Начало » 2018 (Страница 28)
Yearly Archives: 2018
KHANЪ със самостоятелен концерт на 14 септември
Софийската Folkcore чета KHANЪ обяви самостоятелен концерт на 14 септември, петък. Събитието ще в столичния клуб Mixtape 5, B-side. Сетлистът на групата ще включва пълния ѝ репертоар. Началото ще бъде в 20:00 ч., а мероприятието ще е достъпно за всички възрасти.

YAWNING MAN, създателите на американската “Палм Дезърт” рок сцена и пионерите на стоунъра, с концерт в София на 2 септември
Основополагащите американската дезърт рок формация YAWNING MAN ще посетят България за първи път на 2 септември в столичния клуб Mixtape 5. YAWNING MAN са групата, която отваря пътя и вдъхновява изгряването на формации като KYUSS и последвалото течение на стоунъра като отделен жанр в музиката. Стилът им може да бъде определен като микс от стоунър, сайкъделик и пост-рок, а точно преди 2 месеца изкараха и силен нов албум.
Създадени в средата 80-те години от 4-мата дългогодишни приятели Гари Арчи, Алфредо Хернандез (KYUSS и QOSTA), Марио Лали и Лари Лали, които в момента са и всеобщо признати за ключови фигури за развитието на Stoner Rock жанра, както и това, че са пионери в създаващата се в края на 80-те “Палм Дезърт” музикална сцена.

Yawning Man
Докато техните по-комерсиални съвременници се наклониха към тежките рифове и хардкор пънка, YAWNING MAN се отличиха с предпочитанията си към сърф и психеделичните тонове. Звуковото атмосферично изживяване, което групата доставя на лайвовете си се проявява най-силно на добре документираните “генератор партита”, които се правят в края на 80-те в изолираните пустинни райони на Южна Калифорния. На тези събирания те омагьосват зрителите с безкрайните си инструментални джемове, които отекват през безплодните, пустинни и скалисти пейзажи на долината Коачела.
Като съпорт на щастската дезърт рок шайка се присъединяват българската алтернативна група SOUNDPROPHET. Te са създадени през 2010 г. в София и са силно повлияни от алтернативната, инди и гръндж сцена, както и от класическия хард и хеви рок. В самото начало бандата взима участие в няколко издания на традиционните фестивални вечери „Сиатъл Найт”, където е една от малкото групи, които представят и своя авторска музика. Мрачният интровертен рок, който струи още от първите парчета на бандата, навява препратки към най-добрите години на алтернативната вълна от 90-те.

Билетите за това пустинно-меланхолично препускане струват 20 лева и могат да бъдат закупени от мрежата на bilet.bg. В деня на концерта и на място ще са по 25 лева.
Фестивалът Stockholm Slaughter 2019 ще се състои на 27 април
Организаторите от District 19 и Death Disco Productions съобщиха, че са взели решение фестивалът Stockholm Slaughter да се проведе и през 2019 г. По-рано бъдещето на фестивала за екстремна музика, чието второ издание мина през перипетии през 2018 г., бе неясно.
Третото поред издание на фестивала Stockholm Slaughter ще се състои на 27 април 2019 г. Тъй като проблемът тази година дойде именно от упрвниците на мястото на провеждане, локацията на събитието ще е нова. Това ще са две зали на разстояние една минута пеша една от друга. Основната сцена ще е в зала „Kraken“, а втората в „Slaktkyrkan“, като и двете са в “Slakthusområdet“. Догодина фестивалът ще е с продължителност само един ден, а не както първата, когато беше с продължителност от два дни или втората, когато беше три. През 2019 г. ще има подгряващо парти и промоутърите съветват чуждите си гости да пристигнат в Стокхолм ден по-рано, т.е. на 26 април, когато ще бъде то.
Програмата на Stockholm Slaughter 2019 ще предложи 12 часа метъл на максимум с плеяда от признати банди от цял свят.
Първите банди ще бъдат обявени през септември.
Ето и визията за бъдещия плакат.

На 13 август в „От другата страна“ по радио Варна
В понеделник вечер в предаването „От другата страна“ с водещ Мартин Николов ще чуем интервю с Elliot Vernon (ALESTORM). Ще разберем подробности за новите сингли на КОНКУРЕНТ, ERIDAN и DREAMSKILLER. Ясен Вакашински представя британците BRON.
Специално интервю с Elliot Vernon (ALESTORM). Емил Анчев за „Родени за рок“, новия сингъл на КОНКУРЕНТ и участието на групата на първия „Varna Mega Rock“ (17-19 август, Варна). Представяне на „Вълшебен свят“ -новия сингъл на ERIDAN – разговор с Иво Икономов. Борислав Стоянов и Тихомир Стойчев за „Prison“, новия сингъл на DREAMSKILLER. В „Мазето на Вакашински“ – Ясен Вакашински представя британския атмосферичен блек метъл проект BRON. „От архива“ – Glenn Hughes (BLACK COUNTRY COMMUNION, ex-DEEP PURPLE).

Слушател на „От другата страна“ ще спечели покана за „Varna Mega Rock“ (17-19 август, Варна).
В предаването ще звучи музика на: FRAGMENTS OF EXISTENCE, NIGHTWISH, VAN CANTO, 22, Marco Mendoza, PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS, MENSTRUAL COCKTAIL и др.
„От другата страна“ се излъчва всеки понеделник от 21:00 до 24:00 ч. и може да бъде слушано на следните честоти: Варна 103,4 MHz; Добрич – 88,7 MHz; Бургас – 88,5 MHz; Провадия – 88,9 MHz; за Черноморието – 98,2 MHz, а на средни вълни 774 KHz или по Интернет на адрес: www.radiovarna.com и www.predavatel.com. Официален сайт – www.otdrugatastrana.info.
Повторение на предаването можете да слушате в четвъртък сутринта от 0:00 до 3:00 ч. по радио Варна.





























































































































































































