Начало » 2018 (Страница 32)
Yearly Archives: 2018
На 23 юли в „От другата страна“ по радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервюта с Paul Speckmann (MASTER) и L. Ben Falgoust II (GOATWHORE). Ще разберем подробности за дебютните издания на BORN FOR VENGEANCE и OLDENWOOD. Новини за концертите на JOHN STEEL и Doogie White. Ясен Вакашински за концерта на IRON MAIDEN.
Специално интервю с Paul Speckmann (MASTER). Разговор с L. Ben Falgoust II от GOATWHORE. Даниел Енчев за „When the Curtain Falls“, дебютното EP на BORN FOR VENGEANCE. Владислав Иванов за „The Path of Wisdom“, новия албум на OLDENWOOD. Албена Цолова – Бета за концерта на GOATWHORE в София на 30 юли. Иван Сталев за концертите на JOHN STEEL и Doogie White (MICHAEL SCHENKER’S TEMPLE OF ROCK, ex-RAINBOW) във Варна и Тутракан на 27 и 28 юли. Коментар на Ясен Вакашински за концерта на IRON MAIDEN.

В предаването ще звучи музика на: AIRBAG, GORILLA BISCUITS, EXTREME NOISE TERROR, JUDAS PRIEST, NAZARETH, KAMELOT, ICEFISH, GRAVE DESECRATOR, DRIVE YOUR LIFE и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.
HEXIS, WOES, ZILPZALP и KING OF SORROW този понеделник в Grindhouse
Отлична възможност да се докоснете до тъмната страна на модерния хардкор се отваря на 23 юли по време на поредния DIY LIVE организиран от Kontingent Records. Две банди от Дания, HEXIS и WOES, една от Германия, ZILPZALP, и местен съпорт от страна на KING OF SORROW ще потопят в мрак и шум столичния клуб Grindhouse.
HEXIS идват от Копенхаген и това всъщност не е първото им идване у нас. Една от най-бързо нашумяващите модерни европейски хардкор банди свири в София и през миналата година, а първият им лайв тук бе още през 2014 г.

Hexis
След като направиха турове в Америка и Азия, момчетата прдължават да са на път през по-голямата част от годината. За това лято обявиха, че ще обикалят Европа нон стоп в продължение на над 3 месеца. От големи и не толкова големи фестивали като Fluff и Ieper, до малки ъндърграунд местенца – HEXIS са в топ форма и вече показаха нагледно защо са една от най-активните и харесвани тежки банди в момента.

Техните съграждани WOES ги придружават в първата част от турнето им, което е отлична възможност да видим още една яка банда от Дания, която идва за пръв път в България.
ZILPZALP са от Дортмунд, Германия и за тях това също е български дебют. Те свирят емоционален хардкор/скриймо и наскоро издадоха първия си албум на винил. Немците ще открият шоуто в понеделник, така че бъдете на време!
След тях на сцената ще се качат KING OF SORROW, едно от по-новите събитие на българската хардкор сцена. През миналата година бандата от Сливен/София пусна дебютен винил през ugly & Proud Records, а съвсем наскоро пусна и чисто нов лайв клип от концерта им с VENDETTA, LAST HOPE и EXPECTATIONS.
Датата е 23 юли, мястото е Grindhouse Skateclub. Вратите отварят след 19:30 ч., а входа е 10 лева – само на място в клуба.
DIGITAL SHADOWS с нов ремикс
Група DIGITAL SHADOWS пусна за слушане новия ремикс към песента на I:SCINTILLA – „Carmena Saturna“. Ремиксът може да бъде закупен за 1$ или повече, като всички приходи от продажбите отиват към фондацията „Darkest Before Dawn“, която помага в превенцията на самоубийства и борба с депресията.
NOTHING MORE пред камерите на Фрактура в неделя
В неделя след полунощ водещият на “Фрактура” – Васко Катинчаров ще ни срещне с NOTHING MORE, КИКИМОРА, MR. BIG и CRO-MAGS. Отново няколко видео премиери, както и разнообразните рубрики на най-старото телевизионно предаване за рок и метъл у нас.
На 22 юли (Diema, 24:00 ч.) в аудио-визуалната “Фрактура” ще бъде направена премиера на новите клипове на THE SMASHING PUMPKINS, METAL ALLEGIANCE, THE DEAD DAISIES и BACKYARD BABIES.
Пред камерите на Васко Катинчаров ще застанат NOTHING MORE и ще бъде представена българската банда КИКИМОРА. В шоуто ще бъде излъчен концерт на MR. BIG и репортаж от пътуващия метъл круиз “70000 Tons of Metal 2018”. Освен това, ще си припомним какви истории разказaха CRO-MAGS за българските фенове.

