им, но започнах да свиря траш и дет преди десет години. Преди да навляза дълбоко в тези стилове, харесвах много хард рока. Тогава траш метълът ми идваше много тежък. С времето навлязох и в екстремната музика. И тя стана предпочитана от мен. Преди десет години се запознах и с музиката на SPIDER KICKERS. Любимите ми техни албуми са „VIII Division” и „Alcoholic”. Това е в общи линии.

Spider Kickers

Spider Kickers

От другата страна – Другото интересно при Вас е, че James Edouarth е барабанист и вокалист…

Pete „Panos“ Kaides – Наистина конфигурацията е много специална. Понякога хората не вярват на онова, което виждат. И е трудно да повярваш как James успява да подлуди публиката, когато е и зад барабаните.

От другата страна – Няма много банди в подобна конфигурация…

Pete „Panos“ Kaides – Така е. Сещам се за още една и то не в хеви метъла, а в друг стил. А онова, което James прави е и много трудно – рифовете и темпото са много бързи и той свири малко по-различно, за да може и да пее в същото време. За него комбинацията е много трудна. Когато приключим с концерта, James е все едно излязъл от банята. Обаче се справя много добре. Перфектен е.

От другата страна – И накрая посланието ти към българските фенове.

Pete „Panos“ Kaides – Обичали сме ви и преди, обичаме ви и сега. Искаме постоянно да свирим в България. Обичаме българските фенове. Те са невероятни. Нямаме търпение да се срещнем с тях още веднъж този път в Бургас.

Концерт на Rotting Christ в Бургас

АНТИФРИЗЪ тръгват на Отечествено турне

Метъли отъ всички страни – обединявайте се! Всеки концертъ – ударъ срещу агресорите. Всяка песенъ – куршумъ въ сражението срещу световния империализъмъ! Ние от бригада АНТИФРИЗЪ обещаваме да не оставиме неодрусана нито една слива! Всеки рифъ от другарите кооператори ще се превърне въ бомба въ редиците на империалистите! Да живее международното положение между народите!

Антифризъ тръгват на Отечествено турне

Шведите PUTERAEON с нов албум и видео

Шведската Death Metal банда PUTERAEON издава своя нов албум, озаглавен „The Dunwich Damnation“, на 16 април 2018 г. Шайката представи видео към песента „The Living Inferno“, част от изданието.

PUTERAEON е основана през 2007 г. в Alingsås, край Гьотеборг. От тогава те имат издадени няколко демо записа, албума и сплита.

Puteraeon

Puteraeon

PUTERAEON са:

Jonas Lindblood – вокали/китари
Anders Malmström – ударни
Daniel Vandija – бас
Rune Foss – китара/бек вокали

Puteraeon - The Dunwich Damnation

Puteraeon – The Dunwich Damnation

На 16 април в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Mikael Stanne (DARK TRANQUILLITY). Ще разберем подробности за концертите на ROTTING CHRIST и DARK TRANQUILLITY, дебюта на METALWINGS и уъркшопа на Stefan Huth. Гости в студиото са TOXIC INVASION.

Специално интервю с Mikael Stanne (DARK TRANQUILLITY). Гияс Гулиев за концерта на ROTTING CHRIST на 21 април в Бургас. Бойко Гюров (BGTSC) с информация за концерта на DARK TRANQUILLITY на 20 април в София. Стела Атанасова за „For All Beyond“, дългосвирещия дебют на METALWINGS. Ася Катранджиева за съвместното мини турне на NAMELESS DAY RITUAL и немската група ISAAC VACUUM, както и за китарния уъркшоп на Stefan Huth (ISAAC VACUUM, „Touch Guitars“). Явор Пачовски за свъместните концерти на YUVIGI и македонците CHROMATIC POINT. Представяне на участниците в кастингите за „Wild Child Fest 2018“ – разговор в студиото с TOXIC INVASION.

От другата страна

Слушатели на „От другата страна“ ще спечелят две покани за концерта на ROTTING CHRIST на 21 април в Бургас, предоставени от организаторите Broken Silence.

