The Other Side

Начало » 2018 (Страница 39)

Yearly Archives: 2018

Telegram канал на The Other Side

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

Присъединете се към 50 други абонати

Последни публикации

Архив

NEMESIS (Сърбия) и PAST REDEMPTION в Live & Loud този петък

На 15 септември, петък, на сцената на столичния клуб Live & Loud гостуват сръбската Melodic Death Metal група NEMESIS, представена изцяло в женски състав. България ще бъде представена от Death Metal ветераните PAST REDEMPTION. Началото е в 21:00 ч., входът е 8 лева.

Концерт на Nemesis и Past Redemption в София

На 11 юни в „От другата страна“ по радио Варна

В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Ronnie Parkes (BONFIRE, SEVEN WITCHES). Ще разберем подробности за „Wild Child Fest 2018“, „Шумен Рок 2018“ и „Комарево Рок Фест 2018“. Разговор с Антонио Митов (VELIAN).

Специално интервю с Ronnie Parkes (BONFIRE, SEVEN WITCHES). Представяне на участниците в кастингите за „Wild Child Fest 2018“ – разговор с Нели Мишева от ученическата група ROCKIDS (Благоевград). Димитър Димитров (сдружение „Рок общество“) за „Шумен Рок 2018“ (15-16 юни) с участието на BONFIRE. Басистът Антонио Митов за концерта на VELIAN, DREG STARZ и румънската банда VLAD IN TEARS на 16 юни в София. Разговор с кметския наместник Цвета Йорданова за благотворителния фестивал „Комарево Рок Фест 2018“ – 11 август, село Комарево, община Берковица. Запис на акустичния концерт на група РЕНЕГАТ от XXVII Международен музикален фестивал „Откритие“.

От другата страна

В предаването ще звучи музика на: Емилиян Велизаров, Imelda May, THE SMASHING PUMPKINS, SABATON, GOATWHORE, LORDS OF BLACK, HAMMERFALL, EAGLEHEART, DEICIDE, K.O.R.A., ЕР МАЛЪК, MASS CONFUSION и др.

„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.

Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.

Рок фестивал край гр. Раковски на 23 юни

Sonorics Entertainment организират рок фестивал в гр. Раковски на 23 юни! Хеви метъл, бира и слънце! На полето, на открито, под небето, под звездите. Концертът ще се състои до водната кула в покрайнините на гр. Раковски, квартал Секирово – на една тучна поляна с природа и свеж въздух. За жадните ще има бира, за трезвениците – вода и кола, а за гладните – кюфтета и кебапи. И за всичката тази идилия входът ще бъде изцяло БЕЗПЛАТЕН! Купонът е гарантиран!!! Първата рокенрол нота може да чуете в 16:00 ч.

Участващите групи са: ENTHRONEMENT, REVOLUTIONS PER MINUTE, REDTRIGGER, АНТИФРИЗ, TOMORROW MAY FALL.

Фестивал Sonorics Водна Кула Опън Еър гр. Раковски

Al Di Meola пред камерите на Фрактура в неделя

В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с Al Di Meola, URBAN GREY, TESTAMENT и DUBIOZA KOLEKTIV. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.

На 10 юни (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на GRAVEYARD, BLEEDING THROUGH, KATAKLYSM и REZOPHONIC.

Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанe китарния маестро Al Di Meola и ще бъде представена българската банда URBAN GREY. В шоуто ще бъде излъчен концерт на TESTAMENT и репортаж от белгийския фестивал “Groezrock 2017”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха DUBIOZA KOLEKTIV за българските фенове.

Водещият Васко и Al Di Meola

Водещият Васко и Al Di Meola

Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c METALLICA, BLACK COUNTRY COMMUNION ще правят кавър на DEEP PURPLE, класическата песен ще бъде нa MINISTRY, в “Exotic“ ще бъдат представени GACKT, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на BONFIRE в България през 2009 г. Клипове и концертни изпълнения на Anneke & Danny Cavanagh, URBAN GREY и GHOST също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.

Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.