Васко Катинчаров и Jonny Hawkins – Nothing More
Зрителите ще научат последните музикални новини от седмицата, в рубриката “Караоке” ще пеят заедно c GUANO APES, SHARKS IN YOUR MOUTH ще правят кавър на EMINEM, класическата песен ще бъде нa IRON MAIDEN, в “Exotic“ ще бъдат представени AMAZARASHI, a в рубриката “Live Archive” ще си припомним кадри от гостуването на LIMP BIZKIT в България през 2009 г. Клипове и концертни изпълнения на BLEEDING THROUGH, SANDRA SZABO, BLOODCLOT, ARCHITECTS и U.D.O. също ще намерят място в настоящото издание на шоуто.
Предаването Фрактура се излъчва по телевизия Diema в неделя от 24:00 ч. с пълно повторение всеки петък от 00:30 ч.
Pelagic Road Fest с ABRAHAM, SET AND SETTING и FUTURE USSES
ABRAHAM са създадени през 2008 г. в Лозана, Швейцария. През десетте си години на съществуване групата създава собствена идентичност на разрастващата се сцена и се представя успешно в чужбина. Двата им албума, издадени от Pelagic Records, получават одобрението на критици и фенове и са подкрепени от стотици концерти в цяла Европа. Групата има все по-добри репутация и медийно отразяване в Европа и Съединените щати. Петимата музиканти показват непоклатима страст, упоритост и воля да бележат музиката си по свой начин. Въпреки, че групата се намира на кръстопът между CULT OF LUNA, NEUROSIS, BREACH или WOLVES IN THE THRONE ROOM, ABRAHAM маркират своите композиции със свой собствен почерк чрез оригинално свирене на китара, странни звуци на синтезатора и тъмни и потискащи ритуални ритми. И най-вече, агресивният и пророчески гроул на вокала, който се преплита с барабаните и се разбива в стената. Всеки от албумите им е последван от европейско турне, както и от множество изяви в Швейцария, като споделят сцената с групи като DEAFHEAVEN, CONVERGE, RED FANG, INTRONAUT, KHOMA, EF, CELAN, KNUT или BIRDS IN ROW.

През 2013 г. ABRAHAM са съпорт на CULT OF LUNA на дузина европейски концерти и свирят пред по-голяма и по-специализирана публика. През същата година са на хедлайнерско турне в Германия, Холандия и Франция, а след това подгряват за THE OCEAN в цяла Източна Европа. Успоредно с това, участват на големи събития като Inferno Festival (Лозана), Pelagic Fest (Берлин), Beyond the Redshift (Лондон) и Rock Al-titude (Ле-Локл), като по този начин затвърждават мястото си сред групите, които не можеш да пропуснеш на метъл сцената. През 2014 г. издават експериментално 16-минутно парче на ЕР съвместно с COILGUNS от Ла Шо дьо Фон, което предвещава по-тъмна атмосфера в предстоящия им албум. От 2014 г. се фокусират върху създаването на третия си албум.
SET AND SETTING от Санкт Петербург, Флорида, е инструментална пост-рок сила.
„Красиви и неочаквано тежки… В преплитането на нотите има тиха радост… Има нещо металическо, което тече под повърхността… Сега повече от всякога се нуждаем от красива музика – и SET AND SETTING ни предоставят точно това.“ – Noisey
„Меланхолична красота високо в облаците, която ни представя епичен терен от птичи поглед… Гънещи китари и трептене, които оставят незаличими следи в душата и пренасят чувствата в света на чудесата и интроспекцията.“ – Stereogum
„SET AND SETTING вадят уникален звук… Пост-рокерите правят намек за психеделия… Резултатът е завладяваща, безсловесна жанрова амалгама.“ – Decibel
„Този квартет има великолепен и неочаквано тежък звук.“ – Alternative Press
„SET AND SETTING успяват самостоятелно да издадат третия си албум, а той е един от най-добрите албуми в жанра и се нарежда до шедьоврите на PELICAN и RUSSIAN CIRCLES.“ – Bandcamp
„Експлозивно метъл звучене, което минава през халюциногенна психеделия и стига до възвишена пост-рок красота…“ – Бруклин Веган
FUTURE USSES (САЩ) са свирили едва на няколко концерта в кратката си кариера. Песните са писани основно от Sacha Dunable, член на INTRONAUT в продължение на почти 15 години и различни Doom Metal проекти през годините, като BEREFT (Лос Анджелис). FUTURE USSES вземат малки елементи от тези групи и ги усилват, като комбинират бавната мощ на дуума с атмосферните и плътни хармонични тенденции на INTRONAUT.
Датата е 28 октомври, мястото е клуб Live & Loud (София, ул. Позитано 8). Билети на предварителна продажба можете да закупите от eTicketsMall. До 31 юли билетите са на цена от 17 лева, а след това ще са по 22 лева. В деня на събитието (ако има останали билети) ще се продават само на входа на клуба на цена, която ще бъде обявена допълнително.
































