Black Metal групите INFERNAL STORM (Гърция) и HISTORIAN (България) се включват в концерта на ISOLERT и GROZA в столичния клуб Live & Loud на 10 декември 2022 г.
Идеята за HISTORIAN като самостоятелен проект се ражда по време на блек метъл конкурса на форума на музикантите от Metal-Archives. През 2013 г. е записано първото EP. През 2017 г. със тавът на HISTORIAN е завършен, включващ членове на INSPELL, AXECUTOR, HEREANDNOW и PRIMITIVE ANGEL GOSPODEN. Първият албум (озаглавен “Scroll – I”) беше издаден на 13 септември 2018 г. Той беше представен на същия ден на концерта на БАТЮШКА, където HISTORIAN бяха поддържаща група. Те вече имат много концерти, като са свирили с групи като GOATWHORE, WELICORUSS, STORM CROW и много други.

Historian
INFERNAL STORM е многообещаваща блек метъл група от Северна Гърция. След официално издаденото EP „On Thorns Ov Hell“ и с нов състав, те в момента работят върху своя дебютен албум – „XVII.IV.XX“, който предстои да бъде издаден в края на 2022 г. или началото на 2023 г.

Infernal Storm
„С човеконенавистни чувства идваме в България, за да разпръснем една истинска елинска адска буря – нашата блек метъл визия.“
Концертът ще е на 10 декември в клуб Live & Loud с начален час 21:00. Клуб Live & Loud се намира на адрес ул. Позитано 8, София.
Билети се продават в офис мрежата на EasyPay и от epaygo.bg на цена от 28 лева. В деня на събитието, ако има останали билети, ще се продават само на входа на клуба на цена, която ще бъде обявена допълнително.
Елате в Telegram канала на The Other Side чрез следния линк t.me/theothersidezine и/или се абонирайте за нашия бюлетин!