В предаването ще звучи музика на: SOUNDPROPHET, BONFIRE, STRATOVARIUS, DOPE, Imelda May, SKILLET, DOG EAT DOG, LORDS OF BLACK, DAY OF EXECUTION, TERRAVORE и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.

INSOMNIUM пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с INSOMNIUM, Boyan Bo и Doro Pesch. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 15 април (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на PARKWAY DRIVE, CREMATORY, SEVENDUST и DOKKEN.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанат INSOMNIUM и ще бъде представен българския китарист Boyan Bo. В шоуто бъде излъчен концерт на DROPKICK MURPHYS и репортаж от белгийския фестивал “Antwerp Metal Fest 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказa Doro Pesch за българските фенове.

Водещият Васко и Insomnium

Водещият Васко и Insomnium

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c AMORPHIS, AVENGED SEVENFOLD ще правят кавър на MR. BUNGLE, класическата песен ще бъде нa THE MOODY BLUES, в “Exotic“ ще бъдат представени ANOTHER STORY, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на SEPULTURA в България през 2009 г. Клипове и концертни изпълнения на QUEEN, HOLLYWOOD UNDEAD, MANOWAR и METALWINGS също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.

TARJA TURUNEN и STRATOVARIUS в София на на 29 октомври

BGTSC представя: TARJA TURUNEN и STRATOVARIUS! Събитието е част от съвместното „A Nordic Symphony” турне, а у нас ще се състои в столичната зала „Универсиада“ на 29 октомври 2018 г. от 19:00 ч.

Концертът е единствен в региона и на него двете групи ще се представят с равни по време репертоари. Изпълнителите обещават на феновете приятни изненади!

Концерт на Tarja Turunen и Stratovarius в София

Билетите са в продажба онлайн и в мрежата на Евентим, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV , Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазин Яко, магазини На Тъмно, Office 1 Superstore, билетна каса на Eventim на ул.“6-ти септември“в София, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

Първите 45 билета са на цена от 45 лева. След тяхното изчерпване и до деня на концерта цената ще е 50 лева, а в в случай на останали в деня на събитието и на място в залата цената на входа ще е 55 лева.

Политика за достъп на непълнолетни:
Деца включително до 7 годишна възраст влизат без билет, но задължително с придружител. Всеки пълнолетен може да придружава максимум двама непълнолетни или деца. Изтеглете Декларация за придружител.

Предстои обявяването на допълнителна информация!

Организаторите препоръчват навременното закупуване на билети и спазването на реда в залата!

Музика от филми и Милица Гладнишка в петъчно парти в Терминал 1

Movie Music Night e специфично парти, което в един безкраен специално селектиран плейлист ви кара да пеете и танцувате на фона на емблематични парчета от любимите ви филми. Традицията на провеждане в Строежа и Терминал 1 води началото си далеч назад в годините, установена тогава в първия клуб. Провежда се три-четири пъти годишно, като силният интерес е причината последните няколко издания да бъдат осъщестявани в по-голям клуб, а именно – Терминал 1. Точно това е отново мястото за предстоящото на 13 април, този петък. Различното е, че за първи път част от сетлистът, обикновено достигащ до над десетчасов музикален маратон, ще бъде поет от банда на живо. С предизвикателството се заемат МИЛИЦА ГЛАДНИШКА И МИХАИЛ ЙОСИФОВ СЕКСТЕТ. Самата Милица е ширко известна с актьорската си кариера, озвучаването на анимационни филми и множество пъстри концертни събития и музикални представления. Формацията ще изпълни два сета на сцената на Терминал 1, първият от които стартира в полунощ, а песни от Маската, Индиана Джоунс, Мъпет шоу, Флинтстоун, Сексът и градът, Амадеус и много други ще бъдат част от близо двадесетте подготвени в тяхната програма.

Movie Music Night

Преобазяването на любими филмови герои чрез маски, грим и костюми е част от емоцията на вечерта и представлява препоръчителен дрес-код, който освен това ще ви даде правото на свободен и безплатен достъп в петъчната вечер в Терминал 1. За неподражаемата атмосфера и забавните моменти свидетелсва богат снимков материал, събиран от предишните издания.