GOATWHORE с концерт в София на 30 юли

Какво е общото между ACID BATH, CROWBAR и EYEHATEGOD? Освен че всички изброени са любими банди от САЩ, последните две от които сме имали честта да гледаме на живо у нас, свързващото звено между трите е китариста Sammy Pierre Duet. Същият е и създател на GOATWHORE, който проект се пръква през 1996 г., докато той се изявава с ACID BATH. GOATWHORE е все по-дългосрочно убежище за Sammy Duet след загубата на басиста на ACID BATH – Audie Pitre, след която те се разпадат. 2001 е годината, в която S. Duet напуска CROWBAR, с които записва 3 албума в периода 1998-2001 г., за да се съсредоточи върху вече придобилата облик на истинска група, а не просто страничен проект GOATWHORE.

Начело с него като китарист и вокалист и с още трима добре познати музиканти от сцената на Ню Орлиънс, GOATWHORE бавно и уверено завладяват територии по света като изнасят концерти на добре промотирани турнета. Последното от тях е из Щатите с легендарните SATYRICON и тъкмо приключи в края на месец май.

Като фенове на бандата, ние от Live & Loud едва устискахме да дочакаме деня, в който да ви съобщим новината, че групата прие поканата ни за концерт в София.

И ние като вас, не изпускаме възможността да гледаме на клубни концерти яки актуални банди, които събират хиляди на фестивали. С минаването си през България през 2014 г. в компанията на DYING FETUS, групата вече имаше своите фенове тук, а и спечели нови.

Goatwhore с концерт в София

Така че вече можем да потвърдим: зарибяващият блекарски траш/дет, който GOATWHORE предлагат въздейства още по-силно на живо.

Преди година те представиха нов албум със заглавие “Vengeful Ascension”, издаден от Metal Blade Records. С него нещата станаха още по-категорични с повече блек в дет метъла им, леко отдалечаване от траш звученето и запазване на онова разпознаваемо рокендрол намигване, с което GOATWHORE всъщност се възприемат така добре на живо.

Тъй като бандата принадлежи към ъндърграунд сцената не ни се ще да я наричаме „all star“, за да не я обидим, но вижте само имената в състава й:

Sammy Pierre Duet – китари и вокали (RITUAL KILLER, ex-ACID BATH, ex-WALPURGISNACHT, ex-VUAL, екс-CROWBAR, ex-EYEHATEGOD на концерти, ex-DARK KARNIVAL, ex-HATESEED, ex-KILL GORE);

L. Ben Falgoust II – вокали (SOILENT GREEN, ex-HANGNAIL, ex-PARALYSIS, ex-FLESH PARADE, ex-SUICIDE WAR);

Zack Simmons – барабани (DOOMSDAY, ex-NACHTMYSTIUM на концерти, ex-SUCCESS WILL WRITE APOCALYPSE ACROSS THE SKY на концерти, ex-WOLVHAMMER на концерти, ex-DÅÅTH на концерти);

James Harvey – бас (PSYCHON VEX, RITUAL KILLER, ex-ROTFEST, ex-APHORNON, ex-DRIVEN BY SUFFERING).

И така – датата на шоуто е 30 юли, мястото е клуб Live & Loud (София, ул. Позитано 8). Билети на предварителна продажба можете да закупите от eTicketsMall. До 15 юни билетите са на цена от 24 лева, а след това ще са по 27 лева. В деня на събитието (ако има останали билети) ще се продават само на входа на клуба на цена, която ще бъде обявена допълнително.

Келтик пънк забава с THE RUMJACKS в София на 1 ноември

Австралийските (с ирландски и шотландски корени) келтик пънкари THE RUMJACKS ще се завърнат в София за концерт в столичния клуб Mixtape 5 на 1 ноември. Турнето е по случай 10-годишнината на групата и обхваща цяла Европа. През 2017 г. групата направи жесток лайв, като над 600 фена не спряха да куфеят за час и 40-минутното им шоу в Mixtape.

Възпламеняващите изпълнения на THE RUMJACKS на живо и почти безкрайните турнета е причина да са споделяли сцена с най-разнообразни групи като DROPKICK MURPHYS, THE INTERRUPTERS, ANTI FLAG, CJ RAMONE, THE REAL MCKENZIES, GOGOL BORDELLO, RUTS DC, GUTTERMOUTH, GBH, UK SUBS и THE AGGROLITES.

The Rumjacks

The Rumjacks

От създаването на бандата в Сидни в края на 2008 г., когато Frankie се срещна с басиста Johnny McKelvey, те натрупват милиони гледания в YouTube, като само близо 43 милиона от тях са с „Irish Pub Pub Song“. През собствения си лейбъл „Celtic Punk“ те издават две EP-та – „Hung, Drawn & Portered“ и „Sound as a Pound“, както и три мощни албума – „Gangs of New Holland“, „Sober & Godless“ и ‘Sleepin’ Rough.

Early Bird билетите са вече в продажба в мрежата на bilet.bg. Цената им е 25 лева. След изчерпването им ще са 30 лева.

Концерт на The Rumjacks в София

“The Man Who Never Was“ от THIS WINTER MACHINE в “Картини от една изложба”

Предаването за концептуални албуми „Картини от една изложба” с водещ Сергей Шишов представя “The Man Who Never Was“ от THIS WINTER MACHINE, в събота от 21:00 ч., програма „Хоризонт” на Българското национално радио.

Британската Progressive Rock група THIS WINTER MACHINE е създадена сравнително скоро, през май 2016 г., в West Yorkshire. Петима непознати преди това музиканти се събират в зала за репетиции и искрата между тях пламва. Началото не е съвсем обичайно, твърди певецът и продуцентът Al Wynter:

„Пуснах реклама на две три-места, на която се отзоваха Marcus (барабани) и Mark (клавишни инструменти), и един бас китарист, събрахме се, забихме и стана ОК. След няколко репетиции стана ясно, че бас китаристът няма да може да отделя необходимото време, и взехме на негово място Pete, когото познавах от години. Включихме също така китариста Jevo и така първият ни албум беше съчинен и записан за няколко седмици. Всъщност започнахме да записваме още от първата репетиция.

Името на групата THIS WINTER MACHINE (тази зимна машина) дойде от моя фантазия, в която по някакъв си старовремски начин дръглив кон с плуг дърпа през полето машина от викторианската епоха и променя земята от есента до зимата“.

This Winter Machine - The Man Who Never Was

This Winter Machine – The Man Who Never Was

Текстовете на песните пресъздават объркването и отчаянието, когато правим избор, и сме подложени на изкушение, водещо ни в грешна посока за търсене на нещо, което никога вече няма да намерим. Това е също така болезнено изживяване на всички неща, които биха могли да се случат, от шансовете и възможностите, които или са ни отминали, или са били пренебрегнати и многократно ни връщат към горчивото „твърде късно е“.

Фокусът също така е самотата, сериозното чувство за разминаване и кризата на идентичността, теми, които отразяват апатичното общество, в което живеем днес. Има и лични преживявания, например за загубата на една връзка, чакаща помирение, което никога няма да се осъществи, защото понякога, без значение колко силно искаме нещо, то не се случва.

Основната композиция носи заглавието на албума “The Man Who Never Was“ („Човекът, който никога не е бил“) и ни разказва за персонаж с изгубени спомени, неспособен да направи връзка с изображението си на стара снимка, убеден, че не е този, когото хората около него възприемат.

„В песните обикновено разказвам по една история с определен герой – добавя Al WynterТе имат някакъв автобиографичен елемент, доколкото ми се струва, но това все пак не съм аз. Наблюдавам нещата от живота, след което пиша за това. Но не смятам да обяснявам подробно текстовете си, мисля, че е по-добре хората да вземат от тях това, което искат.“

На 3 март 2018 г. THIS WINTER MACHINE са поканени да свирят заедно с MOSTLY AUTUMN при връчването на наградите на Classic Rock Society и са отличени с приза за най-добра нова група през 2017 г.

Албума “The Man Who Never Was“ или „Човекът, който никога не е бил“, ще чуем на 9 юни, събота, в предаването “Картини от една изложба” на програма “Хоризонт” на БНР, след новините от 21:00 ч.

Концерт на френския сайкъделик проект MARS RED SKY и MENTAL ARCHITECTS

Утре, 7 юни, в столичния клуб Mixtape 5 ще забиват френският сайкъделик стоунър проект MARS RED SKY и българският пост-рок тандем MENTAL ARCHITECTS. Вратите на клуба ще отворят точно в 20:00 ч. а концертът ще започне в 21:00 ч.