Конкретното парти на 13 април стартира в 22:00 ч. с DJ Set, отново изцяло съставен от музика, включена под различни форми в игрални и анимационни филми и сериали, включително без да се пропускат култови български продукции. Сред част от песните, които ще можем да чуем, са такива от филми като Pulp Fiction, Reservoir Dogs, The Mask, The Beach, Trainspotting, Lock Stock and Two Smoking Barrels, RocknRolla, The Matrix, Hackers, Snatch, The Million Dollar Hotel, The Saint, Friday, Last Action Hero, Hair, Underground, Arizona Dream, Grease, Swordfish, Singles, Resident Evil, Moulin Rouge, Bad Boys, Blade, Coyote Ugly, Constantine, Batman & Robin, South Park, Desperado, Ocean Twelve, American Pie, Tomb Rider, Judgment Night, Who’s The Man?, Spawn, Dirty Dancing, The Blues Brothers, Ace Ventura, Mission Impossible, How High и много други, както и парчета, непопадащи в официалните саундтраци. Всичко това и повече – смело разбъркано в неподозирано разнообразна стилова палитра, в със сигурност далеч не скучна последователност.

Входът възлиза на символичната сума от 5 лева, а всеки, постарал се да се маскира, е добре дошъл при вход свободен. DRESS code: Legendary movie characters!

Видео обръщение от DARK TRANQUILLITY

Както знаете концертът на DARK TRANQUILLITY и MIRACLE FLAIR ще се състои в петък на 20 април от 19:00 ч. Мястото е столичния клуб Mixtape 5. Събитието е част от световното турне по представяне на последната творба на групата озаглавена „ATOMA”.

Вокалът на групата Mikael Stanne (ex-HAMMERFALL) отправи видео обръщение към българските фенове.

Билетите се продават в мрежата на Евентим, а някои от местата на които можете да ги намерите са Бензиностанции OMV , Technopolis, Български пощи, Orange, Usit Colours, магазин Яко, магазини На Тъмно, Office 1 Superstore, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината.

Първите билети на цена от 40 лева свършиха отдавна. В момента и до деня на събитието те се продават по 45 лева. В случай на останали места, в деня на шоуто и на място в клуба входа ще е 50 лева.

Miracle Flair откриват концерта на DarkTranquillity

Wrong Fest с издание и през 2018 г.

Wrong Fest ще се проведе в полетата край Войнеговци на 13 и 14 юли. Първите обявени имена са DOG EAT DOG и СТРУГАРЕ.

За шеста поредна година българският алтернативен фестивал Wrong Fest ще се проведе на поляните край софийското село Войнеговци. Първите обявени изпълнители са Hardcore Punk/Rap легендите от DOG EAT DOG и българския фурор СТРУГАРЕ.

Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

За подбора на групите организаторите казват, че ще продължат по идейната пътека на фестивала, като ще има представители на ню-метъл, пънк, инди, хип-хоп и алтърнатив жанровете.

Предстои да бъдат обявени още редица имена от световната и българската сцена, като се очаква някои от тях да провокират сериозен интерес към събитието.

Стругаре

Стругаре

Билети за двата дни на фестивала на промоционална цена ще бъдат пуснати в продажба от петък, 13 април.

Wrong Fest е един от най-успешните български фестивали за алтернативна музика и извънградска култура. Със своето шесто поред издание – фестивалът е заел основно място в летния фестивален календар на българския меломан. Това не е случайно, тъй като не само музикалната селекция, а и мястото на което се провежда „Грешния фест“ допринасят за пълноценното и надежедневно преживяване на посетителите. С гостували имена като THERAPY?, JUNO REACTOR, THE SUBWAYS, TRUCKFIGHTERS, SUPERHIKS, SMALLMAN, NIGHSTALKER и редица други български и световни изпълнители фестивалът си е изградил образ на събитие с висок вкус, високи изисквания и високо качество.