Водени от огромния успех на едноименния им дебютен албум, записан в испанската мистична пустиня Барденас и пуснат през 2011 г., французите бяха бързо поканени да свирят на най-големите европейски сцени с KYUSS LIVES!, DINOSAUR JR, SLEEP, KILLING JOKE и известни фестивали като френските Hellfest и Europsennes de Belfort, холандският Roadburn, Desertfest (Лондон и Берлин), Sziget Festival в Унгария, SXSW в САЩ и още много други.

Концерт на Mars Red Sky и Mental Architects в София

За утрешното „пътуване”групата е подготвила грандиозни и хипнотизиращи плътно произведени парчета, вкоренени в широка гама от музикални влияния, простиращи се от Robert Wyatt, THE BEATLES, Nick Drake, Neil Young до групи като ELECTRIC WIZARD, ACID KING и очевидно BLACK SABBATH. Ще се насладим на звуково и визуално пътешествие минаващо през пустинята с посока към безграничния космос. Очаква ни едно доста добро trippy преживяване, със сайко визии и много пушек, така че оцветете четвъртъка си с концерт в Микса.

Специалните гости за този лайв ще са MENTAL ARCHITECTS. Билети в мрежата на bilet.bg за 15 лева до полунощ. В деня на концерта и на място ще са по 20 лева.

Концерт на Mars Red Sky в София

КОНТРОЛ, МЛЪК!, PIRANHA и РАДУЛА на 8 юни в Маймунарника

След официалния старт на Gega Sound преди месец, дойде ред и на второто събитие, което ще се състои на 8 юни 2018 г. (петък) на култовата софийска сцена в „Маймунарника“, Борисова градина. Хедлайнер на събитието ще бъдат ветераните от най-популярната българска пънк-група – КОНТРОЛ, които ще изпълнят освен най-популярните си хитове, така и песни от последния им албум „9“, както и ще представят чисто ново парче на бандата.

Първи пред публиката ще излязат РАДУЛА, приветствайки всички с неподправения грууви рап-метъл, следват българските заслужили майстори на погото ПИРАНЯ, трети са красивите и умни прогресив-пънк лудетини МЛЪК!

Концерт на Конторл в Маймунарника

Ето и програмата на събитието:
18:30 – Отваряне / DJ Set: DJ ONZY
19:30 – РАДУЛА
20:15 – ПИРАНЯ
21:00 – МЛЪК!
22:00 – КОНТРОЛ

Билети вече се разпространяват в мрежата на Eventim на символичната цена от 10 лева на предварителна продажба и 15 лева на входа на клуба.

Освен яките банди, гости на събитието ще бъдат DJ ONZY (Лъчезар Босаков от Van Cock), който ще подбира музиката преди старта и между живите изпълнения, както и арт/мърч щанд, където както музика и други артикули на бандите, гостите в „Маймунарника“ ще могат да си харесат красиви бутикови, ръчно изработени бижута и аксесоари от ъндърграунд-автори.

LAST RIZLA за първи път в София

Турнето „Rampant Hair Growth” на LAST RIZLA започва от България. Датата е 16 юни (събота), а мястото – столичният скейт клуб Grindhouse.

LAST RIZLA идват от Атина и започват да вдигат шум точно преди 10 години! Оттогава досега те разчитат единствено на себе си – от организация на концерти, записи и видеоклипове, до печата на кориците и тениските си. Това, разбира се, се вписва напълно в DIY концепцията на организаторите от Kontingent Records. Момчетата идват с много нов материал, който ще свирят за пръв път, както и с цели две издания – пълнокръвен албум и сплит.

LAST RIZLA своя собствена марка мрачен, шумен и потентен тежък нойзрок, зареден с много пънк и слъдж елементи. Очакванията са високи! Чуйте първия сингъл от новия им албум – „Oporto“.

Предстои обявяването на още една банда, както и други свежи новини около събитието. До момента вече две местни групи вече потвърдиха участието си на 16 юни. Това са EMPIRIA от Пловдив и столичните метъл герои BLEAK REVELATION.

Очаквайте повече информация скоро.